Рішення від 20.11.2023 по справі 460/18328/23

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 листопада 2023 року м. Рівне №460/18328/23

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, адміністративну справу за позовом

Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

доГоловного управління ДПС у Рівненській області

про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до Головного управління ДПС у Рівненській області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень №158017000705 від 27.02.2023 та №437217000705 від 23.05.20_.

Ухвалою суду від 01.08.2023 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №460/18328/23; розгляд справи ухвалено провести за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін у строки, визначені статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з позовною заявою, вимоги ФОП ОСОБА_1 ґрунтуються на тому, що 08.02.2023 Головне управління ДПС у Рівненській області провело фактичну перевірку в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_1 », де позивач здійснює господарську діяльність. При цьому, перевірка проведена за відсутності підстав для її проведення, відповідно до пункту 80.2 статті 80 Податкового кодексу України та у відсутності позивача. За результатами перевірки 27.02.2023 відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення №158017000705. При цьому, акт фактичної перевірки від 08.02.2023 та вказане податкове повідомлення рішення позивач отримала одним листом 03.03.2023. За вказаним податковим повідомленням-рішенням застосовано штрафні (фінансові) санкції (штраф) в загальному розмірі 29083,00 грн. за: 1) незабезпечення проведення розрахунків через РРО з видачею відповідного розрахункового документа на суму 65,00 грн.; 2) незабезпечення проведення розрахунків через РРО розрахункових документів встановленої форми та змісту при проведенні розрахункових операцій на 205,00 грн.; 3) незабезпечення ведення у встановленому порядку, обліку товарних запасів в місці їх продажу на суму 28678,00 грн. За результатами адміністративного оскарження вказаного рішення, податковий орган, покликаючись на пункту 12 розділу II Прикінцевих положень Закону №265/95-ВР від 06.07.1995 (за яким, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, санкції за порушення вимог цього Закону не застосовуються, крім санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів), зауважив про те, що перевіркою встановлено факти наявності готівкових коштів на місці проведення розрахунків у сумі 65 грн. без дослідження джерел походження цих коштів, без наведення доказової бази, що відповідні готівкові кошти були отримані виключно від продажу підакцизних товарів. З огляду на це, було скасовано податкове повідомлення-рішення №158017000705 від 27.02.2023 у частині штрафних санкцій 97,50 грн. З урахуванням вказаного рішення, відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення №437217000705 від 23.05.20__, згідно якого застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) в розмірі 28985,50 грн. Вищезазначене податкове повідомлення-рішення також на переконання позивача винесене з порушенням вимог чинного законодавства України, з огляду на те, що оприбуткування товару в магазині підтверджується накладними, які відповідачу надавалися в межах процедури адміністративного оскарження, однак ним не враховані. Також стороною позивача зауважено на тому, що законодавством не передбачено, що за місцем знаходження господарської одиниці суб'єкта господарювання повинні зберігатись оригінали первинних документів на придбання товарно-матеріальних цінностей, які є пілставою для бухгалтерського обліку, ведення якого відповідно до статті 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» покладено на уповноважену особу. Сама по собі відсутність на момент перевірки контролюючим органом первинних документів за місцем реалізації чи зберігання товарів, за умови, що ці товари належним чином обліковані відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», не є підставою для застосування до платника фінансової санкції, передбаченої статтею 20 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». На обґрунтування своєї позиції сторона позивача покликалася на висновки Верховного Суду, наведені у постановах від 07.08.2018 у справі №825/10/17, від 30.01.2018 у справі №810/1148/17, від 07.08.2018 у справі №825/10/17. За наведеного просила скасувати оспорювані податкові повідомлення-рішення.

