Рішення від 15.11.2023 по справі 440/3330/23

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 листопада 2023 року м. ПолтаваСправа № 440/3330/23

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бойка С.С.,

за участю:

секретаря судового засідання - Проскурні Я.О.,

представника позивача - Баранова В.І.,

представника відповідача - Бойко Є.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Акціонерного товариства "Полтаваобленерго" до Північного міжрегіонального управління Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Акціонерне товариство "Полтаваобленерго" звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Північного міжрегіональне управління Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків, відповідно до якої просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №4/3500040136 від 05.01.2023, яким до АТ "Полтаваобленерго" застосовано штраф в сумі 13735,84 грн за порушення граничних термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних.

В обґрунтування звернення до суду позивач зазначив, що за результатми розгляду матеріалів перевірки Північним МУ ДПС по роботі з ВПП винесено ППР від 05.01.2023 №№4/3500040136 про застосування штрафу в сумі 13735,84 грн, за порушення граничних термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків корегування до податкових накладних. Позивач не погоджується щодо застосування штрафу, пояснюючи, що у зв'язку з несвоєчасним наданням контрагентами-покупцями відомостей про реєстрацію платником ПДВ, податкові накладні були складені на Неплатника з умовним ІПН 1000000000000 і своєчасно зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, після того, як АТ «Полтаваобленерго» дізналось , що контрагенти-покупці є платником податку на додану вартість, то вжило заходів щодо виправлення допущеної помилки у податковій накладній у графі «отримувач (покупець)» та в графі « Індивідуальний податковий номер» та виписало й зареєструвало в ЄРПН розрахунки коригування, а також склало та зареєструвало нові податкові накладні із вірними відомостями про статус покупця, зазначивши в графі «Отримувач (покупець)» та «Індивідуальний податковий номер». Отже податкові накладні з неправильним ІПН були зареєстровані вчасно, то до нових накладних, складних з метою виправлення помилки, штраф згідно зі ст. 120-1 Податкового кодексу України не застосовується.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 03 квітня 2023 року позовну заяву залишено без руху, надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

11 квітня 2023 року позивач усунув недоліки позовної заяви.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 17.04.2023 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження та призначено справу до розгляду за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче судове засідання на 10.05.2023 /а.с. 30/.

09 травня 2023 року представник відповідача надав суду відзив, у якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог, зазначає, що позиція позивача ґрунтується на тому, що виправлення зроблені виключно після того як підприємство дізналося, що покупці є платниками податку на додану вартість, однак, цю інформацію позивач міг дізнатися з Інтернет ресурсу: база ДФС України Електронний кабінет платника, дані реєстру платників ПДВ, що знаходиться у відкритому доступі. А тому вищезазначене ставить під сумнів про необізнаність АТ «Полтаваобленерго» щодо відсутності реєстрації покупців у якості платника податку на додану вартість / а.с.39 - 41/.

10 травня 2023 року у підготовчому судовому засіданні оголошено перерву в проведенні підготовчого судового засідання у зв'язку з наданням можливості сторони позивача ознайомитися з відзивом до 31 травня 2023 року / а.с.98/.

29 травня 2023 року від представника позивача надійшла відповідь, в якій вона наполягала на задоволенні позовних вимог / а.с.101-105/.

31 травня 2023 року у підготовчому судовому засіданні оголошено перерву в проведенні підготовчого судового засідання, для ознайомлення відповідача з відповіддю на відзив, до 22 червня 2023 року / а.с.100/.

11 червня 2023 року від представника позивача надійшли заперечення на відповідь на відзив / а.с.113- 116/.

22 червня 2023 року у зв1язку з неявкою сторін відкладено підготовче судове засідання до 27.07.2023 / а.с.139/.

27 липня 2023 року протокольною ухвалою задоволено клопотання відповідача та відкладено проведення підготовчого судового засідання на 24.08.2023 / а.с.147/.

24 серпня 2023 року підготовче судове засідання знято з розгляду у зв'язку з підвищенням загрози ракетних обстрілів 24.08.2023, розгляд призначено на 06 вересня 2023 року / а.с. 153/.

06 вересня 2023 року підготовче судове засідання не відбулося з технічних причин, розгляд відкладено на 26 жовтня 2023 року / а.с. 156/.

26 жовтня 2023 року протокольною ухвалою закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті на 15.11.2023 / а.с.168 - 171/.

