Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Харків
27 листопада 2023 року № 520/29377/23
Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Білової О.В., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2, м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (ідентифікаційний код в ЄДРПОУ: 14099344, майдан Свободи, Держпром, 3, м. Харків, 61022), які полягають у відмові в нарахуванні та виплаті, ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованому: АДРЕСА_2 ) щомісячної доплати до пенсії в сумі 2000,00 грн., передбаченої постановою Кабінету Міністрів України № 713 від 14.07.2021 року «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», після проведення відповідачем перерахунку пенсії на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 08.06.2023 року по справі № 520/10518/23;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (ідентифікаційний код в ЄДРПОУ: 14099344, майдан Свободи, Держпром, 3, м. Харків, 61022) здійснити , ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованому: АДРЕСА_2 ), нарахування та виплату щомісячної доплати до пенсії в сумі 2000,00 грн., передбаченої постановою Кабінету Міністрів України № 713 від 14.07.2021 року «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», з урахуванням раніше виплачених сум, з місяця припинення її виплати - з серпня 2023 року, після проведення відповідачем перерахунку пенсії на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 08.06.2023 року по справі № 520/10518/23.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 14.07.2021 КМУ прийнято постанову №713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" (далі - Постанова № 713), згідно якої установлено з 01.07.2021 особам, яким призначено пенсію до 1 березня 2018 року відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону станом на 1 березня 2018 р., щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону. Позивач вважає протиправними дії відповідача щодо відмови у призначенні та виплаті йому після перерахунку пенсії на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 08.06.2023 року по справі № 520/10518/23 з 01 серпня 2023 щомісячної доплати до пенсії згідно з Постановою №713, тому просить суд позов задовольнити.
Ухвалою суду від 25.10.2023 відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України, та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана відповідачу до електронного кабінету через систему "Електронний суд", що підтверджується довідкою про доставку електронного листа.
Відповідач правом подання відзиву не скористався, заяви про продовження строку на подання відзиву до суду не направив.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні докази, суд встановив такі обставини.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію за вислугу років, яка призначена відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 1 березня 2018 року.
З 01.07.2021 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» позивачу встановлено щомісячну доплату у розмірі 2000,00 грн.
Після перерахунку, проведеного на виконання рішення суду від 08.06.2023 року по справі №520/10518/23, відповідачем припинено нарахування та виплату вищевказаної щомісячної доплати, оскільки розмір пенсії за перерахунком згідно рішення суду збільшився більш ніж на 2000,00 гривень.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з того, що ключовим у даному спорі є питання про наявність правових підстав для виплати позивачу щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2000 грн відповідно до Постанови № 713.
Правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі в органах внутрішніх справ регулює Закон України від 09.04.1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІІ).
Відповідно до положень ст. 63 Закону №2262-XII перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
З метою поетапного зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, призначених військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та деяким іншим особам, та до прийняття Верховною Радою України законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців і деяких інших осіб прийнято Постанову № 713.
Пунктом 1 Постанови № 713 установлено з 01.07.2021 особам, яким призначено пенсію до 01.03.2018 відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону станом на 01.03.2018, щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону.
Особам, яким призначено (поновлено) пенсію після 01.03.2018, розмір якої обчислено відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону (крім військовослужбовців строкової служби) з грошового забезпечення, визначеного станом на 01.03.2018 або до цієї дати, встановлюється щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту.
У разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 01.03.2018, щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 гривень, щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.
Щомісячна доплата, передбачена цим пунктом, встановлюється у межах максимального розміру пенсії, визначеного Законом, починаючи з 01.07.2021.
Пунктом 3 Постанови № 713 встановлено Пенсійному фонду України забезпечити встановлення з 01.07.2021 виплат, передбачених пунктами 1 і 2 цієї постанови, а також виплат, передбачених абзацом другим пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 №656 "Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій" для учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності, за матеріалами пенсійних справ.
Як встановлено судом, після перерахунку з 01.12.2019 пенсії позивача на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 08.06.2023 року по справі №520/10518/23, із урахуванням оновленої довідки, позивачеві припинено виплату доплати до пенсії.
