Яготинський районний суд Київської області
Справа № 382/1512/23
Провадження № 1-в/382/39/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2023 року м. Яготин
Яготинський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді: ОСОБА_1 ,
при секретарі: ОСОБА_2 ,
за участю представника поліції ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника ВП № 2 Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області підполковника поліції ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 ,
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшло подання начальника ВП № 2 Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_4 , відповідо до вимог якого він просить встановити адміністративний нагляд щодо ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановивши йому певні заборони.
В засідання з'вився представник органу поліції ОСОБА_3 , який просив подання задовольнити із заявлених в ньому підстав та, на виконання приводу, доставив в засідання фізичну особу, яка представилася ОСОБА_5 , однак у якої відсутні будь-які документи, які б посвідчували її особу (зокрема, довідку про звільнення), який повідомив, що наразі він постійного місця проживання не має (проживає де прийдеться).
Відповідно до п. в) ч. 1 ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
В силу ч. 1 ст. 6 цього Закону адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Згідно з п. в) ч. 1 ст. 4 цього Закону підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Відповідно до ч. ч. 2, 3 ст. 5 цього Закону у поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обгрунтування доцільності таких заходів. Разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.
Подане подання вказаним вимогам не відповідає, оскільки воно обґрунтоване тим, що ОСОБА_5 неодноразово раніше судимий вироками суду, при цьому міститься посилання на шість вироків у період з 30.10.2003 року по 10.12.2020 року, останнє покарання відбував у Білоцерківській ВК № 35. Водночас, до подання додано лише копію довідки про звільнення ОСОБА_5 , яка датована 15.03.2018 року і яка не стосується виконання останього вироку, що позбавляє суд можливість встановити день звільнення особи, який також не зазначено у поданні. Крім цього, додана характеристика на особу не містить дату її надання взагалі; крім цього, в ній міститься посилання на проживання особи за певної адресою, однак взагалі не зазначено період такого проживання (натомість в засіданні суду повідомлено, що особа не має постійного місця проживання, тобто не має відношення до вказаної адреси). Крім цього, незважаючи на посилання в обґрунтування необхідності застосування п. в) ч. 1 ст. 3 Закону на шість вироків судів, до матеріалів подання додано лише копію вироку від 24.01.2020 року. При цьому, в поданні вказано, що останній вирок датовано 10.12.2020.
Враховуючи викладене, а також те, що підставами для встановлення щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, адміністративного нагляду є саме матеріали органів Національної поліції, а подане подання не відповідає вимогам ч. ч. 2, 3 ст. 5 згаданого Закону, не додано копій вироків щодо особи, останьої довідки про її звільнення з місць позбавлення волі, належно оформленої характеристики, належних доказів проживання особи за відповідною адресою, за якою пропонується виконувати адміністративний нагляд, із поданих матеріалів суд позбавлений можливості обрахувати термін такого нагляду (в поданні відсутні посиланняна терміни, передбачені законом для погашення або зняття судимості), подане подання не може бути задоволено.
За таких обставин, у задоволенні подання необхідно відмовити.
Керуючись ст. 158 КВК України, ст. ст. 3, 5, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", ст. ст. 537, 539 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні подання начальника ВП № 2 Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області підполковника поліції ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Яготинський районний суд Київської області протягом 7 днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1