Згідно з відзивом на позов Головне управління ДПС у Рівненській області позовні вимоги не визнає. Свою позицію обґрунтовує тим, що відповідно до змісту наказу про проведення фактичної перевірки ФОП ОСОБА_1 №172-п від 07.02.2023, правовою підставою для його прийняття є пп.80.2.2 п. 80.2 ст. 80 Податкового кодексу України. Зокрема, відповідно до наявної у контролюючого органу інформації, а саме: відомостей Системи обліку даних реєстраторів розрахункових операцій, витяг з якої є додатком до акту перевірки, ФОП ОСОБА_1 здійснена реалізації алкогольних напоїв у періоді з 18.11.2022 по 23.01.2023 на загальну суму 205 грн. з роздрукуванням розрахункових документів (фіскальні чеки за формою ФКЧ-1) невстановленої форми (відсутнє цифрове значення штрихового коду марок акцизного податку на алкогольні напої), що свідчить про порушення вимоги п.2 ст. 3 Закону України №265/95-ВР від 06.07.1995, Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов'язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми №ЗВР-1 тощо, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №13 від 21.01.2016, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за №220/28350. Що стосується процедури проведення перевірки, то сторона відповідача зауважувала на тому, що акт фактичної перевірки №1085/ж5/17-00-07-05-17/ НОМЕР_1 від 10.02.2023 підписано як особою, яка здійснювала розрахункові операції, так і платником податків - позивачем у справі. Уповноваженими працівниками Головного управління ДПС у Рівненській області на підставі пп.20.1.11, 20.1.46 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України також було відібрано пояснення у особи, що фактично здійснювала розрахункові операції - ОСОБА_2 , які є додатком до акту фактичної перевірки. Також в ході перевірки складено акт зняття залишків алкогольних та тютюнових виробів, що є додатком до акту фактичної перевірки і в якому зафіксовано, що станом на 08.02.2023 в продажу знаходяться товари, які не обліковані у встановленому порядку на загальну вартість 28678 грн. На підставі висновків акту фактичної перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №158017000705 від 27.02.2023. Втім, рішенням за результатами розгляду скарги №12296/6/99-00-06-03-02-06 від 18.05.2023 Державною податковою службою України скасовано зазначене податкове повідомлення-рішення у частині 97,50 грн. (65 грн. х 150%), тобто в частині, яка стосується порушення позивачем вимог пункту 2 статті 3 Закону №265/95-ВР від 06.07.1995. Відповідно до цього, 23.05.2023 Головне управління ДПС у Рівненській області винесло нове податкове повідомлення-рішення за №4372/17000705, згідно з яким до ФОП ОСОБА_1 застосовані штрафні санкції на загальну суму 28985,5 грн. (307,5 грн. - за кожний факт непроведення розрахункової операції через РРО та без видачі відповідного розрахункового документа; 28678 гри. - за здійснення реалізації товарів, які не обліковані у встановленому порядку за місцем реалізації та зберігання). При цьому, сторона відповідача, покликаючись на норму пп.60.1.3 п.60.1 і п.60.4 ст.60 Податкового кодексу України, наголошувала, що податкове повідомлення рішення №158017000705 від 27.02.2023 є відкликаним в силу закону. Що стосується податкового повідомлення-рішення за №437217000705 від 23.05.2023, яке фактично оспорюється позивачем лише в частині штрафної санкції за здійснення реалізації товарів, які не обліковані у встановленому порядку за місцем реалізації та зберігання, то сторона відповідача зауважувала на тому, що за вимогами п.12 ст. З Закону №265/95-ВР суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку. Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку, затверджений наказом Міністерства фінансів України №496 від 03.09.2021 і передбачає, що облік товарних запасів здійснюється ФОП шляхом постійного внесення до Форми обліку інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів, які є невід'ємною частиною такого обліку. ФОП, яка здійснює діяльність у декількох місцях продажу (господарських об'єктах), веде облік товарних запасів також за кожним окремим місцем продажу (господарським об'єктом) на підставі первинних документів, які підтверджують отримання товарів або окремим місцем продажу (господарським об'єктом), та/або первинних документів на внутрішнє переміщення товарів між ФОП та його окремими місцями продажу (господарськими об'єктами). Первинні документи, на підставі яких внесено записи до Форми обліку, є обов'язковими додатками до такої форми. Пунктом 11 розділу 2 Порядку передбачено, що форма обліку, первинні документи, які підтверджують облік та походження товарів, надаються посадовій особі контролюючого органу на її вимогу під час проведення перевірки. Такі документи надаються особисто ФОП або особою, яка фактично здійснює продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському об'єкті) ФОП. Оскільки під час перевірки документи з обліку товарних запасів надані не були, то до позивача на законних підставах були застосовані відповідні штрафні санкції. За сукупністю наведеного, сторона відповідача просила відмовити в позові повністю.