У судовому засідання15 листопада 2023 представник позивача просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі; представник відповідача просила суд відмовити у задоволені позовних вимог у повному обсязі.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини справи, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

З матеріалів справи вбачається, що Акціонерне товариство «Полтаваобленерго» зареєстроване як юридична особа (код ЄДРПОУ 00131819) в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Північним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків проведено камеральну перевірку АТ «Полтаваобленерго» своєчасності реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування до податкових накладних за період з березня по жовтень 2022року в Єдиному реєстрі податкових накладних якою встановлено порушення вимог 201.10 ст. 201 Кодексу.

За результатами камеральної перевірки Північним МУ ДПС по роботі ВПП складено акт від 12.12.2022р. №309/35-00-04-01-14/00121819. Згідно цього акту Північним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків зроблено висновок, що АТ «Полтаваобленерго» порушено абз.14 п.201.10 ст. 201 розділу V Податкового кодексу України в частині несвоєчасної реєстрації податкових накладних в ЄРПН.

Не погодившись із висновком, викладеним в акті перевірки №309/35-00-04-01-14/00131819 від 12.12.2022, АТ «Полтаваобленерго» через Електронний кабінет на сайті ДПС подало заперечення.

За результатами розгляду матеріалів перевірки Північним МУ ДПС по роботі з ВПП винесено ППР від 05.01.2023р. №4/3500040136 про застосування штрафу в сумі 13 735,84 грн. за порушення граничних термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних.

Акціонерне товариство «Полтаваобленерго» не погодилося з зазначеним вище податковим повідомленням-рішенням та 12.01.2023р. звернулося до Державної податкової служби України в порядку адміністративного оскарження з скаргою №12-83/1371.

За результатами розгляду скарги Державна податкова служба прийняла рішення від 17.03.2023 № 6617/6/99-00-06-03-01-06, яким скарга товариства залишена задоволення.

Позивач не погодився із зазначеним податковим повідомленням-рішенням та оскаржив їх до суду.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам, суд виходить з наступного.

Незгода позивача із вказаним податковим повідомленням-рішенням зумовила його звернення до суду з позовом, при вирішенні якого суд виходить з наступного.

Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Так, пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України передбачено, що порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів; 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів; 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Платник податку має право зареєструвати податкову накладну та/або розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, в якій загальна сума податку не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу.

Якщо сума, визначена відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу, є меншою, ніж сума податку в податковій накладній та/або розрахунку коригування, які платник повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, то платник зобов'язаний перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Відповідно до п.200-1.1 ст.200-1 ПК України система електронного адміністрування податку на додану вартість забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку: суми податку, що містяться у складених та отриманих податкових накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних; суми податку, сплачені платниками при ввезенні товару на митну територію України; суми поповнення та залишку коштів на рахунках в системі електронного адміністрування податку на додану вартість; суми податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних; інші показники, які згідно з вимогами пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" цього Кодексу враховуються під час обрахунку суми податку, обчисленої за формулою, визначеною пунктом 2001.3 ст.2001 цього Кодексу. Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.200-1.4 ст.200-1 ПК України на рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника зараховуються кошти:

а) з поточного рахунку такого платника в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до п.2001.3 2001 цього Кодексу;

б) з поточного рахунку такого платника в сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку;

в) з рахунків платників, відкритих у відповідних органах казначейства для проведення розрахунків з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, а рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з подальшим спрямуванням коштів відповідно до Закону України про Державний бюджет України;

г) з бюджету в сумах надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на додану вартість, повернутих платнику податків у порядку, встановленому пунктом 43.41 статті 43 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 11 постанови Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 р. № 569 Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість показники системи електронного адміністрування з податку додану вартість обліковуються в розрізі платників податку наростаючим підсумком: з 1 липня 2015 р. - для платників, що зареєстровані платниками податку до 1 липня 2015 р.; з дати реєстрації платником податку, зазначеної у реєстрі платників податку, - для платників, що зареєстровані платниками податку після 1 липня 2015 року.

Системний аналіз викладених норм законодавства дає підстави для висновку про те, що порушення платником податку на додану вартість граничного строку реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних є підставою для застосування до такого платника прогресивної шкали штрафу в залежності від кількості днів порушення строку реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування, а також штрафу за відсутність реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування.

