Ічнянський районний суд Чернігівської області
Провадження № 3/733/1182/23
Єдиний унікальний №733/1703/23
Постанова
Іменем України
27 листопада 2023 року м. Ічня
Ічнянський районний суд Чернігівської області в складі головуючого судді Карапиш Т.В., при секретарі Магдибор В.І., розглянувши матеріали справи, що надійшли від Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої в АДРЕСА_1 , працюючої в ПрАТ «Кремінь» смт. Парафіївка Прилуцького району Чернігівської області, РНОКПП: НОМЕР_1 , за ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 187 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Ічнянського районного суду Чернігівської області знаходяться адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за № 733/1703/23 та № 733/1704/23, за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 187 КУпАП.
29 вересня 2023 року о 01 годині 00 хвилин ОСОБА_1 була відсутня за місцем свого проживання в АДРЕСА_2 , чим порушила п. 4 ухвали Ічнянського районного суду Чернігівської області про встановлення адміністративного нагляду, щодо якої він встановлений 17 серпня 2023 року.
09 жовтня 2023 року ОСОБА_1 не з'явилася на реєстрацію до ВПД № 1 Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області (м. Ічня, вул. Свято-Преображенська, 18 Чернігівської області), чим порушила п. 1 ухвали Ічнянського районного суду Чернігівської області від 17 серпня 2023 року про встановлення адміністративного нагляду.
Згідно до вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Статтею 252 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Згідно з положеннями ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративні правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адмінправопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адмінправопорушення, поясненнями особи, яка притягується до відповідальності, свідків, а також іншими документами.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, хоча про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином (а.с. 8).
Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 03.04.2008 року наголосив, що «сторони в розумінні інтервалу часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження». Крім того, враховуючи принцип судочинства, зазначений у практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП).
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 28.11.2005 року у справі «Смірнов проти України» згідно з положеннями частини першої статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням п. 1 ст. 6 даної Конвенції.
Враховуючи вищевикладене а також те, що строк, протягом якого ОСОБА_1 може бути притягнута до адмінвідповідальності може закінчитися, а дії останньої, яка була повідомлена про час та місце розгляду справ належним чином, свідчать про безпідставне умисне затягування справ та зловживання правом, суд вважає розглянути справи без участі особи, яка притягується до адмінвідповідальності.
Факт вчинення даних правопорушень ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні: протоколами про адміністративні правопорушення від 10.10.2023 року серії ВАВ № 247827 та серії ВАВ № 247513 (а.с. 2), копією ухвали Ічнянського районного суду Чернігівської області від 17.08.2023 року № 733/1220/23 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 (а.с. 5), відеозаписом фіксації правопорушення (а.с. 6).
За таких обставин суд вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адмінправопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 187 КУпАП: порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд.
Правила, встановлені ст. 36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.
Пунктом 6 розділу III Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 20.08.2019 року № 814, у разі об'єднання судових справ в одну їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об'єднаних справ (матеріалів), яка надійшла до суду першою. Відповідно до постанови (ухвали) суду вноситься інформація до автоматизованої системи документообігу суду під номером об'єднаної справи та відмітки про об'єднання справ із зазначенням номера нової судової справи.
Із урахуванням вищенаведеного та зважаючи на те, що вказані матеріали складені у відношенні однієї особи та знаходяться у провадженні одного судді, уповноваженого на їх розгляд, на підставі вимог ст. 36 КУпАП дані матеріали підлягають об'єднанню в одне провадження, присвоївши єдиний унікальний номер судової справи № 733/1703/23, провадження № 3/733/1182/23.
За таких обставин, з урахуванням характеру вчинених правопорушень, їх наслідків, особи правопорушника, ступінь його вини, обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, на підставі ст. 36 КУпАП призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП, у виді штрафу, так як таке стягнення буде доцільне для усунення в подальшому здійснення аналогічного правопорушення та попередження вчинення нових правопорушень.
Згідно ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до положень ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір» із ОСОБА_1 підлягає стягненню в дохід держави судовий збір у розмірі 536,80 грн., так як докази згідно ст. 5 Закону України «Про судовий збір» на підтвердження звільнення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, від сплати судового збору відсутні.
Керуючись ст. ст. 36, 40-1, ч. 1 ст. 187, 283, 284, КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Об'єднати адміністративні матеріали № 733/1703/23, провадження № 3/733/1182/23; № 733/1704/23, провадження № 3/733/1183/23 в одне провадження та присвоїти номер № 733/1703/23, провадження № 3/733/1182/23.
На ОСОБА_1 накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п'ятдесят одну) гривню 00 копійок.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави в особі Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок (отримувач: ГУК в Черніг.обл/тг м. Ічня/22030101, код ЄДРПОУ: 37972475, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), № рах. (IBAN) UA818999980313151206000025669, код класифікації доходів бюджету: 22030101).
Згідно ст. 307 КУпАП штраф повинен бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із ст. 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: штраф в подвійному розмірі, тобто 102 гривні 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Ічнянський районний суд Чернігівської області на протязі 10 днів з дня її винесення.
Суддя Т. В. Карапиш