Дослідженням по справі письмових доказів суд встановив таке.

07.02.2023 керівником Головного управління ДПС у Рівненській області винесено наказ «Про проведення фактичної перевірки ФОП ОСОБА_1 реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 » № НОМЕР_2 . Зазначеним правовим актом індивідуальної дії наказано провести фактичну перевірку в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , де здійснює господарську діяльність ФОП ОСОБА_1 , з 08 лютого 2023 року терміном 10 діб. Наказ мотивовано ст.20, пп.75.1.3 п.75.1 ст.75, п.80.8 ст.80, п.82.3 ст.80 Податкового кодексу України та видано на підставі пп.80.2.2, пп.80.2.5 п.80.2 ст.80 Податкового кодексу України (а.с.14).

Відповідачем стверджено, що наказ видано з огляду на те, що згідно відомостей Системи обліку даних реєстраторів розрахункових операцій, ФОП ОСОБА_1 здійснена реалізація алкогольних напоїв у періоді з 18.11.2022 по 23.01.2023 на загальну суму 205 грн. (згідно з фіскальним чеком від 18.11.2022 №5000 здійснений продаж одної пляшки горілки «Козацька Рада», ємністю 0,25 л, за ціною 60 грн., згідно з фіскальним чеком від 23.01.2023 №5254 здійснений продаж одної пляшки Вірменського коньяку «Арцруни» 3 зірочки, ємністю 0,25 л, за ціною 145 грн.), з роздрукуванням розрахункових документів (фіскальні чеки за формою ФКЧ-1) невстановленої форми (відсутнє цифрове значення штрихового коду марок акцизного податку на алкогольні напої) (а.с.53).

У періоді з 08.02.2023 14:48 год. до 09.02.2023 17:00 год Головним управління ДПС у Рівненській області проведено фактичну перевірку господарської одиниці - магазину « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташований у АДРЕСА_1 , де здійснює господарську діяльність ФОП ОСОБА_1 , з питань дотримання вимог Податкового кодексу України, Кодексу законів про працю України, Законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», Положення проведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України №148 від 29.12.2017 та інших нормативно-правових актів.

Актом зафіксовано, що ФОП ОСОБА_1 перебуває на загальній системі оподаткування; має ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та ліцензію на право роздрібної торгівлю тютюновими виробами.

Перевірка проведена в присутності та за участю продавця ОСОБА_2 , яка перебуває у трудових відносинах з ФОП ОСОБА_1 ..

За результатами проведеної перевірки складено акт (довідка) бланк №001980, дата та реєстраційний номер акту в органі ДПС: від 10.02.2023 №1085/ж5/17-00-07-05-17/ НОМЕР_1 (а.с.9-10, 45-48).

