21.11.2023
Справа № 744/1322/23
Провадження № 3/744/1085/2023
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 листопада 2023 року Семенівський районний суд Чернігівської області в складі: головуючого - судді Гнипа О.І.,
при секретарі Висоцькій Т. П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Семенівка Чернігівської області матеріали, які надійшли із ІНФОРМАЦІЯ_2 Державної прикордонної служби України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця села Нижні Ремети Берегівського району Закарпатської області, такого, що проходить службу на відповідній посаді у військовій частині НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 , проживаючого згідно даних протоколу у військовій частині НОМЕР_3 ,
вірогідно за ч. 4 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, що надійшов до суду, начальником п'ятої прикордонної застави другої прикордонної комендатури особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, військовослужбовцеві ОСОБА_1 , поставлено до вини те, що він 08 вересня 2023 року о 08 годині 00 хвилин в умовах дії особливого періоду в Україні, не повернувся в розташування п'ятої прикордонної застави з частини щорічної відпустки, безпідставно був відсутній з 08 години 00 хвилин 08.09.2023 до 19 години 30 хвилин 10.09.2023 (понад дві доби), чим, на думку особи, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, вчинено правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Суд, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважає за необхідне повернути справу на доопрацювання до ІНФОРМАЦІЯ_2 Державної прикордонної служби України.
Згідно з правилами, закладеними у норму ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Однак, на порушення вказаної норми законодавства, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення діяння ОСОБА_1 кваліфіковане за ч. 4 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, хоча дії особи, яка притягається до адміністративної відповідальності можуть підпадати під ознаки іншої статті (частини статті) Кодексу України про адміністративні правопорушення, адже ч. 4 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення в означеному кодексі немає.
З огляду на викладене, враховуючи положення вказаних норм законодавства стосовно змісту протоколу про адміністративне правопорушення, згаданий протокол разом зі справою про адміністративне правопорушення підлягає доопрацюванню у частині необхідності зазначення належної норми закону, котра передбачає відповідальність за наведене правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 221 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ознаками правопорушення, кваліфікованого за ч. 4 ст. 172-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення, - повернути на доопрацювання до ІНФОРМАЦІЯ_2 Державної прикордонної служби України.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О. І. Гнип