Рішення від 23.11.2023 по справі 380/16112/23

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №380/16112/23

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 листопада 2023 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Хоми О.П., розглянувши у письмовому провадженні в м. Львові в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ), в інтересах якого діє адвокат Саламаха Надія Володимирівна, звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі - відповідач-1, ГУ ПФУ у Львівській області), Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - відповідач-2, ГУ ПФУ в Запорізькій області), в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення відповідача-2 №913130140194 від 15.06.2023 про відмову в перерахунку пенсії позивачу;

- зобов'язати відповідача-1 здійснити з 12.08.2022 перерахунок та виплату позивачу пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» з врахуванням довідок про складові заробітної плати №164, 165, 166 від 07.06.2023, із врахуванням раніше проведених виплат.

Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Львівській області та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу». Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 08.11.2022 у справі №380/13675/22, залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 28.03.2023, зобов'язано ГУ ПФУ у Львівській області перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу», зарахувавши до стажу державної служби оспорювані у рішенні періоди. На виконання вказаного рішення ГУ ПФУ у Львівській повідомило, що ОСОБА_1 буде переведено на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу згідно заяви від 12.08.2022 та зазначено, що судовим рішенням 08.11.2022 у справі №380/13675/22 не встановлено обов'язку враховувати будь-які довідки при переведенні позивача на пенсію державного службовця, а тому розмір його пенсії державного службовця складатиме 2 027 грн. Після набрання судовим рішенням законної сили позивачем повторно отримано від Дрогобицької міської ради довідки про складові заробітної плати та направлено разом із заявою про перерахунок пенсії до ГУ ПФУ у Львівській області. За результатами розгляду заяви за принципом екстериторіальності ГУ ПФУ у Запорізькій області прийнято рішення №913130140194 від 15.06.2023 про відмову у перерахунку пенсії на підставі долучених довідок, оскільки одна з них не відповідає вимогам чинного законодавства, оскільки має бути видана на день звернення за призначенням пенсії. Вважаючи рішення відповідача-2 протиправним, позивач звернувся до суду з цим позовом. Просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач-1 ГУ ПФУ у Львівській області щодо задоволення позову заперечив з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву. Вказує, що форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям затверджені постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 08.02.2017 за №180/30048. Відповідно до затвердженої форми, в довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) зазначаються дані про встановлені особі посадовий оклад, надбавку за ранг та вислугу років в розмірах на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби. Оскільки видана Виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради довідка №165 від 07.06.2023 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) містить відомості про нараховану заробітну плату позивачу станом на травень 2023 року, а не на дату звернення позивача за призначенням/переведенням пенсії, тобто на 12.08.2022, тому немає підстав для врахування вказаної довідки при переведенні на пенсію державного службовця. Просить відмовити у задоволенні позову.

Відповідач-2 ГУ ПФУ у Запорізькій області щодо задоволення позову заперечив з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву, суть яких полягає у тому, що згідно до пункту 4 Порядку №622 посадовий оклад, надбавка за ранг та вислуга років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби. Звертає увагу, що позивач вперше звернувся за призначенням пенсії 12.08.2022, а довідка №165 від 07.06.2023 видана станом на травень 2023 року та містить відомості про розмір заробітної плати позивача станом на травень 2023 року та за травень 2023 року. Оскільки довідка видана не на дату звернення, тому вона не врахована до розміру пенсії позивача. Просить відмовити у задоволенні позову.

Ухвалою від 17.07.2023 відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без виклику сторін.

Відповідачем-2 04.08.2023 (вх.№59899) подано відзив на позовну заяву.

Відповідачем-1 08.08.2023 (вх.№60716) подано відзив на позовну заяву.

Суд, з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Львівській області та отримує пенсію за віком.

ОСОБА_1 12.08.2022 звернувся до ГУ ПФУ у Львівській області із заявою щодо перерахунку пенсії та перехід на пенсію за іншим законом. До вказаної заяви позивачем долучено трудову книжку, а також довідку №173 від 13.07.2023 про нараховану заробітну плату за період роботи з 13.11.2015 до 03.12.2020, довідку №174 від 15.07.2022 про нараховану заробітну плату за повних 60 місяців, які видані Дрогобицькою міською радою.

ГУ ПФУ у Запорізькій області рішенням №326 від 17.08.2022 відмовлено у проведенні перерахунку пенсії.