У розділі 2.2.20 вказаного акту зазначено, що в ході фактичної перевірки встановлено наступні порушення:

1).при покупці однієї пляшки коньяку по ціні 149,00 грн. та однієї пачки цигарок по ціні 90 грн. за пачку на загальну суму 239,00 грн. розрахунок проведено та видано товар на руки до застосування реєстратора розрахункових операцій;

2) не забезпечено проведення розрахунків через реєстратор розрахункових операцій з видачею відповідного розрахункового документа покупцю на суму 65 грн., а саме: сума коштів на місці проведення розрахунків становить 1490,00 грн., а по денному звіту РРО - 1335,00 грн.;

3) встановлено факт неведення в порядку встановленому законодавством, обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, реалізація товарів на які відсутні документи (накладні на придбання), які підтверджують облік товарів, що знаходяться у місці продажу (господарському об'єкті) на загальну суму 28678,00 грн.;

4) проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій з фіскальним номером 3000525972 зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів з порушенням встановленої форми та змісту, а саме: згідно баз даних РРО, через РРО з фіскальним номером 3000525972 за період з 18.11.2022 по 23.01.2023 реалізовано алкогольних напоїв на суму 205,00 грн. (згідно з фіскальним чеком від 18.11.2022 №5000 здійснений продаж одної пляшки горілки «Козацька Рада», ємністю 0,25 л, за ціною 60 грн., згідно з фіскальним чеком від 23.01.2023 №5254 здійснений продаж одної пляшки Вірменського коньяку «Арцруни» 3 зірочки, ємністю 0,25 л, за ціною 145 грн. (відображено в додатку)) без зазначення у розрахункових документах цифрового значення штрихового коду марок акцизного податку на алкогольні напої, що є обов'язковим реквізитом фіскального чека (розрахункового документа), встановленого Положенням про форму та зміст розрахункових документів/ електронних розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов'язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми №ЗВР-1 тощо, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за №220/28350.

До акту перевірки були складені такі додатки: письмові пояснення продавця, акт зняття залишків, опис наявних купюр і монет, Х-звіт, фіскальний чек №0000005578, фіскальний чек №0000005579 (а.с.16-22, 49-55).

У письмових поясненнях, продавець ОСОБА_2 власноручно зазначила наступне: «Розбіжність готівки в касі пояснюється тим, що лежали кошти за інший товар, не вказані серія та номери акцизних марок на алкогольні напої з зв'язку з причини мені невідомої, на початок перевірки відсутні накладні на алкогольні напої і тютюнові вироби на місці проведення розрахунків, тому що вони в підприємця» (а.с.49).

У акті зняття залишків алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які фактично знаходяться в реалізації на момент проведення перевірки в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_1 » станом на 08.02.2023 зафіксовано шістдесят три позиції найменувань алкогольних напоїв та тютюнових виробів на загальну суму 28678,00 грн. Даний акт підписаний, як ревізорами, які проводили перевірку, так і продавцем ОСОБА_2 (а.с.50-52).

Сам акт перевірки також підписаний продавцем ОСОБА_2 . В графі 4.1. «зауваження до акт перевірки» нею власноручно зазначено «зауважень немає» і проставлено підпис.

Також 09.02.2023 продавець ОСОБА_2 розписалася у тому, що з актом перевірки вона ознайомлена і один примірник акту отримала.

Цього ж числа, ОСОБА_1 розписалася у тому, що вона як суб'єкт господарювання ознайомилася з актом перевірки.

Доказів направлення/вручення податковому органу заперечень на акт перевірки та/або первинної документації з приводу обліку товарних запасів суду не надано.

27.02.2023 Головним управлінням ДПС у Рівненській області на підставі акту фактичної перевірки №1085/ж5/17-00-07-05-17/ НОМЕР_1 від 10.02.2023 винесено податкове повідомлення-рішення №158017000705 від 27.02.2023, яким до ФОП ОСОБА_1 застосовані штрафні санкції на загальну суму 29083,00 грн. (а.с.7).

Зазначене рішення було оскаржене позивачем в адміністративному порядку. Разом з тим, суду не було надано ні копії самої скарги, ні доказів того, що до такої скарги долучалися первинні документи з приводу обліку товарних запасів.

