ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
21 листопада 2023 рокуСправа №160/11117/21
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Сліпець Н.Є.
розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпро питання щодо затвердження звіту Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про виконання рішення суду від 20.09.2021 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
УСТАНОВИВ:
В провадженні Дніпропетровського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа №160/11117/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20.09.2021 року позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задоволено, а саме:
- визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови ОСОБА_1 у нарахуванні та виплаті суми компенсації втрати частини доходів за період з 01 жовтня 2019 року по 05 травня 2021 року, у зв'язку з порушенням строків виплати суми недоотриманої пенсії за період з 01.01.2018 року по 30.09.2019 року в розмірі 51 477,03 грн.;
- зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходів за період з 01 жовтня 2019 року по 05 травня 2021 року.
Рішення набрало законної сили 20.10.2021 року.
10.12.2021 року ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із заявою про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду.
15.12.2022 року ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду заяву про встановлення судового контролю позивачеві повернуто без розгляду.
Ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду від 14.03.2022 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено, ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15.12.2022 у справі №160/11117/21 скасовано, справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.
25.05.2022 року ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду у задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у справі №160/11117/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії відмовлено.
Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 10.11.2022 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено, ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.05.2022 про відмову у встановлення судового контролю за виконанням судового рішення скасовано, встановлено судовий контроль за виконанням рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20.09.2021 та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області протягом місяця з дня отримання цієї постанови подати до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звіт про виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20.09.2021 у справі №160/11117/21.
21.12.2022 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області було надано до Третього апеляційного адміністративного суду звіт про виконання постанови Третього апеляційного адміністративного суду від 10.11.2022 року про встановлення судового контролю за виконанням рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20.09.2021 року, в якому зазначено, що на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20.09.2021 року у адміністративній справі № 160/11117/21 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області було проведено нарахування компенсації втрати частини доходів ОСОБА_1 за період з 01 жовтня 2019 року по 05 травня 2021 року, що становить 6233,87 грн. Проте, виплату позивачу даної суми не проведено, через відсутність фінансування. При цьому, зазначено, що вказана доплата буде виплачена в межах затверджених бюджетних призначень на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, у зв'язку з чим просить суд прийняти та затвердити звіт.
06.01.2023 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надіслано звіт супровідним листом з Третього апеляційного адміністративного суду.
Ухвалою суду від 17.01.2023 року питання про затвердження звіту Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області було призначено до розгляду в письмовому провадженні без повідомлення (виклику) учасників справи на 30.01.2023 року.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30.01.2023 року встановлено новий строк для подання звіту про виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20.09.2021 року по адміністративній справі №160/11117/21 та зобов'язано суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалено судове рішення Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, буд.26, м. Дніпро, 49094; код ЄДРПОУ 21910427), надати у тримісячний строк, з дати отримання копії цієї ухвали, звіт про виконання судового рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20.09.2021 року по адміністративній справі №160/11117/21.
05.06.2023 року від позивача надійшло клопотання в якому позивач просить керуючись ст.382 КАС України накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального з виконання рішення, штраф у сумі сорок розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Ухвалою суду від 07.06.2023 року заяву ОСОБА_1 про накладення штрафу в порядку ст.382 на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення суду від 20.09.2021 року по адміністративній справі №160/11117/21 призначено до розгляду у судовому засіданні на 15 червня 2023 року о 09:00 год.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15.06.2023 у задоволенні заяви ОСОБА_1 в порядку ст.382 Кодексу адміністративного судочинства України про накладення штрафу на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення суду від 20.09.2021 року у адміністративній справі №160/11117/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовлено, витребувано від Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області витяг з реєстру рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою щодо виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20.09.2021 року по справі №160/11117/21, із зазначенням реєстраційного номеру рішення суду у реєстрі та дати надходження рішення до боржника.
23.06.2023 до суду надійшло клопотання про виконання ухвали суду із витягом з реєстру рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою щодо виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20.09.2021 року по справі №160/11117/21.
Не погодившись із ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15.06.2023 позивач звернувся з апеляційною скаргою.
Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 13.09.2023 апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишено без задоволення, а ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15 червня 2023 року у справі №160/11117/21 - без змін.
26.10.2023 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області було надано до суду звіт про виконання ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду про встановлення судового контролю за виконанням рішення від 20.09.2021 по справі №160/11117/21.
