Справа № 686/25983/23
Провадження № 3/686/8208/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 листопада 2023 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Трембач О.Л., за участі секретаря Збаравської А.Р., особи, щодо якої направлено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 та захисників особи, щодо якої направлено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , розглядаючи адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , ПП,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Інспектором взводу № 2 роти № 1 БУПП в Хмельницькій області ДПП лейтенантом поліції Лівандовським В.В. до суду для розгляду направлено матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП, якому ставиться у вину те, що він 23 вересня 2023 о 22 год. 05 хв. в м. Хмельницький по вул. Кам'янецькій, 69 керував транспортним засобом Audi Q5 д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушена координація рухів). Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законодавством порядку відмовився в присутності двох свідків.
Такі дії ОСОБА_1 кваліфіковано як адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , який свою вину у вчиненні вказаного правопорушення не визнав, пояснивши, що у вказаний в протоколі день та час не керував транспортним засобом, а за кермом його автомобіля перебував ОСОБА_4 .. ОСОБА_1 в цей час перебував на задньому сидінні автомобіля. Дані пояснення ОСОБА_1 в судовому засіданні підтвердив свідок ОСОБА_4 , який суду пояснив, що 23.09.2023 о 22 год. 05 хв. транспортним засобом Audi Q5 д.н.з. НОМЕР_1 керував саме він.
Допитані в судовому засіданні інспектори поліції ОСОБА_5 та ОСОБА_6 пояснили, що на службу 102 надійшло повідомлення про те, що водій транспортного засобу Audi Q5 можливо перебуває в стан алкогольного сп'яніння. Даний транспортний засіб був зупинений співробітниками підрозділу ТОР, а в подальшому на подію виїхав їх екіпаж. Підтвердити чи спростувати перебування ОСОБА_1 за кермом транспортного засобу працівники поліції не змогли, оскільки прибули на місце після зупинки транспортного засобу.
Підставами притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП є, зокрема, керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Диспозиція ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачає три окремих склади адміністративного правопорушення, а саме :
1) керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції ;
2) передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів;
3) відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Згідно ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладі охорони здоров'я.
Так, ні у дослідженого в судовому засіданні відеозаписі, ні в інших, наданих до суду матеріалах справи відсутні докази на підтвердження керування ОСОБА_1 транспортним засобом Audi Q5 д.н.з. НОМЕР_1 23.09.2023 о 22 год. 05 хв.. Окрім того, доданий до матеріалів справи відеозапис не є безперервним. На оптичному диску містяться відеофайли, які перериваються і по яких неможливо відновити всі обставини події.
У відповідності до ст. 62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь. Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом. Керуючись ст. 252 КУпАП суд має оцінювати докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю. Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом. Пунктом 1 ст.247 КУпАП визначено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 247 п. 1, 283, 284 КУпАП, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Закрити адміністративне провадження відносно ОСОБА_1 за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення через Хмельницький міськрайонний суд до Хмельницького апеляційного суду.
Суддя