Справа № 947/36258/23
Провадження № 3/947/9121/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.11.2023 року м. Одеса
Суддя Київського районного суду міста Одеси Тонконоженко М.М., розглянув матеріали адміністративної справи, складені ст.ДОП СП ВП №4 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області, відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 51 ч.1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до матеріалів справи, 12.11.2023 року приблизно о 16 годині 04 хвилини ОСОБА_1 , знаходячись в приміщенні магазину «Таврія В» за адресою: м.Одеса, пл..Незалежності, 1, здійснила дрібне викрадення чужого майна, шляхом крадіжки, а саме сиру Казерай Дор Блю Лейб, вагою 0,164 гр., чим спричинила матеріальний збиток магазину на загальну суму 118 гривень 06 копійок.
Вивчивши матеріали адміністративного провадження, приходжу до наступного.
Ст.280 КУпАП передбачені обставини, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення, в тому числі: чи підлягає особа адміністративній відповідальності, чи винна дана особа у вчиненні правопорушення.
За правилами статті 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
На підставі ст.252 КУпАП оцінка доказів при розгляді справ про адміністративні правопорушення грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
Згідно зі ст.129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Нормами ст.251 КУпАП передбачено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст.255 КУпАП.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Ч.1 ст.51 КУпАП, передбачена адміністративна відповідальність за дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки.
Як вбачається з матеріалів справи, вони містять протокол про правопорушення, заяву про його скоєння, акт інвентаризації, а також пояснення ОСОБА_1 , в яких вона заперечує обставини зазначені у протоколі.
Будь-яких інших даних, які підтверджують обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення матеріали справи не містять.
Таким чином слід зробити висновок, що суду не надані достатні докази, вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.51 КУпАП, відповідно до вимог ст. 251 КУпАП, в порушення вимог ст.256 КУпАП в доданих до протоколу матеріалах відсутні відомості про причетність ОСОБА_1 до вчинення вказаного адміністартивного правопорушення, зокрема, відсутні відомості про виявлення у особи викраденого майна, так само відео- або фото- матеріали, на які посилається заявник у своїй заяві. Сама заява про вчинення правопорушення та акт інвентарізації, не може свідчити про такі обставини, інших матеріалів, які б вказували на вчинення ОСОБА_1 даного адміністративного правопорушення до протоколу не додано.
У зв'язку з викладеним, вважаю, що висновок, який є в протоколі про те, що ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.51 КУпАП не обґрунтований матеріалами адміністративного провадження.
При таких обставинах, ОСОБА_1 не може бути притягненою до адміністративної відповідальності, і в притягненні її до адміністративної відповідальності належить відмовити за підставами, передбаченими п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП, тобто у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, а подальше провадження по справі підлягає закриттю.
На підставі встановленого, керуючись ст.ст. 51, 247, 279, 280, 284 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
У притягненні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 51 КУпАП - відмовити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Адміністративне провадження по справі закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту її оголошення.
Суддя Тонконоженко М. М.