В обгрунтування поданого звіту, відповідач зазначає, що рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06 вересня 2021 року по справі № 160/11117/21 Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зобов'язано провести перерахунок та виплату пенсії Позивача з 05.03.2019 року, згідно з довідкою, наданою ГУ ДФС у Дніпропетровській області № 135/10/04-97-08-15 від 16.06.2021 року та з урахуванням раніше виплачених сум та зобов'язано здійснити нарахування та виплату Позивачу компенсації втрати частини доходів за період з 01 жовтня 2019 року по 05 травня 2021 року. На виконання зазначеного рішення суду позивачу проведено перерахунок пенсії з 05.03.2019 у розмірі 80% від грошового забезпечення 12018,16 грн, яке зазначено у довідці від 16.06.2021 за №135/10/04-97-08-15, яка надана Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області. Доплата пенсії за період з 05.03.2019 по 31.01.2022 становить 53833,98 грн. Також, на виконання зазначеного рішення суду позивачу проведено нарахування компенсації втрати частини доходів за період з 01 жовтня 2019 року по 05 травня 2021 року, що становить 6233,87 грн. Відповідно до статті 8 Закону № 2262-ХІІ, виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України. Обсяги асигнувань з Державного бюджету визначені Законами України «Про Державний бюджет України на 2020 рік” та “Про Державний бюджет України на 2021 рік”, по бюджетній програмі за КПКВК 2506080 “Фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду”. Бюджетні асигнування на виконання рішення Конституційного суду України від 13 грудня 2019 року № 7-р (ІІ)/2019 в окремий напрямок розписом Державного бюджету України не виділялися. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1279 Пенсійний фонд України з 01.04.2021 перейшов до централізованого фінансування виплати пенсій. Згідно п. 13 Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України 30.08.1999 №1596 під час централізованого перерахування коштів списки одержувачів пенсій подаються уповноваженим банкам виключно в електронній формі через Пенсійний фонд України та Мінсоцполітики. На підставі складених документів, Пенсійний фонд України та органи соціального захисту населення проводять перерахування уповноваженим банкам коштів, необхідних для виплати пенсій та грошової допомоги.Грошові кошти у вигляді перерахованої пенсії, яка належить позивачу не є власністю Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та не знаходяться на його рахунках. Фактичне, у повному обсязі виконання судового рішення, можливе лише за наявності відповідного бюджетного призначення за рахунок державного бюджету. Невиплата грошових коштів за відсутності відповідного фінансового забезпечення та фактичної відсутності коштів не може вважатися невиконанням судового рішення без поважних причин, оскільки Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області не має юридичної можливості виконати судове рішення в частині виплати коштів, нарахованих за рішенням суду. Також зазначає, що Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області звернулось до Пенсійного фонду України із листом від 04.01.2023 № 0400-010508-5/1685,щодо виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20.09.2021р. по адміністративній справі № 160/11117/21 в частині виплати ОСОБА_1 нарахованої суми. Враховуючи вищевикладене, фінансування виплати нарахованої ОСОБА_1 компенсації за рішенням суду за період з 01 жовтня 2019 року по 05 травня 2021 року включно, буде здійснено в межах затверджених бюджетних призначень на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду.
Враховуючи вищевикладене, відповідач просить суд прийняти та затвердити звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про виконання судового рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20.09.2021р. по адміністративній справі № 160/11117/21.
Ухвалою суду від 06.11.2023 року питання про затвердження звіту Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області було призначено до розгляду в письмовому провадженні без повідомлення (виклику) учасників справи на 20.11.2023.
10.11.2023 до суду від позивача надійшло клопотання про неприйняття звіту по справі №160/11117/21 у зв'язку із невиконанням його у повному обсязі.
Розглянувши звіт відповідача про виконання рішення у справі, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст.129-1 Конституції України судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Відповідно до ч. 2-3 ст. 14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Порядок здійснення судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах встановлено статтею 382 КАС України, частиною 1 якої передбачено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Згідно частин 2, 3, 4 статті 382 Кодексу за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З аналізу зазначених норм законодавства слідує, що судом можуть бути вжиті заходи реагування судового контролю за невиконанням судових рішень в адміністративних справах у формі встановлення нового строку для подачі звіту та накладення штрафу на особу відповідальну за виконання рішення суду.
