РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 листопада 2023 року справа № 580/7741/23
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі судді Трофімової Л.В. розглянув у письмовому провадженні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу №580/7741/23?за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (м. Черкаси, вул. Смілянська 23, 18001, код ЄДРПОУ 21366538), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача Департамент з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України (ЄДРПОУ 43501242, вул.Іллєнка 81, м.Київ) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, ухвалив рішення.
І. ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ
29.08.2023 вх. №36250/23 ОСОБА_1 звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, просить:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку та виплаті пенсії з 01.02.2023 на підставі довідки Департаменту з питань виконання кримінальних покарань від 19.05.2023 №9/1-965? з урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення, розрахованих відповідно до постанови КМУ від 30 серпня 2017 року №704, статті 43,63 Закону України №2262;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2023 на підставі довідки Департаменту з питань виконання кримінальних покарань від 19.05.2023 №9/1-965 з урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення, розрахованих відповідно до постанови КМУ від 30 серпня 2017 року №704, статті 43,63 Закону України №2262, та здійснити вииплату перерахованої пенсії з урахуванням виплачених сум.
Ухвалою суду від 25.08.2023 відкрите провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні). 01.11.2023 ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду постановлено здійснювати розгляд справи за правилами загального з продовженням строку підготовчного провадження на 30 днів, починаючи з 02.11.2023, підготовче судове засідання призначене на 08.11.2023-відкладене на 15.11.2023-закрите підготовче провадження у справі, призначене судове засідання для розгляду справи по суті на 23.11.2023.
13.11.2023 представник Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області надав до суду додаткові пояснення та просив розгляд справи здійснювати без його участі. 15.11.2023 вх. 50280/23, вх. 50281/23 представник Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України і надав до суду додаткові пояснення та просив розгляд справи здійснювати без його участі.
Згідно із частиною 4 статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
ІІ. ДОВОДИ ПОЗИВАЧА
В обґрунтуванні позивач зазначає, що ОСОБА_1 .?є пенсіонером та отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ (далі - Закон №2262). У зв'язку зі скасуванням п. 6 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” (далі - Постанова № 103) та з 29.01.2020 поновлення попередньої редакції п.4 Постанови № 704 у редакції, що передбачає використання розрахункової величини, що дорівнює розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року на відповідний тарифний коефіцієнт. 19.05.2023 Департаментом з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України на заяву ОСОБА_1 від 02.05.2023 (про виготовлення та направлення нової довідок про горошове забезпечення станом на? ? 01.01.2023) видано довідку №9/3-965 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023. 13.07.2023 (вх.13.07.2023 №9351/3-2300-23) позивач звернувся до відповідача із заявою, де просив здійснити перерахунок пенсії відповідно до оновленої довідки? ? ? №9/3-965. Відповідач листом від 10.08.2023 на заяву від 13.07.2023 повідомив про відсутність підстав для здійснення з 01.01.2023 перерахунку пенсії із грошового забезпечення визначеного згідно довідки від 19.05.2023? ? №9/3-965, позивач вважає відмову протиправною, у зв'язку з чим звернувся до суду із цим позовом.
ІІІ. ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧА і ТРЕТЬОЇ ОСОБИ
Відповідач позов не визнав, подав до суду 06.09.2023 вх.37856 /23 відзив на позовну заяву, де зазначив, що перерахунок пенсії позивача здійснений у 2018 році у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України № 704, проте з моменту здійснення перерахунку пенсії позивача збільшення розміру грошового забезпечення не відбувалось, тому підстави для проведення перерахунку пенсії позивача згідно довідкою від 19.05.2023 №9/3-965 повторно відсутні. Просив у задоволенні позову відмовити.
Департамент з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України надав до суду письмові пояснення, де зазначив, що у зв'язку з набранням чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18, зокрема 05.03.2019 виникли підстави для перерахунку пенсій призначених згідно із Законом №2262, тому вважає, що позивач отримав право на перерахунок пенсії згідно з постановою КМУ №704, відповідно до ст. 43,63 Закону №2262 та статті 9 Закону №2011. 02.05.2023 позивач звернувся до Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України із заявою про оформлення довідок про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023, що стало підставою для направлення відповідних довідок позивачу.
