Рішення від 28.11.2023 по справі 404/8192/23

Справа № 404/8192/23

Номер провадження 2/404/1920/23

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 листопада 2023 року Кіровський районний суд міста Кіровограда

у складі: головуючого судді Павелко І.Л.

за участі секретаря Ковальової М.О.

розглянувши у судовому засіданні в м. Кропивницькому цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,суд,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу з ОСОБА_2 , посилаючись на те, що з відповідачкою вони перебувають у шлюбі, зареєстрованому 08.04.2020 року Кропивницьким міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), актовий запис № 151.

На обґрунтування позову позивач зазначив, що шлюб носить формальний характер, спільне господарство не ведуть, з відповідачем не проживають тривалий час. Подальше збереження сім'ї є неможливим.

Ухвалою судді Кіровського районного суду міста Кіровограда 11.10.2023 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, в порядку спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання.

Позивач в судове засідання не з'явився, надав до суду заяву про проведення розгляду справи без його участі, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідачка в судове засідання не з'явилася, про час і місце розгляду справи повідомлена належним чином, надала заяву про розгляд справи за її відсутності.

Судом встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому 08.04.2020 року Кропивницьким міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), актовий запис № 151(а.с.7).

Від шлюбу сторони мають спільну дитину: ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Сторони припинили подружні стосунки, спільного господарства не ведуть. Позивач не бажає надалі перебувати у цьому шлюбі, його намір розірвати шлюб з відповідачем є остаточним. Збереження шлюбу суперечить інтересам позивача.

За таких обставин суд вважає, що їх шлюб розпався, існує лише формально, а тому його необхідно розірвати.

Майнового спору сторонами не заявлено.

За вказаних обставин подальше спільне життя і збереження шлюбу сторін суперечить інтересам подружжя.

Відповідно до статті 110 Сімейного Кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

Відповідно до частини другої статті 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них та інтересам їх дітей, що мають істотне значення.

Судові витрати покласти на позивача по фактично понесеним витратам відповідно до заяви.

На підставі ст.ст. 110, 112, 113 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст. 12, 13, 141, 265 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 - задовольнити.

Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , зареєстрований Кропивницьким міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), актовий запис № 151- розірвати.

Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Кропивницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Відомості про учасників справи:

позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ;

відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ,РНОКПП НОМЕР_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 .

Повний текст рішення складено 28.11.2023 року.

Суддя Кіровського І. Л. Павелко

районного суду

м.Кіровограда

Попередній документ
115224028
Наступний документ
115224030
Інформація про рішення:
№ рішення: 115224029
№ справи: 404/8192/23
Дата рішення: 28.11.2023
Дата публікації: 29.11.2023
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Фортечний районний суд міста Кропивницького
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (28.11.2023)
Результат розгляду: заяву задоволено повністю
Дата надходження: 25.09.2023
Предмет позову: розірвання шлюбу
Розклад засідань:
28.11.2023 11:15 Кіровський районний суд м.Кіровограда
Учасники справи:
головуючий суддя:
ПАВЕЛКО І Л
суддя-доповідач:
ПАВЕЛКО І Л
відповідач:
Соловйова Катерина Андріївна
позивач:
Соловйов Ярослав Андрійович