1Справа № 335/2497/23 3/335/940/2023
21 листопада 2023 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Калюжна В.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від ГУ ДПС у Запорізькій області, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, керівника КНП „Міська лікарня № 10” ЗМР, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 147/12/08-01-07-03 від 17.03.2023 року, за результатами документальної позапланової виїзної перевірки КНП „Міська лікарня № 10” ЗМР (ЄДРПОУ 05498708) за період діяльності з 01.01.2017 по 08.02.2023 з метою перевірки питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства та з 01.01.2011 по 08.02.2023 з питання своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, встановлено порушення керівником ОСОБА_1 встановленого законом порядку ведення податкового обліку, а саме:
1. п. 185.1 ст. 185, п. 187.1 ст. 187, п. 188.1 ст. 188, п. 198.5 ст. 198 з врахуванням п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на додану вартість в періоді, що перевірявся, на загальну суму 1 755 006 грн., періоди детально наведені в акті перевірки;
2. п. 201.1, п. 201.5, п. 201.10, п. 201.14 ст. 201 Податкового кодексу України встановлено відсутність складання та реєстрації податкових накладних, в єдиному реєстрі податкових накладних, протягом граничного терміну, детально наведено в акті перевірки.
1) Порушення по заниженню податку на додану вартість виникли через те, що КНП „Міська лікарня № 10” ЗМР не декларувало податкові зобов'язання з ПДВ в р.4.1 та р.4.2 Декларації з ПДВ та не сплачувало податок до бюджету, підстави для чого визначені податковим законодавством.
2) Перевіркою встановлено заниження податку на додану вартість через те, що КНП „Міська лікарня № 10” ЗМР не нараховувало ПДВ на відшкодування комунальних платежів від Орендарів, не декларувало та не сплачувало податок на додану вартість.
3) Перевіркою встановлено, що на суми заниження податкових зобов'язань з податку на додану вартість, визначених в акті перевірки, встановлено відсутність складання та реєстрації податкових накладних, в єдиному реєстрі податкових накладних, протягом граничного терміну.
Детально зміст порушення викладений у витязі з акту документальної позапланової виїзної перевірки КНП „Міська лікарня № 10” ЗМР (ЄДРПОУ 05498708) від 22.02.2023 №196/08-01-07-03/38969725, за період діяльності з 01.01.2017 по 08.02.2023 з метою перевірки питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства та з 01.01.2011 по 08.02.2023 з питання своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов 'язкове державне соціальне страхування.
Постановою суду від 28.04.2023 у справі було призначено судову економічну експертизу, її проведення доручено судовому експерту ПП „АФ „ЗАПОРІЖАУДИТКОНСАЛТИНГ” Коваленко О.В., на виконання якої 03.11.2023 року надійшло повідомлення про неможливість надання висновку № 06/01 за результатами проведення судово-економічної експертизи по справі.
У судовому засіданні захисник ОСОБА_1 - адвокат Богач А.О. заперечувала проти протоколу про адміністративне правопорушення, наполягала на відсутності події і складу адміністративного правопорушення, у зв'язку з чим просила закрити провадження у справі, суду надала письмові пояснення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення захисника, суд приходить до наступного висновку.
Частиною 1 статті 163-1 КУпАП передбачена відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
З наданих стороною захисту матеріалів встановлено, що на підставі акту документальної позапланової виїзної перевірки №196/08-01-07-03/38969725 від 22.02.2023 року податковим органом було винесено податкові повідомлення-рішення: 3532408, 0003500703, 0003510703, 3542408, 0003520708 від 21.04.2023 року, які КНП „Міська лікарня № 10” ЗМР оскаржені до Запорізького окружного адміністративного суду.
Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 05.06.2023 року відкрито загальне позовне провадження в адміністративній справі № 280/2944/23 за позовом КНП „Міська лікарня № 10” ЗМР до ГУ ДПС у Запорізькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.
Відповідно до п. 56.1 ст. 56 Податкового кодексу України, рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
Пунктом 56.18 ст. 56 Податкового кодексу України встановлено, що при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами України.
Враховуючи, що на час розгляду справи рішення у справі за позовом КНП „Міська лікарня № 10” ЗМР адміністративним судом не прийнято, суд приходить до висновку про недоведеність порушення вимог податкового законодавства, встановлених в акті документальної позапланової виїзної перевірки №196/08-01-07-03/38969725 від 22.02.2023 року.
За таких обставин висновок про вчинення посадовою особою порушення порядку ведення податкового обліку, за яке передбачається відповідальність за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, не може бути визнано обґрунтованим.
У зв'язку з чим, суд приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 247, 283-284 КУпАП, суд,
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити, у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.В.Калюжна