IV. ОБСТАВИНИ СПРАВИ
Преюдицію утворюють виключно лише ті обставини, що безпосередньо досліджувалися і встановлювалися судом, що знайшло відображення в мотивувальній частині судового акта. У справі № 580/1943/23 суд встановив: відповідачем на виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 10.11.2022 у справі №580/4517/22 здійснений перерахунок пенсії з 01.04.2019 на підставі довідки Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України від 14.06.2022 №9/1-402 у розмірі 70% від основного розміру грошового забезпечення та обмежений розмір пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність. Позивач звернувся до ГУ ПФУ у Черкаській області із заявою, в якій просив здійснити перерахунок пенсії з 01.04.2019 у розмірі 90% від основного розміру грошового забезпечення та без обмеження її максимальним розміром. Відповідач відмовив позивачу здійснити перерахунок пенсії з 01.04.2019 у розмірі 90% від основного розміру грошового забезпечення, оскільки станом на час звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії діє норма, згідно якої, пенсії призначаються згідно Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” в розмірі саме 70% від основного розміру грошового забезпечення. На думку позивача, у зв'язку зі скасуванням п. 6 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” (далі - Постанова № 103) та з 29.01.2020 поновлення попередньої редакції п.4 Постанови № 704 у редакції, що передбачає використання розрахункової величини, що дорівнює розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року на відповідний тарифний коефіцієнт виникли правові підстави щодо виготовлення нової довідки про грошове забезпечення за посадою станом на 01.01.2023 для перерахунку пенсії.
02.05.2023 позивач звернувся до Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України із заявою про виготовлення та направлення на його адресу та відповідача нову довідку про грошове забезпечення за посадою станом на 01.01.2022 для перерахунку пенсії.
22.05.2023 №9/3-2725-23/3-2117 Департаментом з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України підготовлено та надіслано до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області довідку від 19.05.2023 №9/3-965 для перерахунку пенсії. Згідно довідки №9/3-965 грошове забезпечення складається з: посадового окладу 6563 грн, окладу за військовим званням підполковник - 1480 грн, надбавки за вислугу років 50% - 4021,50 грн, надбавки за особливості проходження служби 47,9% - 5778,90 грн, надбавка за службу в умавах режимних обмежень 15% - 984,45, премії 209,7% - 13762,61 грн (усього 32590,46 грн).
13.07.2023 вх. 9361/З-2300-23 позивач звернувся із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про перерахунок пенсії на підставі довідок від 19.05.2023 №9/3-965 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом 01.01.2023.
Відповідач листом від 10.08.2023 №9768-9361/З-02/8-2300/23 надав відповідь інформаційного характеру відповідно до Закону України «Про звернення громадян» на заяву від 13.07.2023, де повідомив про відсутність підстав для перерахунку, позаяк після дати набрання рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.05.2019 у справі № 826/3858/18 законної сили, Кабінет Міністрів України не прийняв нормативно-правового акту щодо умов, розміру та порядку проведення перерахунку пенсії, згідно з якими має відбуватися перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом №2262.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши повідомлені аргументи щодо обставин справи, належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів сукупно, суд дійшов висновку, що у задоволенні позову належить відмовити з огляду на таке.
V. НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист. Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі визначаються Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 №2262 (далі - Закон №2262).
Відповідно до статті 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” № 2011-XII від 20.12.1991 (далі - Закон № 2011), держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. Згідно із ч. 2 ст. 9 Закону № 2011 до складу грошового забезпечення входять:посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (ч. 3 ст. 9 Закону № 2011).
Відповідно до статті 43 Закону № 2262 пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно із ч.1, 2 та 4 ст. 63 Закону № 2262 перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. Перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Згідно з пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” № 704 від 30.08.2017 (далі - постанова № 704) установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Відповідно до ч. 18 ст. 43 Закону № 2262 у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону № 2262 перерахунок пенсій у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів ПФУ та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Порядок № 45), пунктом 1 якого передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Згідно з абз. 1 п. 5 Порядку № 45 у редакції постанови Кабінет Міністрів України “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” № 103 від 21.02.2018 (далі - постанова № 103) під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Додаток 2 до Порядку № 45 містить форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку постановою №103 було викладено в новій редакції, у якій відсутні такі складові грошового забезпечення як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).
Окружний адміністративний суд міста Києва рішенням від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі № 826/3858/18 визнав протиправними та нечинними п.п. 1, 2 постанови №103 та зміни до п. 5 і додатку 2 Порядку № 45.
Оскільки зміни, внесені постановою № 103, зокрема до додатку 2 Порядку № 45, у якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, було визнано судом протиправними та нечинними, то з дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, що діяла до зазначених змін.
Водночас алгоритм дій, що повинні вчинити, зокрема, Адміністрація Державної прикордонної служби України та Головне управління ПФУ у Черкаській області у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45, не змінився.
Згідно з пунктом 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України № 3-1 від 30.01.2007 (далі - Порядок № 3-1) про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ. Подібний висновок міститься у постанові Верховного Суду України від 22.04.2014 у справі № 21-484а13 та від 10.10.2019 у справі № 553/3619/16-а.