Подібні правовідносини вже були предметом розгляду у Верховному Суді.
У постанові від 08.11.2022 у справі № 420/2473/22 Верховний Суд дійшов висновку, що аналіз наведених норм права, а також мети прийняття Урядом вказаної постанови № 713 свідчить про те, що перерахунок пенсії, проведення якого згідно з абзацом третім пункту 1 постанови № 713 є обставиною, що виключає можливість нарахування щомісячної доплати у розмірі 2000,00 грн до розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону № 2262-ХІІ, має бути обумовлений підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ на підставі нормативно-правого акта компетентного органу, оскільки в такий спосіб досягається мета, яка слугувала підставою для ухвалення постанови №713, а саме зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, визначених на законних підставах. Натомість перерахунок пенсії, проведений на виконання судового рішення з метою усунення порушеного права особи на належний розмір пенсії, право на отримання якої у особи винило до 01.03.2018, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії. (п. 46 Постанови)
Застосовуючи ці висновки до обставин справи, суд вважає, що перерахунок пенсії позивача, проведений відповідачем на виконання судового рішення з метою усунення його порушеного права на належний розмір пенсії, призначеної до 01.03.2018, не є перерахунком пенсії у зв'язку зі зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії. Тому позивач має право на щомісячну доплату до пенсії в розмірі 2000,00 грн відповідно до постанови № 713, яка має виплачуватись для досягнення мети прийняття постанови № 713 - поетапного зменшення диспропорцій у розмірах пенсій, призначених до 01.03.2018.
За таких обставин, дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо відмови у встановленні та виплаті позивачу щомісячної доплати в розмірі 2000,00 грн є протиправними.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 02.03.2023 у справі №600/870/22-а, що в силу приписів ч. 5 ст. 242 КАС України суд враховує при виборі і застосуванні норми права у спірних правовідносинах.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З листа ГУ ПФУ в Харківській області від 12.09.2023 №2000-0309-8/126788, протоколів перерахунку пенсії від 01.07.2021, 01.03.2023, судом встановлено, що з 01.08.2023 позивачу доплата до пенсії у розмірі 2000,00 грн не призначена та не виплачена.
З огляду на викладене, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України шляхом стягнення до користь позивача сплаченого ним судового збору.
Позивачем в позовній заяві також заявлено про відшкодування витрат на професійну правничу допомогу адвоката в розмірі 13 400 (тринадцять тисяч чотириста) грн. 00 коп.
На підтвердження витрат до матеріалів справи надано копії: Договору про надання правничої допомоги від 07.08.2023 №33, Ордеру, розрахунку до Договору та акту прийому-передачі наданих послуг від 17.10.2023.
Згідно з п. 1.1 розділу 1 Договору про надання професійної правничої допомоги №33 від 07.08.23 Адвокат зобов'язується надавати Клієнту відповідно до умов цього Договору платну правову допомогу, що полягає у звернення до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області з заявою про проведення перерахунку, нарахування та виплати ОСОБА_1 щомісячної доплати до пенсії в сумі 2000,00 грн., передбаченої постановою Кабінету Міністрів України №713 від 14.07.2021 року «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», після проведення відповідачем перерахунку пенсії на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 08.06.2023 року по справі № 520/10518/23, а у разі відмови - звернення до суду з відповідною позовною заявою та подальшим примусовим виконання судового рішення органами виконавчої служби.