При цьому, під час розгляду звіту про виконання рішення суду, суд зобов'язаний надавати правову оцінку кожному доводу суб'єкта владних повноважень стосовно підстав невиконання судового рішення, та у разі відсутності доказів, які б підтверджували сукупність послідовних та регулярних дій суб'єкта владних повноважень, які б свідчили, що відповідач дійсно бажає реалізувати свій обов'язок стосовно виконання судового рішення в найкоротші строки, застосовувати відповідний штраф.
За висновками Верховного Суду, викладеними зокрема у постанові від 01.02.2022 року у справі №420/177/20, переслідуючи мету забезпечення реалізації конституційного принципу обов'язковості судових рішень, зокрема, у публічно-правових спорах, адміністративні суди повинні зважено підходити до вибору процесуальних засобів такого забезпечення, щоб це не призводило до порушення основоположних засад адміністративного судочинства та щоб такі засоби не були надмірними за визначених умов та не призводили до порушення прав, гарантованих Конституцією та законами України, а також Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод. Це означає, що негативні наслідки недобровільного виконання судового рішення мають бути пропорційними та збалансованими, а санкції, накладені судом у зв'язку з невиконанням судового рішення, не повинні бути надмірними; при цьому мають враховуватися усі обставини, які стали причиною невиконання судового рішення, надаватися оцінка діям боржника, спрямованих на таке виконання, міру його вини тощо.
Так, рішенням суду від 20.09.2021 року позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задоволено, а саме:
- визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови ОСОБА_1 у нарахуванні та виплаті суми компенсації втрати частини доходів за період з 01 жовтня 2019 року по 05 травня 2021 року, у зв'язку з порушенням строків виплати суми недоотриманої пенсії за період з 01.01.2018 року по 30.09.2019 року в розмірі 51 477,03 грн.;
- зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходів за період з 01 жовтня 2019 року по 05 травня 2021 року.
На виконання зазначеного рішення суду позивачу проведено перерахунок пенсії з 05.03.2019 у розмірі 80% від грошового забезпечення 12018,16 грн, яке зазначено у довідці від 16.06.2021 за № 135/10/04-97-08-15, яка надана Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області. Доплата пенсії за період з 05.03.2019 по 31.01.2022 становить 53833,98 грн.
На виконання зазначеного рішення суду позивачу проведено нарахування компенсації втрати частини доходів за період з 01 жовтня 2019 року по 05 травня 2021 року, що становить 6233,87 грн.
У звіті Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зазначено, що відповідна виплата буде здійснена після виділення пенсійному органу відповідних коштів на погашення заборгованості.
При цьому з матеріалів справи вбачається, що Головне управління зверталось до Пенсійного фонду України з листом про розгляд питання щодо можливості фінансування виплати нарахованої доплати у сумі 60067,85 грн для виконання рішення суду.
Із вищевказаного слідує, що відповідачем рішення суду не виконано в повному обсязі, а саме: не виконано в частині доплати пенсії за період з 05.03.2019 по 31.01.2022 та компенсації втрати частини доходів за період з 01 жовтня 2019 року по 05 травня 2021 року на загальну суму 60067,85 грн.
Також, зазначені суми заборгованості внесені відповідачем до Реєстру судових рішень, виконання яких гарантовано державою, тобто здійснюється фактичне погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями судів у порядку черговості (а.с. 114).
Водночас, слід зазначити, що під час розгляду питань, які виникають в порядку виконання судового рішення, суд не може самостійно визначати черговість погашення заборгованості держави за судовим рішенням у конкретній справі, оскільки це виходить за межі повноважень суду
Так, органи Пенсійного фонду України фінансують види пенсійних виплат за рахунок коштів Державного бюджету у межах виділених асигнувань.
Таким чином, нарахована позивачу сума доплати по пенсії має бути виплачена за рахунок коштів Державного бюджету України.
Отже, проведення такої виплати не може бути здійснено за рахунок власних коштів Пенсійного фонду України, зокрема, Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, що надійшли від сплати єдиного соціального внеску, а проводиться лише у разі наявності на це відповідних бюджетних асигнувань.
Згідно із пп. 6 п. 4 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об'єднані управління, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України №28-2 від 22.12.2014, Управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань: забезпечує ведення бухгалтерського обліку з виконання доходів і видатків, кошторису видатків на утримання управління Фонду та своєчасно складає і в установленому порядку подає затверджену звітність головним управлінням Фонду.