Зі змісту матеріалів справи, встановлено, що АТ «Полтаваобленерго» складено: накладні на неплатника ПДВ з умовним ІПН 10000000000, на суму яких увійшли супи попередньої оплати за розподіл електричної енергії, яка надійшла від покупців податку (Фермерське господарство «АГРОТЕХ 2015», ТОВ «РАЙДУГА», ТОВ «АГРО ТЕРРА ЛТД») а саме:

- 175 від 26.04.2022 на суму ПДВ 390,70 грн. (реєстраційний номер 962605162);

- 176 від 26.04.2022 на суму ПДВ 16 666,0 грн. (реєстраційний номер 9062604159);

- 178 від 26.04.2022 на суму ПДВ 16 666,0 грн. (реєстраційний номер 9062600375);

- 77//3419 від 31.07.2022 на суму ПДВ 68,85 грн. (реєстраційний номер 99154967393);

- 144//3419 від 31.07.2022 на суму ПДВ 10,19 грн. (реєстраційний номер 9155305174);

- 40//3300 від 24.03.2022 на суму ПДВ 203,30 грн. (реєстраційний номер 9057443421);

- 37//3300 від 09.05.2022 на суму ПДВ 203,30 грн. (реєстраційний номер 9064579032).

У подальшому АТ «Полтаваобленерго» виявивши, що контрагенти-покупці: Фермерське господарство «АГРОТЕХ 2015», ТОВ «РАЙДУГА», ТОВ «АГРО ТЕРРА ЛТД» є платниками ПДВ, вжило заходи шляхом складення розрахунків коригування коригування зі знаком «мінус» та зареєстровані нові податкові накладні вже на платників податку - Фермерське господарство «АГРОТЕХ 2015», ТОВ «РАЙДУГА», ТОВ «АГРО ТЕРРА ЛТД», а саме:

- 291 від 26.04.2022 на суму ПДВ 390,70 грн. (реєстраційний номер 9158039968);

- 292 від 26.04.2022 на суму ПДВ 16 666,0 грн. (реєстраційний номер 9158021743);

- 293 від 26.04.2022 на суму ПДВ 16 666,0 грн. (реєстраційний номер 9158032026);

- 172//3419 від 31.07,2022 на суму ПДВ 68,85 грн. (реєстраційний номер 9164089390);

- 173//3419 від 31.07.2022 на суму ПДВ 10,19 грн. (реєстраційний номер 9164091951);

- 408/3300 від 24.03.2022 на суму ПДВ 203,30 грн. (реєстраційний номер 9154799511);

- 408//3300 від 09.05.2022 на суму ПДВ 203,30 грн. (реєстраційний номер 9154801390).

Зазначені обставини сторонами не заперечуються та були підтверджені в судовому засіданні. Проте, АТ «Полтаваобленерго» наполягає на тому, що провело виправлення в ІПН в податкових накладних так як рекомендовано у листі ДФС від 27.11.2018 N36942/7/99-99-15-03-02-17 і відповідно так реалізована можливість виправлення ЄРПН - склало мінусові розрахунки коригування до податкових накладних з невірним «ІПН покупця» та нові податкові накладні з правильним «ІПН покупця», у пола « Дата складання» яких зазначило дату складання податкових накладних із невірним «ІПН покупця». А тому виправлення зазначених помилок не може тягнути за собою накладення штрафу за порушення платником податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН.

З огляду на наведені обставини, суд погоджується з доводами позивача, вважає протиправним застосування до позивача штрафу на суму 13735,84 грн за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, з урахуванням таких висновків.

Як зазначалось, відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений ним Кодексом термін.

Відповідно до пункту 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Пунктом 192.1 статті 192 ПК України передбачено, що якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/ послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних. Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/ послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу - платнику податку, підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних: постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації; отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу. Розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із' зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Згідно з пунктом 21 Порядку № 1307 у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 розділу V Податкового кодексу України постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Наведене дає підстави для висновку, що необхідність складання розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної обумовлена, насамперед, зміною суми компенсації вартості товарів.

У цьому випадку позивач своєчасно зареєстрував податкові накладні і зазначені в них показники не змінював.

Подальше виправлення відомостей про індивідуальний податковий номер покупця не є наслідком ані зі збільшення суми компенсації вартості товарів, ані зменшення такої суми.

Надана платнику податків абазом 4 пункту 192.1 статті 192 ПК України можливість скласти розрахунок коригування до податкової накладної у випадку виправлення помилок не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг є належним способом для виправлення таких помилок.

Крім того, суд вважає, що виправлення зазначених помилок не тягне за собою накладення штрафу за порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, з огляду на наступне.

Підпунктом «г» пункту 201.1 статті 201 ПК України податковий номер платника податку (продавця та покупця) віднесено до обов'язкових реквізитів податкової накладної.

