22.11.2023 року КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 533/953/23
Провадження № 2/533/332/23
УХВАЛА
про відкладення судового засідання та залучення третьої особи
22 листопада 2023 року селище Козельщина
Козельщинський районний суд Полтавської області у складі:
головуючої судді - Козир В.П.,
за участю:
секретаря судового засідання - Лобач М.С.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у залі суду цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: служба у справах дітей Кременчуцької районної державної адміністрації Полтавської області, про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Козельщинського районного суду перебуває цивільна справа за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: служба у справах дітей Кременчуцької районної державної адміністрації, про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини, у якій позивачка просила суд розірвати шлюб, укладений між нею та ОСОБА_2 , що зареєстрований 11.07.2020 у Піщанській сільській раді Кременчуцького району Полтавської області; визначити місце проживання дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом з матір'ю ОСОБА_1 .
Ухвалою Козельщинського районного суду Полтавської області від 12 жовтня 2023 року позовну заяву прийнято до розгляду за правилами загального позовного провадження, підготовче судове засідання призначено на 22 листопада 2023 року.
Цією ж ухвалою суду задоволено клопотання позивачки про виклик свідків та залучено до участі у справі у якості третьої особи (як орган опіки та піклування), яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, - Службу у справах дітей Кременчуцької районної державної адміністрації, яку зобов'язано скласти письмовий висновок щодо розв'язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини та обох батьків (позивача та відповідача) та подати його до суду до 20 листопада 2023 року.
У підготовче судове засідання 22 листопада 2023 року учасники справи не з'явилися, були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання.
Позивачка ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилася, була належним чином повідомлена, будь-які заяви, клопотання не подала.
Відповідач ОСОБА_2 належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, у судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд судового засідання за його відсутності, позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити у повному обсязі. Надав докази про участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією РФ проти України (а.с. 32-33).
Третя особа (орган опіки та піклування) - Служба у справах дітей Кременчуцької районної державної адміністрації, подала клопотання про розгляд справи без участі третьої особи, у якій просила суд залучити до участі у справі службу у справах дітей виконавчого комітету Козельщинської селищної ради, оскільки у лютому 2022 року усі справи щодо дітей на території Козельщинської територіальної громади були передані до виконавчого комітету Козельщинської селищної ради на виконання наказу Міністерства соціальної політики України від 03.02.2021 № 48.
Будь-які інші заяви по суті, клопотання, заяви від учасників справи не надходили.
Згідно зі ч. 1 ст. 223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
У відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши матеріали справи за відсутності учасників справи без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, суд дійшов таких висновків.
У відповідності ч. 4, 5 ст. 19 Сімейного кодексу України при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов'язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою.
З урахуванням наданої Кременчуцькою районною військової адміністрацією Полтавської області інформації, служба у справах дітей Кременчуцької районної державної адміністрації на даний час не здійснює повноваження органу опіки та піклування на території Козельщинської територіальної громади.
Згідно з позовною заявою позивачка ОСОБА_1 просила суд визначити місце проживання дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом з матір'ю ОСОБА_1 , зареєстроване місце проживання якої є адреса: АДРЕСА_1 .
Як встановлено судом село Потоки Кременчуцького району Полтавської області входить до складу Кременчуцької територіальної громади.
Ураховуючи вищевикладене, суд уважає за необхідне відповідно до ч. 5 ст. 53 ЦПК України залучити до участі у справі у якості третьої особи (як орган опіки та піклування), яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, - виконавчий комітет Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, оскільки участь органу опіки та піклування у справі щодо визначення місця проживання дитини є обов'язковою.
У відповідності до ч. 5 ст. 19 СК України орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв'язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
Отже суд вважає за потрібне зобов'язати орган опіки та піклування скласти письмовий висновок щодо розв'язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини та обох батьків (позивача та відповідача).
Зважаючи на викладене, на даний момент неможливо та недоцільно завершувати підготовче судове провадження, а судове засідання слід відкласти на іншу дату та час.
Відповідно до ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень.
Одним з основних завдань підготовчого провадження у відповідності до п. 6 ч. 1 ст. 189 ЦПК України є вчинення дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно зі п. 5, 6, 7 ч. 2 ст. 197 ЦПК України у підготовчому судовому засіданні суд може роз'яснювати учасникам справи, які обставини входять до предмета доказування, які докази мають бути подані тим чи іншим учасником справи; з'ясовує, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі; з'ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше.
У відповідності до п. 3 ч. 2 ст. 198 ЦПК України суд відкладає підготовче засідання у межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 197 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
У зв'язку зі залучення до участі у справі третьої особи та витребуванням висновку органу опіки та піклування, підготовче судове засідання слід відкласти на іншу дату та час, та повторно повідомити сторони про дату та час судового засідання. Для належної підготовки справи до розгляду по суті слід продовжити підготовче провадження на 30 днів з ініціативи суду на підставі ч. 3 ст. 189 ЦПК Україна.
На підставі наведеного вище та керуючись статтями 53, 81, 83, 189, 197, 198, 223, 247, 258-261 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Відкласти підготовче засідання з розгляду справи на 20 грудня 2023 року о 10 годині 00 хвилин у приміщенні Козельщинського районного суду Полтавської області, за адресою: Полтавська область, Кременчуцький район, селище Козельщина, вулиця Остроградського, буд. 75/15.
Продовжити підготовче провадження на 30 днів.
Залучити до участі у справі у до участі у справі як орган опіки та піклування - виконавчий комітет Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області (місцезнаходження: площа Перемоги, буд. 2, м. Кременчук, Полтавська область, 39600; ідентифікаційний код: 04057287).
Зобов'язати виконавчий комітет Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області як орган опіки та піклування скласти письмовий висновок щодо розв'язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини та обох батьків (позивача та відповідача) та подати його до суду до 19 грудня 2023 року.
Роз'яснити позивачці, що вона не пізніше двох днів з дня вручення копії цієї ухвали повинна направити третій особі копію позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до початку наступного підготовчого судового засідання.
Встановити третій особі строк десять днів з дня вручення даної ухвали та отримання від позивача копії позовної заяви з додатками для подання пояснення на позовну заяву або на відзив відповідача.
Роз'яснити учасникам справи, що кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Копію ухвали направити учасникам справи для відома та ознайомлення.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за вебадресою: https://court.gov.ua/sud1611/.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя В.П. Козир