Березівський районний суд Одеської області
29.11.2023
Справа № 494/2238/23
Провадження № 3/494/1235/23
29 листопада 2023 року м. Березівка
Суддя Березівського районного суду Одеської області Панчишин А.Ю., ознайомившись з матеріалами справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від СРПП ВП №2 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі -КУпАП),
24.11.2023 року до Березівського районного суду Одеської області відСРПП ВП №2 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого статтею 124 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу доВП №2 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області для його скерування для розгляду за підсудністю.
Статтею 278 КУпАП передбачено обов'язок суду при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішити питання чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема: місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення.
Згідно з вимогами ст. 278 КпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
За змістом ст. 276 КУпАП, справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст.124 КУпАП, мають альтернативну підсудність і можуть розглядатися за місцем вчинення правопорушення або за місцем обліку транспортних засобів чи проживання порушника.
З матеріалів справи вбачається, що місцем вчинення правопорушення є с. Латівка на розі вулиць Балтська дорога, об'їзна дорога і вул. Шевченка; місце проживання порушника - АДРЕСА_1 .
Згідно до Постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 року, яка набрала законної сили 19.07.2020 року, в Одеській області утворено Березівський район (з адміністративним центром у місті Березівка) та відповідним складом.
Відповідно з п.3-1 «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про судоустрій і статус суддів», до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.
На даний час, закону України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів, Верховною Радою України не ухвалено.
Так, до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 року, с. Каїри не належало до Березівського району, Одеської області, натомість належало до Лиманського (стара назва - Комінтернівський) району, Одеської області.
Крім того, с. Латівка належить до Одеського району, Одеської області, згідно до Постанови Верховної Ради України № 3210-IX від 29.06.2023 року, с. Латівка було перейменовано на с. Міжлиманське.
Таким чином, вказана справа не підсудна Березівському районному суду Одеської області.
Право на справедливий судовий розгляд закріплено Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод (ч. 1 ст. 6). Право на справедливий судовий розгляд охоплює і право кожного на доступ до правосуддя. У доктрині Європейського суду з прав людини та його практиці «право на суд» охоплює три основні елементи: 1) наявність «суду», який встановлений відповідно до закону і відповідає вимогам незалежності і неупередженості; 2) наявність у суду достатньої компетенції для вирішення всіх аспектів спору чи обвинувачення, до яких застосовується ст. 6 Конвенції; 3) особа повинна мати доступ до такого суду.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що є всі законні підстави повернути справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП до ВП №2 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області для вирішення питання про направлення за підсудністю.
Керуючись ст.ст.256, 278, 280 КУпАП суд,-
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП повернути доВП №2 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Панчишин А.Ю.