Ухвала від 23.11.2023 по справі 914/2811/23

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

23.11.2023р. Справа№ 914/2811/23

Господарський суд Львівської області у складі судді Запотічняк О.Д.

розглянувши матеріали справи

за позовом: Державного підприємства «Антонов», м. Київ,

до відповідача: Приватного акціонерного товариства «Городоцький механічний завод», м.Городок, Львівська обл.,

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача: Акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість», м. Київ

про: стягнення 4 586 842,39 грн

без повідомлення учасників справи,

встановив:

На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Державного підприємства «Антонов» до Приватного акціонерного товариства «Городоцький механічний завод» про стягнення 4 586 842,39 грн.

Ухвалою суду від 25.09.2023 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи постановлено здійснювати за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 24.10.2023.

Ухвалою від 24.10.2023 суд відклав розгляд справи на 14.11.2023.

Ухвалою від 14.11.2023 суд залучив до участі у справі Акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість» в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача та відклав розгляд справи на 28.11.2023.

22.11.2023 через систему «Електронний суд» надійшло клопотання від представника Акціонерного товариства «Українська оборонна промисловість» про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, в якій просить надати можливість участі у судовому засіданні яке відбудеться 28.11.2023 о 11:30 год по справі № 914/2811/23 з використанням власних технічних засобів (За допомогою онлайн сервісу відеозв'язку «EASYCON» за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua).

Суд, розглянувши дану заяву, дійшов висновку про її задоволення, з огляду на наступне.

За змістом частини 7 статті 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Статтею 197 ГПК України встановлено можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за заявою учасників справи. Частиною третьою вказаної статті зазначено про можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Враховуючи вищевикладене, клопотання представника Акціонерного товариства «Українська оборонна промисловість» про проведення судового засідання 28.11.2023 о 11:30 год у справі № 914/2811/23 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою ресурсу «EasyCon», слід задоволити та провести судове засідання в режимі відеоконференції з урахуванням технічних можливостей у суді з використанням системи відеоконференцзв'язку «EаsyCon».

Керуючись ст.ст.197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Клопотання представника Акціонерного товариства «Українська оборонна промисловість» вх.№ 28463/23 від 22.11.2023 про проведення судового засідання 28.11.2023 о 11:30 год у справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду - задоволити.

Попередити сторін, що відповідно до ч. 5 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

2. Проведення судового засідання в режимі відеоконференції здійснювати за допомогою системи відеоконференцзв'язку «EаsyCon» (https://easycon.com.ua/).

3. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за межами приміщення суду представнику Акціонерного товариства «Українська оборонна промисловість» необхідно використовувати комп'ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.

4. Попередити сторони про необхідність забезпечення участі у конференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму) та в охайному вигляді.

Роз'яснити представнику Акціонерного товариства «Українська оборонна промисловість», що для участі у судових засіданнях в режимі відеоконференції, уповноважений представник зобов'язаний зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв'язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв'язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

Інструкція участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «EаsyCon» знаходиться за вебпокликанням: https://easycon.com.ua/vkz_help_uk-ua.pdf.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Ухвала розміщується в Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою у мережі Інтернет за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua.

Суддя Запотічняк О.Д.

Попередній документ
115125975
Наступний документ
115125977
Інформація про рішення:
№ рішення: 115125976
№ справи: 914/2811/23
Дата рішення: 23.11.2023
Дата публікації: 24.11.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Львівської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів; Невиконання або неналежне виконання зобов’язань; купівлі-продажу; поставки товарів, робіт, послуг
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (03.10.2024)
Дата надходження: 23.09.2024
Предмет позову: Заміна сторони у виконавчому провадженні
Розклад засідань:
24.10.2023 10:00 Господарський суд Львівської області
14.11.2023 11:30 Господарський суд Львівської області
28.11.2023 11:30 Господарський суд Львівської області
19.12.2023 13:30 Господарський суд Львівської області
02.10.2024 10:30 Господарський суд Львівської області
Учасники справи:
суддя-доповідач:
ЗАПОТІЧНЯК О Д
ЗАПОТІЧНЯК О Д
відповідач (боржник):
ПАТ "Городоцький механічний завод"
позивач (заявник):
ДП "Антонов"