Згідно з п.п. 4.1, 4.2, 4.3 розділу 4 Договору про надання професійної правничої допомоги: За надання правничої допомоги на умовах п. 1.1 цього Договору Клієнт сплачує Адвокату винагороду в фіксованому розмірі у формі гонорару. Вартість послуг Адвоката становить 13 400 (тринадцять тисяч чотириста) грн. 00 коп. При визначенні розміру гонорару враховується: Обсяг і час роботи, що потрібний для належного виконання доручення; Ступінь складності правових питань, що стосуються доручення; Вірогідність того, що прийняття доручення перешкоджатиме прийняттю адвокатом інших доручень або суттєво ускладнить їх виконання; Необхідність виїзду у відрядження; Важливість доручення з точки зору інтересів Клієнта; Особливі або додаткові вимоги Клієнта стосовно строків виконання доручення; Характер і тривалість професійних відносин Адвоката з Клієнтом; Професійний досвід, науково-теоретична підготовка та репутація Адвоката. Гонорар у розмірі, визначеному у п. 4.1. цього Договору, Клієнт зобов'язується сплатити Адвокату в строк протягом 5 робочих днів з дня проведення перерахунку, нарахування та виплати ОСОБА_1 щомісячної доплати до пенсії в сумі 2000,00 грн., передбаченої постановою Кабінету Міністрів України №713 від 14.07.2021 року «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», після проведення відповідачем перерахунку пенсії на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 08.06.2023 року по справі № 520/10518/23, або з дня набрання законної сили рішенням суду, яким буде задоволено позовну заяву про визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо перерахунку нарахування та виплати ОСОБА_1 пенсії та здійснення доплати до його пенсії станом на 01.04.2019 р..
Відповідно до п. 5.1, 5.2 Договору на підтвердження факту надання Адвокатом Клієнту правової допомоги відповідно до умов цього Договору (протягом п'яти робочих днів) складається Акт прийому-передачі наданої правової допомоги, згідно Додатку № 2 до цього Договору; Акт прийому-передачі наданої правової допомоги вважається прийнятим Клієнтом без будь-яких зауважень, якщо протягом 3-х днів з моменту отримання даного акта Клієнт не надасть Адвокату письмові та аргументовані зауваження на нього.
З наданого представником позивача Акту виконаних робіт від 17.10.2023 судом встановлено, що замовником прийнято надану виконавцем правничу допомогу, яка передбачена Розділом 1 договору. Сторони будь-яких претензій один до одного не мають.
Надаючи оцінку обґрунтованості заявленої до розподілу суми витрат на професійну правничу допомогу, суд виходить з таких нормативних приписів.
Згідно зі ст. 132 КАС України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) сторін та їхніх представників, що пов'язані із прибуттям до суду; 3) пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертиз; 4) пов'язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 5) пов'язані із вчиненням інших процесуальних дій або підготовкою до розгляду справи.
Відповідно до ч. 1, 4 ст. 134 КАС України, витрати, пов'язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Частинами 2-5 ст. 134 КАС України передбачено, що за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.
Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов'язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Таким чином, при визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їх дійсності та необхідності), а також критерію розумності їх розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін.
Витрати, що підлягають сплаті за послуги адвоката, визначаються в порядку, встановленому Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
За положеннями статті 30 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" від 05 липня 2012 року № 5076-VI гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.
Аналіз вищенаведених положень законодавства дає підстави для висновку про те, що документально підтверджені судові витрати на професійну правничу допомогу адвоката, пов'язані з розглядом справи, підлягають компенсації стороні, яка не є суб'єктом владних повноважень та на користь якої ухвалене рішення, за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень. При визначенні суми компенсації витрат, понесених на професійну правничу допомогу, необхідно досліджувати на підставі належних та допустимих доказів обсяг фактично наданих адвокатом послуг і виконаних робіт, кількість витраченого часу, розмір гонорару, співмірність послуг категоріям складності справи, витраченому адвокатом часу, об'єму наданих послуг, ціні позову та (або) значенню справи.
При визначенні суми відшкодування суд також враховує критерії реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерій розумності, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін.
Аналогічні критерії застосовує Європейський суд з прав людини, присуджуючи судові витрати на підставі статті 41 Конвенції. Зокрема, згідно з його практикою, заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розмір - обґрунтованим (рішення у справі "East/West Alliance Limited" проти України", заява № 19336/04). У рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Лавентс проти Латвії" зазначено, що відшкодовуються лише витрати, які мають розумний розмір.
Вказані висновки також наведені у Постановах Верховного Суду від 17 вересня 2019 року по справі 810/3806/18, по справі №1740/2428/18 від 24 березня 2020 року, по справі №320/3271/19 від 07 травня 2020 року.