Тобто, пенсійні виплати здійснюються Головним управлінням Пенсійного фонду України виключно за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством. Інших фінансових можливостей, крім зазначених, для здійснення виплат управління не має.
Виділення коштів із державного бюджету на фінансування даної бюджетної програми не залежить від територіального органу Пенсійного фонду України.
Відповідно до ч.ч. 1 та 2 ст. 23 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного бюджетного призначення, встановленого законом про Державний бюджет України
Згідно із пунктами 20, 29 Бюджетного кодексу України, взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань та здійснення видатків бюджету з перевищенням бюджетних призначень є порушеннями бюджетного законодавства.
Відповідно до правового висновку, викладеного у постанові Верховного Суду від 24.01.2018 у справі №405/3663/13-а, невиконання судового рішення Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в частині виплати грошових коштів за відсутності відповідного фінансового забезпечення та фактичної відсутності коштів не може вважатися невиконанням судового рішення без поважних причин.
Крім того, Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 649 від 22.08.2018 року "Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду", якою затверджено Порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду (далі Порядок №649), отже положення цього Порядку підлягають застосуванню до спірних відносин.
Відповідно до п.1 Порядку №649, цей Порядок визначає механізм погашення заборгованості, що утворилася внаслідок нарахування (перерахунку) пенсійних виплат на виконання судових рішень, за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті Пенсійному фонду України на цю мету.
Згідно із п. 3-5 Порядку №649 боржник веде облік рішень у реєстрі рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою (далі - реєстр), відповідно до порядку, встановленого Пенсійним фондом України. Черговість виконання рішень визначається датою їх надходження до боржника. Для підтвердження суми, що підлягає виплаті, боржник подає до Пенсійного фонду України: документ, що підтверджує дату надходження судового рішення до боржника; копію судового рішення (судових рішень) або виконавчого листа; розрахунок суми, що підлягає виплаті, засвідчений керівником боржника або уповноваженою ним особою.
Згідно з п. 6,10 Порядку №649 перевірку обґрунтованості розрахованої боржником суми, що підлягає виплаті, проводить в Пенсійному фонді України комісія з питань погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду (далі - комісія); виділення коштів для виплати здійснюється Пенсійним фондом України в межах наявних бюджетних призначень Пенсійному фонду України на цю мету шляхом перерахування коштів боржнику.
Орган державної влади, зобов'язане діяти лише в межах чинного законодавства та з врахуванням вимог Порядку №649.
Згідно рішення Конституційного Суду України від 26.12.2011 року №20-рп/2011 передбачені законами соціально-економічні права не є абсолютними, а оскільки держава зобов'язана регулювати економічні процеси, то механізм реалізації цих прав може бути змінений державою, зокрема, через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження справедливого балансу між інтересами окремих осіб і інтересам всього суспільства.
Судовий контроль за виконанням рішень в адміністративних справах передбачений статтею 382 КАС України.
За наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч. 2 ст. 382 КАС України).
Отже, судовий контроль здійснюється судом шляхом зобов'язання відповідача надати звіт про виконання судового рішення, розгляду поданого звіту на виконання постанови суду першої інстанції, а в разі неподання такого звіту - встановленням нового строку для подання звіту та накладенням штрафу.
При цьому, зазначені процесуальні дії є диспозитивним правом суду, яке може використовуватися в залежності від наявності об'єктивних обставин, які підтверджені належними та допустимими доказами.
Враховуючи те, що відповідачем здійснено перерахунок пенсії позивачу, Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області не відмовляється від виплати нарахованої заборгованості і зазначає, що заборгованість буде виплачена після надходження коштів, суд вважає, що відсутні підстави для неприйняття цього звіту в цілому, оскільки відповідне фінансове забезпечення не залежить від відповідача особисто, у зв'язку з чим, суд доходить висновку, що поданий звіт про виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20.09.2021 у справі №160/11117/21 підлягає прийняттю судом.
Керуючись ст. 243, 315, 316, 321, 322, 325, 378 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області №0400-010901-7-14191 від 02.02.2023 про виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20.09.2021 по адміністративній справі №160/11117/21.
Завершити процедуру судового контролю за виконанням рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20.09.2021 у справі №160/11117/21.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 256 КАС України та може бути оскаржена в строки, передбачені статтею 295 КАС України.
Суддя Н.Є. Сліпець