ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 листопада 2023 року
м. Хмельницький
Справа № 675/311/23
Провадження № 33/4820/544/23
Суддя Хмельницького апеляційного суду Кулеша Л.М., з участю секретаря судового засідання Селезньової М.Д., особи, яка притягнута до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , захисника Кучерука Т.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні, в м.Хмельницькому, апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Ізяславського районного суду Хмельницької області від 01 вересня 2023 року,-
ВСТАНОВИЛА:
Цією постановою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , працюючого на посаді працівника з благоустрою у ПП «Ізяславмолпродукт», -
визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп., з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Стягнуто з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 536 грн. 80 коп.
За постановою суду, 19 лютого 2023 року о 17 год. 07 хв. гр. ОСОБА_1 у м. Ізяслав, по вул. Острозькій, Шепетівського району Хмельницької області керував автомобілем марки «DAEWOO», моделі «MATIZ», д.н.з. НОМЕР_1 , у стані наркотичного сп'яніння, який зафіксований за результатами огляду у КНП «Ізяславська міська багатопрофільна лікарня» у висновку № 6 від 19 лютого 2023 року. Своїми діями ОСОБА_1 допустив порушення п. 2.9 «А» Правил дорожнього руху.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить постанову місцевого суду скасувати та прийняти нову, якою провадження у справі закрити за відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП. Вказує, що наркотичних засобів, у вказаний протоколі день, він не вживав, тому погодився пройти огляд. Перший тест був недійсний, а другий показав наявність у біологічному середовищі наркотичних речовин. З таким результатом він не згідний, оскільки лабораторне дослідження сечі не проводилося, а тому дані висновку щодо результатів медичного огляду не можуть бути покладені в обґрунтування доведеності його вини. Вказує, що огляд проводився за допомогою швидкісного тесту, який не є лабораторним дослідженням, а лише представляє скрінінгове дослідження. З відеофіксації події не зрозуміло хто з працівників медичної установи проводив його огляд на стан сп'яніння. Також матеріали справи не містять документального підтвердження правомірності його зупинки. Окрім того, поліцейськими не була, належним чином, оформлена відмова водія від проходження огляду. Оскільки від проходження огляду на місці зупинки він не відмовлявся, а тому проведення такого огляду в медичному закладі, згідно з ч. 5 ст. 266 КУпАП, вважається недійсним.
Заслухавши доповідь судді, пояснення ОСОБА_1 та захисника Кучерука Т.М., на підтримку поданої апеляційної скарги, дослідивши матеріали адміністративної справи, перевіривши доводи, наведені в апеляційній скарзі, вважаю, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно положень п.2.9.а Правил дорожнього руху України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП наступає, у тому числі, і за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження, відповідно до встановленого порядку, огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
За правилами ч.ч. 2,3 ст. 266 КУпАП, огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Відповідно до вимог п.2 Розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої спільним Наказом МВС та МОЗ України від 09.11.2015 № 1452/735 (далі Інструкція), огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Суд першої інстанції, при встановленні обставин правопорушення, вирішенні питання про наявність події і складу правопорушення в діях ОСОБА_1 , доведеності його вини, зазначених вимог закону дотримався.
В судовому засіданні першої інстанції ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав. Пояснив, що 19 лютого 2023 року автомобіль, яким він керував, без будь-яких причин зупинили поліцейські та звинуватили в тому, що він керує транспортним засобом у стані наркотичного сп'яніння. ОСОБА_1 погодився пройти огляд на стан сп'яніння у медичному закладі, оскільки наркотичні засоби не вживав. У лікарні йому було надано дві ємності, з якими він пішов до вбиральні, однак зміг заповнити лише одну. Огляд у КНП «Ізяславська міська багатопрофільна лікарня» було проведено за допомогою комбінованого тесту «Wondfo». При цьому перший тест був недійсний, а другий показав наявність у біологічному середовищі наркотичних речовин. З результатами такого огляду ОСОБА_1 не згідний, оскільки лабораторне дослідження сечі на наявність наркотичних речовин у даному випадку не проводилося. Усі надані поліцейськими документи він підписав, оскільки розгубився.
Однак, такі показання ОСОБА_1 спростовуються дослідженими судом першої та апеляційної інстанції доказами.
Так, з протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 164150 від 19 лютого 2023 року слідує, що 19 лютого 2023 року о 17 год. 07 хв. гр. ОСОБА_1 у м. Ізяслав, по вул. Острозькій Шепетівського району Хмельницької області, керував автомобілем марки «DAEWOO», моделі «MATIZ», д.н.з. НОМЕР_1 , у стані наркотичного сп'яніння, який зафіксований за результатами огляду у КНП «Ізяславська міська багатопрофільна лікарня» у висновку № 6 від 19 лютого 2023 року.