Частиною 5 статті 242 КАС України визначається, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Суд зазначає, що наданий акт виконаних робіт не містить інформації щодо того, які саме послуги надані в межах Розділу І договору, не містить суми, на яку таку допомогу надано адвокатом.
Як вбачається зі змісту укладеного Договору, розділ 1 містить низку пунктів, зокрема, п.1.2.5 визначає, що в рамках предмету, а також в обсязі та на умовах, передбачених дійсним Договором, Адвокат бере на себе зобов'язання: Представляти інтереси Клієнта та здійснювати його захист в Харківському окружному адміністративному суді та Другому апеляційному адміністративному суді та в інших судових органах усіх рівнів, в органах державної, законодавчої та виконавчої влади, в органах прокуратури, в поліції, в податкових органах, в державних нотаріальних конторах та у приватних нотаріусів, в Харківському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області, в органах місцевого самоврядування, в органах управління установ, організацій, підприємств та об'єднань.
Відтак, розмір гонорару, щодо якого складено Акт виконаних робіт від 17.10.2023, підтверджує те, що замовником прийнято надану виконавцем правничу допомогу, яка передбачена умовами Розділу 1 договору, в тому числі і п.1.2.5, отже включає плату за представництво позивача адвокатом не виключно в Харківському окружному адміністративному суді.
В той же час, за вказаною справою представництво позивача у Другому апеляційному адміністративному суді ще не здійснювалось, здійснення представництва позивача в інших органах державної влади, у нотаріусів, органах місцевого самоврядування, організаціях, підприємствах та об'єднаннях не входить в надання правничої допомоги в межах даної судової справи.
Відтак, з урахуванням не зазначення в акті приймання-передачі, які саме з розділу 1 Договору послуги були надані адвокатом, суд вважає необґрунтованим розмір витрат заявлених представником позивача до відшкодування у суді першої інстанції.
Суд також враховує, що дана справа є справою незначної складності з усталеною судовою практикою, яка протягом року є незмінною, вказана категорія справ є поширеною категорією справ, у яких текст позовної заяви є шаблонним, а її складення не вимагає аналізу судової практики та нормативно-правових актів, збору значної кількості доказів.
Відтак, враховуючи предмет спірних правовідносин та наявність сталої судової практики з цього питання, недоведеність вартості та обсягу наданих послуг правничої допомоги, з урахуванням положень розділу 1 договору № 33 від 07.08.2023, суд вважає, що сума витрат, заявлених до відшкодування, не є обґрунтованою та співмірною зі складністю справи, а відтак вказані витрати підлягають відшкодуванню з урахуванням їх обґрунтованості та складності справи, з урахуванням співмірності, у розмірі 1000,00 грн.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що заява про відшкодування позивачу судових витрат, пов'язаних з правничою допомогою адвоката, підлягає частковому задоволенню у сумі 1000,0 грн.
Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (ідентифікаційний код в ЄДРПОУ: 14099344, майдан Свободи, Держпром, 3, м. Харків, 61022) в нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованому: АДРЕСА_2 ) щомісячної доплати до пенсії в сумі 2000,00 грн, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України № 713 від 14.07.2021 року «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», після проведення відповідачем перерахунку пенсії на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 08.06.2023 року по справі № 520/10518/23.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (ідентифікаційний код в ЄДРПОУ: 14099344, майдан Свободи, Держпром, 3, м. Харків, 61022) здійснити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованому: АДРЕСА_2 ) нарахування та виплату щомісячної доплати до пенсії в сумі 2000,00 грн, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України № 713 від 14.07.2021 року «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», з урахуванням раніше виплачених сум, з місяця припинення її виплати - з серпня 2023 року.
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2, м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) витрати по оплаті судового збору в сумі 858,88 грн (вісімсот п'ятдесят вісім гривень 88 копійок).
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2, м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) витрати на професійну правничу допомогу адвоката в розмірі 1000,00 грн (одна тисяча гривень 00 копійок).
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення шляхом подачі апеляційної скарги до Другого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення складено 27.11.2023.
Суддя Білова О.В.