Постанова від 28.11.2023 по справі 947/37452/23

Справа № 947/37452/23

Провадження № 1-кс/947/15303/23

УХВАЛА

28.11.2023 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС відділу СУ ГУ НП в Одеській області капітана поліції ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження № 12023160000001452 від 17.11.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів,

ВСТАНОВИВ:

До Київського районного суду м. Одеси звернувся старший слідчий в ОВС відділу СУ ГУ НП в Одеській області капітан поліції ОСОБА_3 з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

Встановлено, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023160000001452, відомості про яке 17.11.2023 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

До слідчого управління Головного управління Національної поліції в Одеській області надійшли матеріали УСР в Одеській області ДСР НПУ про те, що службові особи ФОП ОСОБА_4 та Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Одеської обласної ради, зловживаючи службовим становищем, здійснили розтрату та привласнення бюджетних грошових коштів, в умовах воєнного стану.

Встановлено, що Комунальним некомерційним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_1 »Одеської обласної ради проводились конкурсні торги за предметом закупівлі UA-2023-03-30-008128-aКНУ «Капітальний ремонт окремих приміщень та благоустрій території комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Одеської обласної ради за адресою: АДРЕСА_1 ».

За результатами проведення торгів, 28.04.2023 між Комунальним некомерційним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Одеської обласної ради ЄРДПОУ НОМЕР_1 та ФОП ОСОБА_4 ІПН НОМЕР_2 укладено договір про закупівлю робіт за рахунок бюджетних коштів № 28/04-23 від 28.04.2023 за результатами відкритих торгів UA-2023-03-30-008128-a КНУ «Капітальний ремонт окремих приміщень та благоустрій території комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Одеської обласної ради за адресою: АДРЕСА_1 » на суму 7 622 011,00 гривень.

Згідно умов договору до 31.12.2023 підрядник повинен виконати роботи, а замовник здійснити оплату на підставі підписаних сторонами довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати.

На виконання зазначеного договору з бюджету на рахунок ФОП ОСОБА_4 ІПН НОМЕР_2 сплачено грошові кошти на загальну суму 2 435 446,44гривень.

Розрахунки за цими договорами здійснюються за рахунок бюджетних коштів.

Залік авансів здійснено на підставі довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (ф.КБ-3) та актів виконаних робіт (ф.КБ-2В).

Разом з цим встановлено, що фактично виконані роботи на об'єкті не відповідають роботам зазначеним в наданих актах приймання виконаних будівельних робіт ф.КБ-2В за договорами на закупівлю робіт на об'єктах.

Разом з тим, в ході проведення досудового розслідування встановлено, що Комунальним некомерційним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Одеської обласної ради ЄРДПОУ НОМЕР_1 відкрито розрахунковий рахунок № НОМЕР_3 в ІНФОРМАЦІЯ_2 », на який здійснювалось перерахування грошових коштів за договором № 28/04-23 від 28.04.2023.

Під час досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей та документів, що перебувають у володінні Публічного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_3 », МФО НОМЕР_4 , ЄДРПОУ НОМЕР_5 (юридична адреса: АДРЕСА_2 ).

Відомості в зазначених вище документах можливо використати як доказ, оскільки вони містять фактичні данні, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлять наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

В судове засідання слідчий не з'явилась, разом з тим слідчим до клопотання було долучено заяву, в якій вона просила розгляд клопотання проводити за її відсутності.

Вказані документи знаходяться у володінні уповноважених осіб Публічного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_3 », МФО НОМЕР_4 , ЄДРПОУ НОМЕР_5 (юридична адреса: АДРЕСА_2 ) та є можливість безповоротно їх змінити або знищити. З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації вважаю, що розгляд клопотання необхідно проводити без виклику осіб, у володінні яких знаходиться ця інформація.

Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного переконання.

Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до приписів ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

На підставі вищевикладеного, враховуючи правове обґрунтування клопотання сторони обвинувачення, ту обставину, що документи мають значення для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування зазначеного кримінального провадження, самі по собі, так і в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню в рамках даного кримінального провадження, слідчий суддя приходить до переконання про необхідність часткового задоволення клопотання сторони обвинувачення.

Керуючись ст.ст. 159, 163-166 КПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого в ОВС відділу СУ ГУ НП в Одеській області капітана поліції ОСОБА_3 про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.

Надати старшому слідчому слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції в Одеській області ОСОБА_3 , та іншим слідчим, які входять до складу слідчої групи,в тому числі: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , та іншим слідчим які входять до складу слідчої групи та/або прокурорам у кримінальному провадженні, а також особам, що будуть діяти за дорученням чи постановою, дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходяться у володінні Публічного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_3 », МФО НОМЕР_4 , ЄДРПОУ НОМЕР_5 (юридична адреса: АДРЕСА_2 ) за період 01.01.2023 на момент виконання ухвали, із можливістю вилучення завірених належним чином копії даних документів, а саме:

- інформації, що збережена на розрахункових рахунок № НОМЕР_3 та інших рахунках Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Одеської обласної ради ЄРДПОУ НОМЕР_1 за період 01.01.2023 на момент виконання ухвали із зазначенням всіх обов'язкових реквізитів, а саме: назви контрагенту, коду ЄДРПОУ контрагента, номер рахунку контрагента, назви банку з МФО в якому обслуговується контрагент, дати та часу здійснення транзакцій, суми та призначення платежів, підстава руху коштів (вид та номер платіжного документу), тощо (на паперовому та електронному носії);

- копій платіжних документів (на паперовому носії), які стали підставою для руху коштів по вказаним рахункам (платіжні доручення, чеки на зняття готівки тощо);

- копії справи з юридичного оформлення рахунку № НОМЕР_3 та інших рахунках Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Одеської обласної ради ЄРДПОУ НОМЕР_1 в повному обсязі (заяви на відкриття рахунків, договори, додатки і додаткові угоди до них, картки зі зразками підписів і відбитків печатки тощо), а також документів, які стали підставою для відкриття цих рахунків, видачі платіжних карток по рахункам, чекових книжок, набуття права підпису банківських документів, тощо;

- відомості щодо того, з якої IP адреси формувались, вводились та подавались платіжні доручення Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Одеської обласної ради ЄРДПОУ НОМЕР_1 за договором № 28/04-23 від 28.04.2023;

- відомості щодо особи Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Одеської обласної ради ЄРДПОУ НОМЕР_1 (прізвище, ім'я та по батькові; електронний цифровий підпис; печатка), яка формувала, завантажувала, вводила та подавала/підписувала платіжні доручення за договором № 28/04-23 від 28.04.2023;

- документи, що свідчать про видачу готівкових коштів, в тому числі заяв на зняття коштів (переведення на корпоративний рахунок), видаткових касових ордерів на отримання готівки, грошових чеків з контрольною маркою на отримання готівки, доручень на отримання готівки та актів перевірки цільового використання готівки, інших документів за рахунками Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Одеської обласної ради ЄРДПОУ НОМЕР_1 ;

-документи щодо видачі співробітниками банку чекових книжок по рахункам Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Одеської обласної ради ЄРДПОУ НОМЕР_1 , векселів тощо;

-відомості (прізвище, ім'я та по-батькові), а також копій документів (паспорту, довіреності) щодо фізичної особи, яка отримувала готівкові кошти (у тому випадку, якщо по відповідному рахунку проводились видаткові готівкові розрахунки) з банківських рахунків Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Одеської обласної ради ЄРДПОУ НОМЕР_1 ;

-документи щодо встановлення та обслуговування системи «клієнт-банк», Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Одеської обласної ради ЄРДПОУ НОМЕР_1 із зазначенням відомостей про телефонних абонентів, з яких проводилося з'єднання з банківською установою, договорів щодо надання зазначеною вище банківською установою послуг, пов'язаних з функціонуванням системи «Клієнт-Банк», а також будь - яких додатків до такого договору, якщо вони складались, технічної документації щодо проведення працівниками відповідної установи встановлення (інсталяції) на ПЕОМ вказаної системи, включаючи дату та місце проведення вказаної операції;

-виписки з номерами телефонів, ІР - адрес, з яких проходило з'єднання системи «Клієнт-Банк» Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Одеської обласної ради ЄРДПОУ НОМЕР_1 між комп'ютером банку і клієнтом, із зазначенням часу і дати проведення вказаних з'єднань, за період 01.01.2023 на момент виконання ухвали;

-документи щодо проведення фінансового моніторингу операцій по рахункам Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Одеської обласної ради ЄРДПОУ НОМЕР_1 , а саме: реєстр фінансового моніторингу, файлів-повідомлення, файлів-запитів, файлів-відповідей, файлів-додатків, файлів-квитанцій, довідок щодо обґрунтування рішення про недоцільність інформування Уповноваженого органу про фінансову операцію, яка підлягає фінансовому моніторингу, анкети клієнта тощо;

-матеріали фото/відео фіксації факту зняття готівки з рахунків Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Одеської обласної ради ЄРДПОУ НОМЕР_1 в банківських відділеннях/банкоматах, або при здійсненні будь-яких інших операцій у відділенні банку або із використанням банкомату;

-копії вхідної та вихідної кореспонденції між банківською установою та Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Одеської обласної ради ЄРДПОУ НОМЕР_1 , інформацію щодо проведення моніторингу по операціях, з наданням підтверджуючих документів, інших документів (заяв-анкет на видачу платіжної картки, документів ідентифікації особи-користувача платіжної картки), що стали підставою для видачі пластикових платіжних карток клієнта, із можливістю вилучення оригіналів вказаних матеріалів.

Визначити строк дії ухвали про тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю два місяці з дня постановлення ухвали.

Попередити уповноважених осіб Публічного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_3 », МФО НОМЕР_4 , ЄДРПОУ НОМЕР_5 (юридична адреса: АДРЕСА_2 ), що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили після її постановлення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
115217457
Наступний документ
115217459
Інформація про рішення:
№ рішення: 115217458
№ справи: 947/37452/23
Дата рішення: 28.11.2023
Дата публікації: 29.11.2023
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Київський районний суд м. Одеси
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (10.03.2025)
Дата надходження: 10.03.2025
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЧВАНКІН СЕРГІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
суддя-доповідач:
ЧВАНКІН СЕРГІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