18.05.2023 в.о заступника голови Державної податкової служби України прийнято рішення за результатами розгляду скарги №12296/6/99-00-06-03-02-06, яким податкове повідомлення-рішення №158017000705 від 27.02.2023 скасовано у частині накладення на ФОП ОСОБА_1 штрафної санкції в сумі 97,50 грн. (а саме, в частині висновків про порушення вимог пункту 2 статті 3 Закону №№265/95-ВР - розбіжність у сумі коштів у місці розрахунків та по денному звіту РРО на 65 грн. (65 грн. х 150%). В іншій частині зазначене податкове повідомлення-рішення залишено без змін. Відповідно, скаргу платника податків задоволено частково (а.с.11-13).

Головне управління ДПС у Рівненській області на виконання рішення за результатами розгляду скарги №12296/6/99-00-06-03-02-06 від 18.05.2023 та на заміну податковому повідомленню-рішенню №158017000705 від 27.02.2023, винесено нове податкове повідомлення-рішення №437217000705 від 23.05.2023, згідно з яким до ФОП ОСОБА_1 застосовані штрафні санкції на загальну суму 28985,5 грн., а саме: 307,5 грн. (205 грн. х 150%) - за кожний наступний факт непроведения розрахункової операції через РРО та без видачі відповідного розрахункового документа (фіскальний чек без зазначення цифрового значення штрихового коду марок акцизного податку на алкогольні напої, що є обов'язковим реквізитом фіскального чека (розрахункового документа); 28678 гри. (28678 грн. х 100%) - за здійснення реалізації товарів, які не обліковані у встановленому порядку за місцем реалізації та зберігання (а.с.8).

Вважаючи обидва податкові повідомлення-рішення протиправними, ФОП ОСОБА_1 оскаржила їх до суду.

На обґрунтування своєї позиції щодо обліку відповідних товарних запасів позивач надала суду накладні на алкогольну і тютюнову продукцію: № РвР-001516 від 9 січня 2023 року на суму 3875,10 грн.; №БО 100001029 від 19 січня 2023 року на суму 770,20 грн.; №Б0100001030 від 19 січня 2023 року на суму 1052,40 грн.; №РвР-006077 від 28 січня 2023 року на суму 6412,90 грн.; №Б0200000160 від 02 лютого 2023 року на суму 6808,00 грн.; №60700000394 від 07 липня 2022 року на суму 3078,20 грн.; №РвР-061608 від 22 жовтня 2022 року на суму 6602, 40 грн.; №РвР-072731 від 10 грудня 2022 року на суму 3887,50 грн.; №Б0120001275 від 22 грудня 2022 року на суму 1265,70 грн.; №18189 від 14 січня 2023 року на суму 13163 грн.; №38469 від 28 січня 2023 року на суму 16667 грн.; №49300 від 04 лютого 2023 року на суму 9946 грн.; №РвР-007761 від 4 лютого 2023 року на суму 1750,60 грн.; №50900001692 від 29 вересня 2022 року на суму 3 924,30 грн. (а.с.22-28).

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Обов'язки та компетенція контролюючих органів, повноваження їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюється нормами Податкового кодексу України.

В силу приписів пункту 61.1 статті 61 цього Кодексу, податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідно до пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу контролюючі органи мають право проводити, зокрема, фактичні перевірки.

Фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Згідно з пунктами 80.1., 80.2 статті 80 Податкового кодексу України, фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи) на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції, під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з підстав, в тому числі, у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій, та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів (пункт 80.2.2); у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального (підпункт 80.2.5).

Згідно з пп.19-1.1.4, 19-1.1.14 п.19-1.1 ст.19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу: здійснюють контроль за встановленими законом строками проведення розрахунків в іноземній валюті, за додержанням порядку приймання готівки для виконання платіжних операцій (крім приймання готівки банками), за дотриманням суб'єктами господарювання установлених законодавством обов'язкових вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів, порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), проведення розрахункових операцій, а також за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, наявністю торгових патентів; здійснюють контроль у сфері виробництва, обігу та реалізації підакцизних товарів, контроль за їх цільовим використанням, забезпечують міжгалузеву координацію у цій сфері.