Відповідно до пункту 120-1.3 статті 201-1 ПК України допущення продавцем товарів/ послуг помилок під час зазначення обов'язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу, виявлених контролюючим органом за результатами перевірки, проведеної за заявою покупця, - тягне за собою накладення на платника податку - продавця штрафу в розмірі 170 гривень та зобов'язання виправити такі помилки.

Цим же пунктом передбачено, що невиконання податкового повідомлення-рішення контролюючого органу з попередженням про необхідність виправлення платником податків - продавцем зазначених в абзаці першому цього пункту помилок протягом 10 календарних днів, наступних за днем його отримання, - тягне за собою накладення на такого платника податку штрафу в розмірі, що залежать від кількості календарних днів протягом яких помилки не були виправлені.

Отже, у разі виявлення помилок в обов'язкових реквізитах податкової накладної контролюючим органом, штраф застосовується лише у розмірі 170 грн, а застосування штрафних санкцій у відсотках суми податку на додану вартість здійснюється тільки у випадку невиконання платником податків обов'язку виправити такі помилки.

Тобто, якби помилку в графі «Індивідуальний податковий номер покупця» виявив відповідач, то позивач сплатив би 170 грн штрафу та мав би можливість виправити таку помилку у строк встановлений відповідачем без сплати інших фінансових санкцій.

Натомість, позивач самостійно виявив та виправив допущені помилки, а тому, не повинен нести відповідальність на підставі пункту 120-1.1 статті 120-1 ПК України.

Аналогічна позиція викладена у постанові Верховного Суду від 30 листопада 2018 року у справі № 810/222/18.

З огляду на викладене, суд погоджується з доводами позивача про те, що реєстрація податкових накладних з порушенням граничних термінів реєстрації з метою виправлення помилки, допущеної в індивідуальному податковому номері, не може вважатися несвоєчасною реєстрацією податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних у розумінні пункту 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України.

Отже, спірне податкове повідомлення-рішення №4/3500040136 від 05.01.2023, яким до АТ "Полтаваобленерго" застосовано штраф в сумі 13735,84 грн за порушення граничних термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних є протиправним та підлягає скасуванню.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних в матеріалах справи та пояснень сторін, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.

Щодо клопотання позивача про встановлення судового контролю, суд зазначає наступне.

Згідно з частиною першою статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Наведена норма процесуального закону не є імперативною та передбачає право суду на власний розсуд, виходячи з фактичних обставин справи, приймати рішення про необхідність чи недоцільність у зобов'язанні суб'єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення. Вирішуючи питання щодо встановлення судового контролю суд враховує надані позивачем докази, особливості покладених на суб'єкта владних повноважень обов'язків згідно з судовим рішенням та його можливості ці обов'язки виконати без достатніх зволікань.

У цій справі позивачем не обґрунтовано необхідність застосування заходів судового контролю, а у суду відсутні підстави вважати, що відповідач буде ухилятись від виконання судового рішення після набрання ним законної сили.

З урахуванням наведеного, у задоволенні клопотання позивача про встановлення судового контролю шляхом зобов'язання Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків у тридцятиденний строк з моменту набрання законної сили рішенням суду звіт про його виконання належить відмовити.

Згідно з частиною першою статті 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Під час звернення до суду позивачем сплачено судовий збір у розмірі 2684,00 грн, що підтверджується наявною у справі платіжною інструкцією № 969996 від 07.04.2023.

Враховуючи задоволення позову, понесені позивачем судові витрати у вигляді сплаченого судового збору в розмірі 2684,00 грн, підлягають стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 2, 6, 8, 9, 77, 132, 139, 243-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Акціонерного товариства "Полтаваобленерго" (вул.Старий Поділ, 5, м. Полтава, 36022, код ЄРДПОУ 00131819) до Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (вул. Благовіщенська, 30, м. Харків, 61052, код ЄДРПОУ ВП 44131658) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків №4/3500040136 від 05 січня 2023 року про застосування до Акціонерного товариства "Полтаваобленерго" штрафу в сумі 13735,84 грн.

Відмовити у задоволенні клопотання про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків на користь Акціонерного товариства "Полтаваобленерго" витрати зі сплати судового збору у розмірі 2684,00 грн ( дві тисячі шістсот вісімдесят чотири гривні).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною 8 статті 18, частинами 7-8 статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, а також з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених підпунктом 15.5 підпункту 15 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено 24 листопада 2023 року.

Суддя С.С. Бойко