Вказана відмова зумовила звернення позивача до суду за захистом свої прав на перерахунок пенсії.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 08.11.2022 у справі №380/13675/22, залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 28.03.2023, позов ОСОБА_1 задоволено частково.

Зобов'язано ГУ ПФУ у Львівській області перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ згідно до заяви від 12.08.2022, зарахувавши до стажу державної служби періоди роботи: з 14.01.1982 по 01.02.1983 (перебування на посаді головного інженера-землевпорядника в Управлінні сільського господарства Компаніївського райвиконкому), з 01.02.1983 по 19.09.1985 (перебування на посаді головного інженера по землевпорядкуванню управління сільського господарства), з 01.10.1985 по 31.12.1985 (перебування на посаді інженера-землевпорядника Управління сільського господарства Львівського облвиконкому), з 02.01.1986 по 28.07.1987 (перебування на посаді ведучого спеціаліста по використанню осушених земель Дрогобицького районного агропромислового об'єднання), з 28.07.1987 по 01.03.1989 (перебування на посаді головного інженера по землекористуванню, полезахисту і лісопосадження), з 01.03.1990 по 05.09.1991 (перебування на посаді головного інженера землевпорядника головного інженера по використанню і охороні земель Дрогобицького району), з 05.09.1991 по 22.07.1992 (перебування на посаді начальника відділу землекористування, землеустрою і охорони ґрунтів Дрогобицького району), з 23.07.1992 по 20.08.2010 (перебування на посаді начальника відділу земельних ресурсів Дрогобицької районної адміністрації (з 06.01.1996 перетворено в Дрогобицький районний відділ земельних ресурсів Держкомзему України, з 14.05.2007 Дрогобицький районний відділ земельних ресурсів реорганізовано шляхом перетворення в управління в управління земельних ресурсів у Дрогобицькому районі Львівської області, з 06.06.2008 управління земельних ресурсів у Дрогобицькому районі Львівської області реорганізовано в управління Держкомзему у Дрогобицькому районі Львівської області)), з 13.11.2015 по 03.12.2020 (перебування на посаді Стебницького міського голови).

Листом від 19.04.2023 ГУ ПФУ у Львівській області повідомило, що ОСОБА_1 буде переведено на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» згідно заяви від 12.08.2022, зарахувавши до стажу державної служби вищевказані періоди роботи, і також зазначено, що судовим рішенням від 08.11.2022 у справі №380/13675/22 не встановлено обов'язку враховувати будь-які довідки при переведенні позивача на пенсію державного службовця, а тому розмір його пенсії державного службовця складатиме 2 027 грн.

Вказане зумовило повторне звернення ОСОБА_1 до Дрогобицької міської ради за довідками, необхідними для проведення перерахунку пенсії.

Дрогобицькою міськрадою 07.06.2023 видано три довідки: №164, №165 та 166, які позивач подав до ГУ ПФУ у Львівській області разом із заявою про перерахунок пенсії на підставі вказаних довідок.

Рішенням ГУ ПФУ у Запорізькій області від 15.06.2023 №913130140194 за принципом екстериторіальності позивачу відмовлено у перерахунку пенсії у зв'язку із тим, що довідка №165 від 07.06.2023 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця не відповідає вимогам чинного законодавства, оскільки має бути видана на день звернення за призначенням пенсії.

Рішення ГУ ПФУ у Запорізькій області від 15.06.2023 №913130140194 про відмову в перерахунку пенсії є предметом оскарження у цій справі.

При вирішенні спору суд керувався таким.

Згідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях визначає Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII (далі - Закон №889-VIII).

Відповідно до пункту 2 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону від 10.12.2015 №889-VIII, з набранням чинності вказаного закону втратив чинність Закон України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ (далі - Закон №3723-ХІІ), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Відповідно до пункту 10 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Положеннями пункту 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII встановлено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Відповідно до статті 37 Закону №3723-XII (у редакції на час набрання чинності Законом №889-VIII) на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу

за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Визначення заробітної плати для обчислення пенсій державним службовцям здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 затверджено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб ( далі - Порядок № 622).

Згідно з пунктом 3 Порядку №622 право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням стажу державної служби, передбаченого пунктом 2 цього Порядку, якщо до набрання чинності Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII не призначалася пенсія відповідно до Закону, мають, зокрема чоловіки, які досягли віку 62 роки.