Відповідно до направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, складеного інспектором сектору реагування патрульної поліції Відділу поліцейської діяльності № 2 Шепетівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Каваценком С. О. 19 лютого 2023 року, у ОСОБА_1 виявлено наступні ознаки наркотичного сп'яніння: порушення реакції зіниць на світло.
Згідно з висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 6 від 19 лютого 2023 року огляд ОСОБА_1 був проведений лікарем КНП «Ізяславська міська багатопрофільна лікарня» ОСОБА_2 . За результатами проведення огляду встановлено, що ОСОБА_1 перебуває у стані наркотичного сп'яніння (виявлено марихуану (ТНС) та метадон (МТД)).
Із акту медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 6 від 19 лютого 2023 року вбачається, що під час огляду ОСОБА_1 , за допомогою комбінованого тесту «Wondfo», у нього були виявлені тестові ознаки вживання марихуани (ТНС) та метадону (МТД).
З переглянутого апеляційним судом відеозапису видно, що ОСОБА_1 був зупинений працівником поліції для перевірки документів. При спілкуванні із водієм поліцейським виявлено у нього ознаки наркотичного сп'яніння. На пропозицію поліцейського пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння у медичному закладі водій погодився. У подальшому лікарем КНП «Ізяславська міська багатопрофільна лікарня» ОСОБА_2 було проведено огляд ОСОБА_1 за допомогою комбінованого тесту «Wondfo» та встановлено у зразках його біологічного середовища ознаки вживання марихуани (ТНС) та метадону (МТД).
Будь-яких фактичних даних, які б спростовували чи ставили під сумнів достовірність відеозапису стороною захисту не надано. Не встановлено таких і під час апеляційного розгляду справи.
Окрім того, винуватість ОСОБА_1 підтверджується і показаннями, наданими в суді першої інстанції лікаря ОСОБА_2 , який пояснив, що працює на посаді завідувача відділенням невідкладних станів Комунального некомерційного підприємства «Ізяславська міська багатопрофільна лікарня». Підтвердив, що він проводив огляд ОСОБА_1 на стан наркотичного сп'яніння за допомогою комбінованого тесту «Wondfo». При цьому йому допомагала медична сестра, яка зазвичай у таких випадках виконує фізичну роботу. У результаті проведеного огляду підтверджено факт перебування водія у стані наркотичного сп'яніння внаслідок вживання марихуани та метадону. Свідок також ствердив, що даний комбінований тест є одним із методів лабораторного дослідження біологічного середовища. ОСОБА_2 вказав, що у медичному закладі відсутні умови для зберігання зразків сечі. Водночас пояснив, що у сечі відсутній білок, а тому наявні у ній наркотичні речовини розпадаються, на відміну від крові. Відтак підстави для збереження наданих на дослідження зразків сечі відсутні.
Лікар ОСОБА_2 пройшов цикл навчання у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького на факультеті післядипломної освіти за програмою «Організація медичних оглядів щодо виявлення стану сп'яніння», що підтверджується посвідченням про проходження підвищення кваліфікації до диплому серії НОМЕР_2 .
Огляд ОСОБА_1 на стан наркотичного сп'яніння проводився лікарем ОСОБА_2 , у закладі охорони здоров'я, та жодних порушень порядку проведення такого огляду не встановлено, що спростовує твердження сторони захисту про те, що на відеофіксації події не зрозуміло хто з працівників медичної установи проводив його огляд на стан сп'яніння.
Ці обставини адміністративної справи давали суду підстави дійти висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у порушенні вимог п. 2.9а ПДР України та вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Жодних належних та допустимих доказів, які б викликали сумніви у об'єктивності вищевказаних матеріалів, їх фальсифікації, стороною захисту не надано, не здобуто таких і в процесі апеляційного розгляду, а тому законні підстави для їх відхилення у суду відсутні.
Доводи що проведений швидкісний тест на наркотики не є лабораторним дослідженням спростовуються наступними доказами.
У відповідності до п.п. 7, 8, 9, 12 розділу ІІІ «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої наказом МВС України, МОЗ України від 09.11.2015 р. № 1452/735, проведення лабораторних досліджень на визначення наркотичного засобу або психотропної речовини обов'язкове.
Метою лабораторного дослідження є виявлення або уточнення наявних речовин, що здатні спричинювати стан сп'яніння.
Використання в закладах охорони здоров'я для проведення лабораторних досліджень вимірювальної техніки та обладнання, дозволених МОЗ, підтверджується сертифікатом відповідності та свідоцтвом про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.
Предметом дослідження біологічного середовища можуть бути слина, сеча та змиви з поверхні губ, шкірного покриву обличчя і рук.
Тест є швидким і достовірним засобом, що виявляє наявність наркотичної речовини в організмі людини, та надає якісний показник. Швидкі тести не потребують метрологічного контролю, тому не входять до галузі атестації.