Згідно з частиною першою статті 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» №481/95-ВР від 19.12.1995 контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.

Постановою Кабінету Міністрів України №227 від 06.03.2019 затверджено Положення про Державну податкову службу України та Державну митну службу України, згідно з яким ДПС відповідно до покладених на неї завдань здійснює ліцензування діяльності суб'єктів господарювання з виробництва спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, з оптової торгівлі спиртом, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та контроль за таким виробництвом; здійснює ліцензування діяльності суб'єктів господарювання з виробництва пального, з оптової, роздрібної торгівлі та зберігання пального і контроль за таким виробництвом.

Головне управління ДПС у Рівненській області здійснює видачу ліцензій з виробництва спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, з оптової торгівлі спиртом, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та контроль за таким виробництвом, відтак в силу Закону №481/95-ВР наділене функціями щодо контролю за дотриманням законодавства у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Відповідно до абзацу 1 статті 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 контроль за додержанням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів, інших емітованих платіжних інструментів та інших вимог цього Закону здійснюють контролюючі органи шляхом проведення фактичних та документальних перевірок відповідно до Податкового кодексу України.

За змістом наказу про проведення фактичної перевірки ФОП ОСОБА_1 №172-п від 07.02.2023, правовою підставою для перевірки є пп.80.2.2 п.80.2 ст.80 Податкового кодексу України.

При цьому, відповідачем суду надано відомості із Системи обліку даних реєстраторів розрахункових операцій, за якими ФОП ОСОБА_1 здійснена реалізації алкогольних напоїв у періоді з 18.11.2022 по 23.01.2023 на загальну суму 205 грн. (згідно з фіскальним чеком від 18.11.2022 №5000 здійснений продаж одної пляшки горілки «Козацька Рада», ємністю 0,25 л, за ціною 60 грн., згідно з фіскальним чеком від 23.01.2023 №5254 здійснений продаж одної пляшки Вірменського коньяку «Арцруни» 3 зірочки, ємністю 0,25 л, за ціною 145 грн.), з роздрукуванням розрахункових документів (фіскальні чеки за формою ФКЧ-1) невстановленої форми (відсутнє цифрове значення штрихового коду марок акцизного податку на алкогольні напої), що свідчить про порушення вимоги пунктів 2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995, Положення про форму та зміст розрахункових документів/ електронних розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов'язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми №ЗВР-1 тощо, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №13 від 21.01.2016, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за №220/28350.

Таким чином, у відповідача були належні правові підстави для проведення перевірки позивача.

Процедурних порушень щодо проведення фактичної перевірки і винесення податковим органом податкових повідомлень-рішень, в тому числі за результатами процедури адміністративного узгодження, судом не встановлено.

Що стосується відсутності у податковому повідомленні рішенні №437217000705 двох останніх цифр у році його винесення «23.05.20__», то зазначене порушення є формальним, позаяк логічним і зрозумілим є той факт, що зазначене рішення винесене у поточному році.

Що стосується податкового повідомлення-рішення №158017000705 від 27.02.2023, то зазначене рішення не може бути скасоване в судовому порядку, позаяк відкликане в адміністративному порядку.

Так, за правилами пп.60.1.3 п.60.1 ст.60 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення або податкова вимога вважаються відкликаними, якщо контролюючий орган зменшує нараховану суму грошового зобов'язання раніше прийнятого податкового повідомлення-рішення або суму податкового боргу, визначену в податковій вимозі.

А в силу вимог п.60.4 ст.60 Податкового кодексу України, у випадках, визначених підпунктами 60.1.3 і 60.1.5 пункту 60.1 цієї статті, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога вважаються відкликаними з дня надходження до платника податків податкового повідомлення-рішення або податкової вимоги, які містять зменшену суму грошового зобов'язання або податкового боргу.

