Справа №155/1796/23
Провадження №3/155/838/23
28 листопада 2023 року місто Горохів
Суддя Горохівського районного суду Волинської області Яремчук С.М., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1 , одруженого, головного сержанта 1-ї роти військової частини НОМЕР_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії А4940 №16 від 25 листопада 2023 року, головний 1-ї роти військової частини НОМЕР_1 штаб-сержант ОСОБА_1 24 листопада 2023 року близько 15 години 30 хвилин був виявлений командиром військової частини НОМЕР_1 підполковником ОСОБА_2 на території тимчасового розташування 1-ї роти військової частини НОМЕР_1 , що знаходиться в АДРЕСА_2 , з ознаками алкогольного сп'яніння. Своїми діями штаб-сержант ОСОБА_1 , всупереч вимогам ст. 11, 13, 49, 241 Статуту Внутрішньої служби Збройних Сил України, виконував обов'язки військової служби у стані алкогольного сп'яніння в умовах особливого періоду - воєнного стану введеного на всій території України Указом Президента України №64/2022 від 24 лютого 2022 року «Про введення воєнного стану в України», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому йому адміністративному правопорушенні визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах справи, приходжу до наступного висновку.
Диспозиція ч. 3 ст. 172-20 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, що вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ч. 1 ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Статтею 252 КУпАП, визначено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Окрім повного визнання винуватості, вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому адміністративного правопорушення стверджується матеріалами справи, а саме:
протоколом серії А4940 №16 про військове адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП від 25 листопада 2023 року з визнавальними поясненнями ОСОБА_1 ;
актом медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №99 від 24 листопада 2023 року, згідно з яким за результатами огляду ОСОБА_1 встановлено стан алкогольного сп'яніння (результат тесту Drager Alcotester 6820, проведений о 16 годині 05 хвилин, становить 3,62‰, тест №1119);
витягом з наказу №7 від 24 липня 2023 року відповідно до якого штаб-сержант ОСОБА_1 призначений на посаду головного сержанта 1-ї піхотної роти військової частини НОМЕР_1 ;
а також іншими письмовими доказами, наявними в матеріалах справи.
Об'єктивних підстав ставити під сумнів досліджені докази,які надані органом, що склав протокол про адміністративне правопорушення щодо їх достовірності та допустимості,у судді не має, оскільки вони оформлені у визначеному процесуальним законом порядку.
За таких обставин, оцінюючи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Відповідно до положень ст. 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Визначаючи вид стягнення, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який за час проходження військової служби зарекомендував себе негативно, однак вперше притягається до адміністративної відповідальності, відсутність тяжких наслідків від вчиненого, обставини, що пом'якшують відповідальність - визнання вини, щире каяття та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що відносно останнього необхідно обрати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно з військовим квитком серії НОМЕР_2 , виданого 29 жовтня 2003 року ОСОБА_1 є військовослужбовцем Збройних Сил України, проходить військову службу, а тому підлягає звільненню від сплати судового збору відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись статтями 33, 40-1, 172-20, 221, 283, 284 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», суддя
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Горохівського районного суду
Волинської області Яремчук С.М.