Положеннями чинного законодавства не вимагається встановлення кількісних показників наркотичної речовини для визначення стану наркотичного сп'яніння.
Даний тест є сертифікованим, що підтверджується сертифікатом аналізу від 30 березня 2022 року. Підстави вважати невірними результати лабораторного дослідження біологічного середовища, які проведені в межах медичного огляду, проведеного професійним лікарем, який пройшов відповідне тематичне удосконалення відповідно до вимог Інструкції, відсутні.
Згідно з інструкцією до комбінованого тесту на наркотики «Wondfo», аналіз призначений для перевірки інтоксикації у пацієнтів та забезпечує якісний попередній результат тесту.
Разом з тим, застосування тесту при огляді ОСОБА_1 не було єдиним методом визначення стану наркотичного сп'яніння. Так, відповідно до даних акту огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 6 від 19 лютого 2023 року, при огляді ОСОБА_1 лікарем, окрім застосування тестів, були задіяні й інші форми і методи діагностики.
При розгляді результатів тестування сечі на вміст будь-яких наркотичних речовин у разі отримання попередніх позитивних результатів необхідно керуватись клінічною картиною медичного огляду, тому підстав для сумніву в достовірності проведеного тесту у судді немає. Діагноз лікаря, який вноситься до акту медичного огляду і на підставі якого в подальшому лікарем видається висновок, ставиться лікарем не тільки на підставі результатів тестування, а він звертає увагу на клінічну картину, тобто на те, як водій себе поводить і на наявність ознак наркотичного сп'яніння: звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло, почервоніння очей, сповільненість або навпаки підвищена жвавість, нечіткість при виконанні координаторних проб, ступінь порушення реакції та інші ознаки, які вказують на можливий стан сп'яніння. Клінічні дані в поєднанні із результатом тесту дають можливість визначити, чи знаходиться людина під дією наркотичних речовин.
Як вбачається із акту медичного огляду, лікар встановив зовнішній вигляд водія, оцінив поведінку, стан свідомості, орієнтування на місці, у часі та власній особистості, мовну здатність, вегетативно-судинні реакції, дихання, пульс, артеріальний тиск, зіниці, ністагм при погляді вбік, рухову сферу, міміку, ходу, точні рухи, тремтіння пальців рук. З метою уточнення наявних речовин було досліджено біологічне середовище (сеча) водія ОСОБА_1 .
Заключний діагноз про перебування ОСОБА_1 у стані наркотичного сп'яніння був встановлений лікарем після оцінки всіх клінічних та лабораторних даних, при цьому позитивна проба на сп'яніння будь-якого походження, яку було виявлено із використанням технічних засобів, експрес-тестів або інших методів, є підтвердженням знаходження особи у стані сп'яніння.
Відтак, уважаю що огляд ОСОБА_1 щодо виявлення стану наркотичного сп'яніння проведений з дотриманням вимог ст.266 КУпАП, а доводи апеляційної скарги про те, що дані тесту є лише попереднім результатом, і не відноситься до лабораторних досліджень, а тому медичний висновок про перебування ОСОБА_1 в стані наркотичного сп'яніння під час керування транспортним засобом та на його основі складений протокол про адміністративне правопорушення, не можуть вважатися належними та достовірними доказами вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, є необґрунтованими.
Посилання апелянта на те, що поліцейськими не була, належним чином, оформлена відмова водія від проходження огляду уважаються безпідставними, оскільки з відеозапису убачається, що ОСОБА_1 погодився пройти огляд, а згідно з Інструкцією «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затверджена спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України № 1452/735 від 09 листопада 2015 року (надалі - Інструкція), яка визначає саму процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та оформлення результатів такого огляду, деталізує процедуру такого огляду у залежності від виду сп'яніння, слідує, що поліцейські не забезпечуються спеціальними технічними засобами для проведення огляду на стан наркотичного сп'яніння водіїв транспортних засобів, тому зробити такий огляд на місці можливості не мають.
У той же час п. 12 розділу 2 даної Інструкції передбачено, що у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в п. 4 розділу 1 цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров'я.
Пункт 4 розділу 1 Інструкції визначає ознаки саме наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, на відміну від п. 3 розділу 1 Інструкції, який визначає ознаки алкогольного сп'яніння.
Відповідно до положень п. 7 розділу 3 Інструкції проведення лабораторних досліджень на визначення наркотичного засобу або психотропної речовини є обов'язковим.
В матеріалах справи відсутні та захисником під час апеляційного перегляду не надано достатньо доказів на підтвердження факту істотних порушень працівниками поліції вимог закону, під час складання протоколу про адміністративне правопорушення. Дії працівників поліції відповідали вимогам Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції і проведення такого огляду, затвердженого постановою КМУ від 17.12.2008 року № 1103, а також Інструкції, затвердженої спільним наказом МВС та МОН України від 09.11.2015 року № 1452/735, у зв'язку з чим відповідні доводи апеляційної скарги ОСОБА_1 є неприйнятними.
