Рішення від 17.11.2023 по справі 676/5761/23

Номер провадження 2/676/1986/23

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 листопада 2023 року. м. Кам'янець- Подільський

Кам'янець- Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

в складі : головуючої судді - Семенюк В.В.

за участю секретаря судового засідання - Сенчишеної Р.М.

справа № 676/5761/23

розглянувши в порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, зареєстрованого 03 липня 2014 року у виконавчому комітеті Колибаївської сільської ради Кам"янець-Подільського району Хмельницької області , актовий запис № 01. Від шлюбу мають сина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Ухвалою Кам'янець-Подільського міськрайонного суду від 06.09.2023 року розгляд справи призначений в порядку спрощеного провадження з повідомленням сторін.

Ухвалою суду від 17.10.2023 року провадження у справі зупинено у зв"язку з наданням сторонам строку для примирення один місяць .

Ухвалою суду від 17.11.2023 року провадження у справі відновлено і продовжено розгляд справи по суті .

Позивач , обґрунтовуючи позов вказує, що на даний час не підтримують подружні відносини, не ведуть спільного господарства, проживають окремо, оскільки між ними не було взаєморозуміння, поваги , не могли знайти спільної мови при вирішенні сімейних проблем, оскільки мають різні характери та різні погляди на життя. Примирення неможливе, оскільки кожен із них живе своїм життям. Сім'я існує формально, тому просить шлюб розірвати.

Представник позивача ОСОБА_5 направила до суду заяву про розгляд справи у її відсутності, позов свого довірителя підтримує в повному обсязі і просить його задовольнити, за наданий судом строк сторони не помирились.

Відповідачка ОСОБА_2 направила до суду заяву про розгляд справи у її відсутності, позов визнає, не заперечує проти розірвання шлюбу.

Суд вважає за можливе вирішити справу у відсутності учасників справи на підставі наявних у справі матеріалів.

За відсутності відзиву на позовну заяву та відсутності заперечень проти розгляду позову в порядку спрощеного позовного провадження, суд вважає за можливе проводити розгляд справи за наявними в матеріалах справи доказами у відповідності до ст. 279 ЦПК України.

Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України.

Вивчивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 18 СК України способами захисту сімейних прав та інтересів зокрема є припинення правовідношення. Згідно ст. 55 СК України подружжя зобов'язані спільно піклуватися про побудову сімейних відносин між собою та іншими членами сім'ї на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги; спільно дбати про матеріальне забезпечення сім'ї.

Відповідно до ч. 3 ст. 56 СК України кожен із подружжя має право припинити шлюбні відносини.

Сторони зареєстрували шлюб 03 липня 2014 року у виконавчому комітеті Колибаївської сільської ради Кам"янець-Подільського району Хмельницької області , актовий запис № 01, від якого мають сина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

На даний час сторони не піклуються про побудову сімейних відносин, не дбають про спільне матеріальне забезпечення сім'ї, не підтримують подружніх відносин, втратили почуття поваги та любові один до одного. За строк даний судом сторони не помирились , а тому збереження шлюбу суперечить інтересам сторін та неповнолітніх дітей , що має істотне значення . Спору щодо поділу майна та визначення місця проживання дітей у сторін немає. Дані обставини підтверджуються матеріалами справи, а позов підлягає задоволенню.

На підставі ст.110 Сімейного Кодексу України , керуючись ст.ст. 263-265,279 ЦПК

України ,-

УХВАЛИВ:

Позов задовольнити.

Шлюб між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_1 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП : НОМЕР_2 , зареєстрований 03 липня 2014 року у виконавчому комітеті Колибаївської сільської ради Кам"янець-Подільського району Хмельницької області , актовий запис № 01 - розірвати.

Після розірвання шлюбу залишити прізвище відповідачки - ОСОБА_2 .

Рішення суду набирає законної сили через 30 днів з дня його проголошення.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга на протязі 30 днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення , має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом 30 днів з дня вручення йому повного рішення.

Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду : Семенюк В.В.

Попередній документ
115044934
Наступний документ
115044936
Інформація про рішення:
№ рішення: 115044935
№ справи: 676/5761/23
Дата рішення: 17.11.2023
Дата публікації: 22.11.2023
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (17.11.2023)
Дата надходження: 15.08.2023
Предмет позову: розірвання шлюбу
Розклад засідань:
27.09.2023 08:30 Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
17.10.2023 10:00 Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
17.11.2023 09:00 Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області