Справа №165/3635/23
Провадження № 3/165/1335/23
НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 листопада 2023 року м. Нововолинськ
Суддя Нововолинського міського суду Волинської області Ференс-Піжук О.Р., розглянувши матеріали, які надійшли від Володимирського РВП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працює,
за ст.124 Кодексу про адміністративні правопорушення України, -
встановив:
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ААД №002170 від 05.10.2023 зазначено, що о 10:37 год. 05.10.2023 по вул. Шахтарській в м. Нововолинську ОСОБА_1 , керуючи автомобілем марки "Nissan Leaf", реєстраційний номер НОМЕР_1 , під час здійснення обгону, не переконалася у безпечності маневру, внаслідок чого здійснив зіткнення з транспортним засобом марки "Toyota Avensis", реєстраційний номер НОМЕР_2 , внаслідок чого, автомобілі зазначли механічних ушкоджень. Зазначено, що ОСОБА_1 порушила п. 10.1 ПДР України, вчинивши правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП.
В судовому засіданні захисник ОСОБА_1 - адвокат Юзефович С.В. надав суду СД-диск з записом моменту зіткнення вказаних транспортних засобів.
Оглянувши вказаний запис, суддя приходить до висновку, що з метою з'ясування обставин, що мають значення для справи необхідні спеціальні знання, тому вважає за необхідне призначити судову інженерно-транспортну експертизу на вирішення експертів поставити наступні питання:
Як, відповідно до приписів ПДР, повинні були діяти в даній дорожній ситуації водії ОСОБА_2 та ОСОБА_1 ?
Чи мала водій ОСОБА_1 технічну можливість уникнути зіткнення шляхом екстреного гальмування або шляхом безпечного об'їзду автомобіля під керуванням ОСОБА_2 ?
Які порушення ПДР з технічної точки зору знаходяться в прямому причинному зв'язку з даною ДТП ?
Проведення експертизи доручити експертам Волинського відділення Львівського НДІСЕ (43001, м. Луцьк, вул. Червоного Хреста, 16).
Відповідно до ст.268 КУпАП особа яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання.
Згідно п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» від 23.12.2005 р. № 14 звертається увага судів на неприпустимість спрощеного підходу до судового розгляду справ про адміністративні правопорушення на транспорті та ігнорування прав осіб, яких притягають до відповідальності, потерпілих, їх законних представників і захисників. При розгляді справ зазначеної категорії необхідно з'ясовувати всі обставини, перелічені у статях 247 і 280 КУпАП, у тому числі шляхом допиту свідків та призначення експертиз.
Оскільки, з метою з'ясування обставин, що мають значення для справи і необхідно спеціальні знання, приходжу до висновку, що слід призначити у справі судову інженерно-транспортну експертизу, проведення якої доручити експертам Волинського НДЕКЦ МВС України.
Згідно ст.15 Закону України «Про судову експертизу» проведення судових експертиз державними спеціалізованими установами у справах про адміністративні правопорушення здійснюється за рахунок коштів, які цільовим призначенням виділяються цим експертним установам з Державного бюджету України. Дублює норму вищезгаданого Закону також й Інструкція про порядок і розміри компенсації (відшкодування) витрат та виплати винагороди особам, що викликаються до органів досудового розслідування, прокуратури, суду або до органів, у провадженні яких перебувають справи про адміністративні правопорушення, та виплати державним спеціалізованим установам судової експертизи за виконання їх працівниками функцій експертів і спеціалістів, затвердженої Постановою КМУ від 01.07.1996 р. № 710, згідно якої державні спеціалізовані установи судової експертизи проводять судову експертизу у справах про адміністративні правопорушення за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на відповідний рік на проведення судових експертиз.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 268, 273 КУпАП, -
постановив:
Призначити у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП, судову інженерно-транспортну експертизу на вирішення якої поставити наступні запитання:
Як, відповідно до приписів ПДР, повинні були діяти в даній дорожній ситуації водії ОСОБА_2 та ОСОБА_1 ?
Чи мала водій ОСОБА_1 технічну можливість уникнути зіткнення шляхом екстреного гальмування або шляхом безпечного об'їзду автомобіля під керуванням ОСОБА_2 ?
Які порушення ПДР з технічної точки зору знаходяться в прямому причинному зв'язку з даною ДТП ?
Проведення експертизи доручити експертам Волинського відділення Львівського НДІСЕ (43001, м. Луцьк, вул. Червоного Хреста, 16).
Експертів попередити про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.
Експертизу провести за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на відповідний рік на проведення судових експертиз.
Для проведення судової експертизи надати експертам матеріали справи № 165/3635/23 та №165/3636/23.
Провадження у справі зупинити.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя підпис О.Р. Ференс-Піжук