Відповідно до пункту 4 Порядку №622 пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60% суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідно посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 року на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 року, а також для осіб, яке не працювали починаючи з 1 травня 2016 року на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 року як за повний місяць;

матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому-п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 року, за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Відповідно до пункту 5 Порядку №622 форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

Постановою Правління Пенсійного фонду України «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям» від 17.01.2017 №1-3, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08.02.2017 за №180/300048 (далі - Постанова №1-3), затверджено форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу», від 16.12.1993 №3723-ХІІ, а саме:

1) форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років);

2) форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією);

3) форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

При цьому, суд звертає увагу, що в примітці до довідки про складові заробітної для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) зазначено, що для державних службовців, які на час звернення за призначенням пенсії працюють на посадах державної служби, зазначаються дані про встановлений особі посадовий оклад, надбавку за ранг та вислугу років в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби.

Суд встановив, що позивач вперше звертався до ГУ ПФУ у Львівській області з метою призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» 12.08.2022, долучивши при цьому видані Дрогобицькою міською радою довідки №173 від 13.07.2022 про нараховану заробітну плату за період роботи з 13.11.2015 до 03.12.2020 та №174 від 15.07.2022 про нараховану заробітну плату за повних 60 місяців.

Натомість, повторно звертаючись 08.06.2023 до ГУ ПФУ у Львівській області для перерахунку пенсії, позивач долучив довідку №165 від 07.06.2023 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, яка видана на підставі особових рахунків, платіжних відомостей або інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату за травень 2023 року.

Судом встановлено, що прийняття рішення про відмову в перерахунку пенсії зумовлено не врахуванням саме цієї довідки, оскільки довідка №165 від 07.06.2023 містить відомості про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), нараховану позивачу за травень 2023 року та станом на травень 2023 року, а не на дату звернення за призначенням пенсії, тобто станом на 12.08.2022.

Суд звертає увагу, що згідно до положень Постанови №622 та Порядку №1-3 чинне законодавство передбачає можливість перерахунку та виплати пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про Державну службу» за сукупності усіх трьох довідок, які відповідають вимогам Порядку №1-3.

Однією із таких вимог є актуальність даних про заробітну плату на час звернення особи за призначенням пенсії або, як це вказано у примітці «на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби».

Проте, як встановлено судом, довідка №165 від 07.06.2023 містить неактуальні на час звернення позивача за призначенням пенсії (12.08.2022) відомості про складові заробітної плати позивача, оскільки сформована на підставі особових рахунків про нараховану та сплачену заробітну плату за травень 2023 року, що свідчить про невідповідність змісту такої довідки формі, передбаченої Порядком №1-3.

Невідповідність однієї із трьох передбачених Порядком №1-3 довідки формі, встановленої цим Порядком, унеможливлює прийняття позитивного рішення, оскільки рішення про перерахунок пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про Державну службу» може бути прийнято лише за сукупністю трьох довідок.

За вказаних обставин відмова відповідача-2 у перерахунку пенсії позивачу на підставі такої довідки відповідає вимогам діючого законодавства.

Відповідно до вимог частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачами вказані вимоги щодо доказування правомірності спірного рішення виконано.

Відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Даючи оцінку оскаржуваному рішенню ГУ ПФУ у Запорізькій області від 15.06.2023 №913130140194, суд дійшов висновку, що таке відповідає критеріям, визначеним частиною 2 статті 2 КАС України для такого роду рішень, є правомірним та таким, що прийняте на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений законодавством України, з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), тому у задоволенні першої позовної вимоги слід відмовити за безпідставністю.

Друга позовна вимога є похідною від першою, тому, ураховуючи висновок суду про безпідставність першої позовної вимоги, також не підлягає до задоволення.

Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності та мотиви щодо кожної позовної вимоги, суд дійшов висновку про безпідставність позову в цілому, тому в задоволенні такого слід відмовити повністю.

Відповідно до положень частини п'ятої статті 139 КАС України не підлягають відшкодуванню понесені позивачем судові витрати.

Керуючись ст.ст.6-10, 14, 72-77, 90, 139, 159, 241-246, 262, 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул. Митрополита Андрея, буд. 10, м. Львів, 79016, код ЄДРПОУ 13814885), Головного управління Пенсійного фонду України у Запорізькій області (пр. Соборний, буд. 158-Б, м. Запоріжжя, 69057, код ЄДРПОУ 20490012) про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити дії - відмовити повністю.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.П. Хома