УХВАЛА
Справа № 600/2876/23-а
22 листопада 2023 року
м. Вінниця
Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Сторчака В. Ю.
суддів: Полотнянка Ю.П. Граб Л.С.
розглянувши в порядку письмового провадження клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 07 вересня 2023 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Чернівецького обласного територіального центру комплектування тa соціальної підтримки про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Чернівецького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому просив:
- визнати протиправними дії Чернівецького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо зазначення відомостей про розміри премії та надбавки за особливості проходження служби, що вказані з порушенням вимог чинного законодавства, у довідках про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022, що були підготовані та направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на виконання рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 15.12.2022 у справі №600/3688/22-а;
- зобов'язати Чернівецький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області нові довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022, інформацію до яких внести з урахуванням висновків, викладених у рішенні Чернівецького окружного адміністративного суду від 15.12.2022 у справі №600/3688/22-а, а також із зазначенням у таких довідках розмірів премії та надбавки за особливості проходження служби, що вказані у дорученнях Міністра оборони України від 14.01.2020 №248/291, від 27.01.2021 №248/612, від 18.01.2022 №248/269 для категорії (тарифного розряду) військовослужбовців, яка відповідає категорії (тарифному розряду) позивача.
Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 07 вересня 2023 року в задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Не погодившись з судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу.
Також, ОСОБА_1 подано клопотання про зупинення провадження у справі з тих підстав, що на розгляді Верховного Суду перебуває справа №560/13320/22, що стосується аналогічного предмету оскарження.
Разом з тим, судом встановлено, що ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 08.11.2023 року відкрито провадження у зразковій адміністративній справі №380/19324/23 за позовом особи до Львівського ОТЦК про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Згідно з п. 21 ч. 1 ст. 4 КАС України типові адміністративні справи - адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги.
Верховний Суд в ухвалі від 08.11.2023 визначив такі ознаки типової справи: 1) позивач пенсіонер, якому призначено пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; 2) відповідач орган державної влади, до повноважень якого належить видача довідок для перерахунку пенсії; 3) спір виник з аналогічних підстав у відносинах, що регулюються одними нормами права (у зв'язку з видачею довідок на виконання рішень суду, у яких, на думку позивача, усупереч положенням постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 №260, неправильно визначено відсоткове значення надбавки за особливості проходження служби та премії); 4) позивачі заявили аналогічні позовні вимоги (по-різному висловлені, але однакові по суті: визнати протиправними дії щодо зменшення в довідках станом на 01.01.2020, станом на 01.01.2021 та станом на 01.01.2022 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії відсоткового значення надбавки за особливості проходження служби із 65% до 1% та премії з 35% до 10%, та, як наслідок, зобов'язати відповідача скласти та подати до територіального органу Пенсійного фонду довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2020, станом на 01.01.2021 та станом на 01.01.2022, в яких на підставі постанови КМ України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям ЗСУ та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 №260, указати правильні відсоткові значення згаданих величин).
Суд вважає, що вказана справа, яка перебуває на розгляді у Верховному Суді та дана справа є подібними за правовідносинами, про що свідчать предмети спору у цих справах.
Порівняльний аналіз учасників справи, а також предмету та підстав позову в адміністративних справах №380/19324/23 та №600/2876/23 свідчить про те, що остання має ознаки типової справи.
При цьому несуттєві відмінності в обставинах справ (зокрема, зазначення Верховним Судом в ухвалі від 08.11.2023 року, що відповідачем у типовій справі є Львівський обласний територіальний центр комплектації та соціальної підтримки, довідки про розмір грошового забезпечення складені на виконання рішень Львівського окружного адміністративного суду та надіслані до ГУПФ України у Львівській області) на переконання суду не перешкоджають віднесенню цієї справи до типової, оскільки визначальним у спірних відносинах є розв'язання питання правомірності складення відповідачем довідки про розмір грошового забезпечення позивача з урахуванням листів Департаменту фінансів Міністерства оборони України та телеграм Міністерства оборони України щодо встановлення мінімальних розмірів складових грошового забезпечення на відповідний рік.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 291 КАС України, суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі.
Провадження у типовій справі підлягає відновленню з дня набрання законної сили рішенням Верховного Суду у відповідній зразковій справі.
Станом на день вирішення питання щодо необхідності зупинення провадження в даній справі, рішення по справі №380/19324/23 не набрало законної сили.
З урахуванням викладеного, зважаючи на відповідність цієї справи ознакам типової справи, визначених в ухвалі Верховного Суду від 08.11.2023 року про відкриття провадження у зразковій адміністративній справі №380/19324/23, та обов'язковість висновків Верховного Суду, викладених у рішенні за результатами розгляду зразкової справи, для суду, який розглядає типову справу, суд дійшов висновку про наявність підстав та доцільність зупинення провадження у цій справі до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у зразковій адміністративній справі №380/19324/23.
УХВАЛИВ:
Зупинити провадження у справі № 600/2876/23-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Чернівецького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №380/19324/23.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи в мережі Інтернет на офіційному вебпорталі судової влади України за посиланням: https://court.gov.ua/fair/sud4856/.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.
Головуючий Сторчак В. Ю.
Судді Полотнянко Ю.П. Граб Л.С.