Щодо відсутності у працівників поліції причин зупинки слід зазначити наступне.
Так, Указом Президента України в Україні введений воєнний стан, який діє на даний час.
Згідно п. 10 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 року «Про затвердження Порядку перевірки документів в осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян під час забезпечення заходів правового режиму воєнного стану» уповноважена особа має право зупиняти транспортні засоби, зокрема, і в разі проїзду транспортних засобів через блокпости та контрольні пункти в'їзду виїзду.
Відповідно до приписів п. 7 ст. 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених указом Президента України про введення воєнного стану, такі заходи правового режиму воєнного стану:перевіряти у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, документи у осіб, а в разі потреби проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян, за винятком обмежень, встановлених Конституцією України.
Пунктом 3 ст. 32 Закону України «Про Національну поліцію» передбачено, що поліцейський має право вимагати в особи пред'явлення нею документів, що посвідчують особу, та/або документів, що підтверджують відповідне право особи, у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати чи зафіксувати дані, що містяться в документах, якщо особа перебуває на території чи об'єкті із спеціальним режимом або в місці здійснення спеціального поліцейського контролю.
Рішення, за яким автомобіль може бути зупинений, базується на випадковому виборі, виклику підозри, даних розвідки.
Як вбачається із матеріалів провадження, транспортний засіб марки «DAEWOO», моделі «MATIZ», д.н.з. НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_1 , був зупинений працівниками поліції для перевірки документів.
На переконання суду, чинне законодавство не позбавляє працівників поліції права на вибіркове зупинення та перевірку транспортних засобів під час військового стану.
Крім того, з огляду на правовий аналіз норм Правил дорожнього руху, незгода водія із причинами зупинки, або його необізнаність про це, не позбавляє його обов'язку на вимогу працівників поліції пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння, і такий обов'язок не впливає на причину зупинки.
Правомірність дій поліцейських щодо зупинки транспортного засобу не знаходиться у причинному зв'язку з обов'язком водія транспортного засобу пройти відповідний медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного сп'яніння.
Під час воєнного стану та здійснення активних військових дій в державі, на переконання апеляційного суду поліцейські мали право зупинити автомобіль ОСОБА_1 та, жодним чином, вчинивши такі дії не порушили його прав та законних інтересів.
Всі інші доводи, наведені ОСОБА_1 , в апеляційній скарзі, та захисником в судовому засіданні були предметом ретельного дослідження та змістовного аналізу судом першої інстанції, цілком спростовані висновками, наведеними судом у постанові, інших відомостей, які б могли вплинути на постановлення іншого рішення матеріали справи не містять.
Аналогічні посилання в апеляційній скарзі носять загальний характер та є суб'єктивними, у зв'язку з чим апеляційний суд приходить висновку, що немає необхідності наводити спростування на кожен аргумент апелянта, викладений ним у поданій апеляційній скарзі.
При цьому апеляційний суд керується висновком ЄСПЛ, зроблений ним у справі «Серекін та інші проти України» від 10.02.2010 року, де в п. 51 Суд вказав, що хоча пункт 1 статті Конвенції (Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод) зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, однак його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент.
На переконання суду доводи апеляційної скарги спрямовані виключно на ухилення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинене ним адміністративне правопорушення та є способом його самозахисту.
Відповідно до п. 1 ч. 8 ст. 294 КУпАП, за наслідками розгляду апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову без змін.
Істотних порушень вимог закону, які б ставили під сумнів висновки судді першої інстанції та були безумовною підставою для скасування судового рішення не встановлено.
Місцевим судом були встановлені дійсні обставини справи, дана належна оцінка особі ОСОБА_1 , правильно застосовані норми матеріального права, не допущено порушення норм процесуального права та зроблено обґрунтований висновок про доведеність його вини у порушенні вимог п. 2.9а ПДР України та вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Накладене на ОСОБА_1 стягнення відповідає вимогам ст. 33 КУпАП, за своїм видом та розміром є необхідним і достатнім для виправлення особи притягнутої до адміністративної відповідальності та запобігання вчиненню нових адміністративних правопорушень.
З урахуванням наведеного, підстав для скасування постанови у межах доводів апеляційної скарги не вбачається.
Керуючись ст.294 КУпАП, суддя-
ПОСТАНОВИЛА:
Постанову Ізяславського районного суду Хмельницької області від 01 вересня 2023 року щодо ОСОБА_1 залишити без змін, а його апеляційну скаргу - без задоволення.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Суддя Хмельницького
апеляційного суду Л.М.Кулеша