VІ. ОЦІНКА СУДУ
Згідно із ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів. Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України у адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Верховний Суд у постановах від 20.03.2018 у справі № 636/662/17, від 03.07.2018 у справі № 709/2728/16-а, від 10.07.2018 у справі № 553/3053/16-а зазначав, що Головні управління Пенсійного фонду України наділені повноваженнями щодо здійснення перерахунку пенсій після надходження довідок встановленого зразка. З 05.03.2019 - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262 та статті 9 Закону № 2011-ХІІ.
Рішення судів першої та апеляційної інстанцій у справі № 826/3858/18 залишено без змін постановою Верховного Суду від 12.11.2019, де суд касаційної інстанції зазначає, що до повноважень Кабінету Міністрів України не входить зміна структури грошового забезпечення, а приводом для перерахунку пенсій є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій, саме розмір якого, а не складові, можуть змінюватись Кабінетом Міністрів України, відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.
Довідки від 19.05.2023 №9/3-965, що видана Департаментом з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України, містять інформацію про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023, проте у січні 2023 року Кабінетом Міністрів України не приймалось рішення про підвищення з метою проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262, тому алгоритм дій, що повинен вчинити Департамент з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України та Головне управління ПФУ у Черкаській області як передумови для проведення перерахунку пенсії позивачу у цій справі недотриманий, підстави відсутні - списки для складання довідки позивачеві третій особі не надходили, доказів змін розміру грошового забезпечення за відповідною посадою працюючих матеріали справи не містять.
Верховний Суд у справі № 640/11938/20 зазначає: порушення вимог Закону рішенням чи діями суб'єкта владних повноважень не є достатньою підставою для визнання їх судом протиправними, оскільки обов'язковою умовою визнання їх протиправними є доведеність позивачем порушення його прав та охоронюваних законом інтересів цими діями чи рішенням з боку відповідача, зокрема наявність в особи, яка звернулася з позовом, суб'єктивного матеріального права або законного інтересу, на захист якого подано позов.
Верховний Суд у постанові від 14.03.2023 у справі № 380/15276/21 зазначив: оскільки судами не встановлено, що станом на 01.12.2020 за рішенням Уряду відбулись зміни розміру грошового забезпечення за відповідною посадою, як обов'язкової передумови для виникнення у відповідача обов'язку для перерахунку пенсії позивача, колегія суддів погоджується із висновками судів попередніх інстанцій про відсутність правових підстав для здійснення позивачу з 01.01.2021 перерахунку пенсії.
Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України під час вибору і застосування норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені Верховним Судом.
У справах 580/3250/23, 580/3277/23, ЄДРСР 113603711, ЄДРСР 113603711 суд апеляційної інстанції зазначив: на момент виникнення спірних правовідносин положення пункту 4 Постанови №704 у жодній редакції не діяли, а отже підстави для визначення грошового забезпечення станом на 29.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022, 01.01.2023 з врахуванням прожиткового мінімуму та надання довідки позивачу для перерахунку його пенсії з 01.02.2020, 01.02.2021, 01.02.2022 відсутні.? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
VІІ. ВИСНОВКИ СУДУ
Суд не встановив протиправного втручання відповідача у право позивача мирно володіти майном (легітимні очікування) у спірних правовідносинах з обставин надання до пенсійної справи довідки за відсутності обов'язку відповідача у межах правового регулювання та окреслених висновків Верховного Суду у справі № 380/15276/21 здійснювати перерахунок.
Оцінюючи обґрунтованість доводів учасників справи, аргументи та докази під час перевірки правомірності відмови відповідача за результатом розгляду звернення позивача, суд дійшов висновку, що відповідач переконливо довів, що відмовляючи у перерахунку пенсії на підставі отриманої довідки від 19.05.2023 №9/3-965 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 за чинного правового регулювання спірних правовідносин діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, тому позовні вимоги є необгрунтованими і у задоволенні адміністративного позову нележить відмовити.
VІІІ. РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ
Враховуючи ст. 139 КАС України підстави для розподілу витрат зі сплати судового збору відсутні.
Керуючись ст. 2, 5-16, 90, 139, 242-246, 255, 295-297 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Рішення набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, що може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України до Шостого апеляційного адміністративного суду у зв'язку із початком функціонування модулів ЄСІТС з урахуванням підпунктів 15.1, 15.5 пункту 15 частини 1 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України відповідно до рішення ВРП від 17.08.2021 №1845/О/15-21.
Копію рішення направити сторонам справи:
позивач: ОСОБА_1 [ АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ];
відповідач: Головне управління Пенсійного фонду Українив в Черкаській області [вул. Смілянська 23, м. Черкаси, 18000, ЄДРПОУ 21366538];
третя особа: Департамент з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України [ЄДРПОУ 43501242, вул. Іллєнка 81, м.Київ].
Рішення суду складене 23.11.2023.
Суддя Лариса ТРОФІМОВА