Справа № 560/20351/23
УХВАЛА
іменем України
27 листопада 2023 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Салюк П.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області , в якому просить:
витребувати від Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області довідку про нараховану та виплачену пенсію за період з вересня 2014 року по серпень 2023 року та виписку з розпорядження про призначення (перерахунок) пенсії;
визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо переведення виплати пенсії ОСОБА_1 через підприємство поштового зв'язку з 01.06.2022 року;
визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо не поновлення виплати пенсії за віком ОСОБА_1 ;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області перерахувати розмір та поновити виплату пенсії за віком ОСОБА_1 та виплачувати пенсію на визначений пенсіонером банківський рахунок за заявою поданою представником;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області нарахувати та виплатити компенсацією втрати частини доходу за невиплачені суми пенсійних виплат по 31.08.2017 року;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області нарахувати та виплатити компенсацією втрати частини доходу за невиплачені суми пенсійних виплат з 31.08.2017 року.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає підстав для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 21 листопада 2023 року у справі №560/19516/23 визнано неповажними причини пропуску позивачем строку звернення до суду вказані в заяві від 13.11.2023.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії повернуто позивачеві.
Ухвала не набрала законної сили.
Таким чином, позивачем недостовірно вказано у позовній заяві, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно з ч.1 ст.45 КАС України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами. Зловживання процесуальними правами не допускається.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо у провадженні цього або іншого суду є справа про спір між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.
Таким спором відповідно до наведеної норми визнаються позови, у яких збігаються сторони, предмет і підстави, тобто коли позови повністю тотожні за складом учасників адміністративного процесу, вимогами та обставинами, якими обґрунтовується звернення до суду.
Позивачем не наведено жодних доводів у підтвердження зміни фактичних обставин справи, які призвели би до виникнення нових спірних правовідносин з відповідачем. Позови у вказаних справах повністю тотожні.
Зазначене свідчить, що предметом спору в адміністративній справі №560/19516/23 охоплюються спірні правовідносини, що є предметом спору в даній справі.
З урахуванням наведеного, у відкритті провадження необхідно відмовити.
Такий висновок узгоджується з позицією Великої Палати Верховного Суду, викладеній у постанові від 31 березня 2021 року у справі № 9901/305/20.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо у провадженні цього або іншого суду є справа про спір між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.
Повторне звернення тієї самої особи до адміністративного суду з адміністративним позовом з тих самих предмета і підстав та до того самого відповідача, як той, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Керуючись пунктом 4 частини 1 статті 170, статтею 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.
Головуючий суддяП.І. Салюк