Таким чином з дня отримання ФОП ОСОБА_1 податкового повідомлення рішення №437217000705 від 23.05.2023, яке містить зменшену відповідно до рішення за результатами розгляду скарги №12296/6/99-00-06-03-02-06 від 18.05.2023 суму грошового зобов'язання - штрафу - 28985,5 грн., податкове повідомлення-рішення №158017000705 від 27.02.2023, яким застосовані штрафні санкції на загальну суму 29083,00 грн - вважається відкликаним.

Досліджуючи зміст порушень, покладених в основу оспорюваного податкового повідомлення-рішення №437217000705 від 23.05.2023, суд зауважує на такому.

За вказаним рішенням до ФОП ОСОБА_1 застосовані штрафні санкції на загальну суму 28985,5 грн., з яких, 307,5 грн. (205 грн. х 150%) - за кожний наступний факт непроведения розрахункової операції через РРО та без видачі відповідного розрахункового документа; 28678 гри. (28678 грн. х 100%) - за здійснення реалізації товарів, які не обліковані у встановленому порядку за місцем реалізації та зберігання.

Щодо проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій без видачі відповідного розрахункового документа, то суд зауважує на таке.

Згідно з статтями 1, 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995, розрахунковий документ - це документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, видатковий чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів, отримання (повернення) коштів, торгівлю валютними цінностями в готівковій формі, створений в паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ) у випадках, передбачених цим Законом, зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або програмним реєстратором розрахункових операцій, чи заповнений вручну; розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Статтею 8 цього Закону визначено, що форма, зміст розрахункових документів, порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також форма та порядок подання звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій чи використанням розрахункових книжок, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

На виконання цієї норми, розроблено Положення про форму та зміст розрахункових документів/ електронних розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов'язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми №ЗВР-1 тощо, що затвердженого наказом Міністерства фінансів України №13 від 21.01.2016, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за №220/28350.

Згідно з пунктом 3 розділу 1 цього Положення, установлені у ньому вимоги до змісту розрахункових документів визначають обов'язкові реквізити розрахункових документів/електронних розрахункових документів. У разі відсутності в документі хоча б одного з обов'язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення, такий документ не прийматиметься як розрахунковий.

Згідно з пунктом 1 розділом 2 Положення, фіскальний касовий чек на товари (послуги) - це розрахунковий документ / електронний розрахунковий документ, створений у паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ), реєстратором розрахункових операцій або програмним реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги).

Відповідно до пункту 2 розділу 2 Положення, фіскальний чек має містити, зокрема, такі обов'язкові реквізити, як цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої (рядок 9).

Фактичною перевіркою встановлено, що через РРО з фіскальним номером 3000525972 за період з 18.11.2022 по 23.01.2023 реалізовано алкогольних напоїв на суму 205,00 грн. (згідно з фіскальним чеком від 18.11.2022 №5000 здійснений продаж одної пляшки горілки «Козацька Рада», ємністю 0,25 л, за ціною 60 грн., згідно з фіскальним чеком від 23.01.2023 №5254 здійснений продаж одної пляшки Вірменського коньяку «Арцруни» З зірочки, ємністю 0,25 л, за ціною 145 грн.) без зазначення у розрахункових документах цифрового значення штрихового коду марок акцизного податку на алкогольні напої.

Наявність такого порушення підтверджена документально та жодним чином не спростована стороною позивача.

Відповідно до пунктів 1, 2, 11 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995, суб'єкти господарювання, як здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі; проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів з використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості, а також із зазначенням цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) при роздрібній торгівлі алкогольними напоями.

Відповідно до пункту 1 статті 17 цього Закону, у разі, зокрема, непроведения розрахункових операцій через РРО та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи, до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше; 150 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за кожне наступне вчинене порушення.

Таким чином до позивача правомірно застосовано штрафну санкцію 307,5 грн. (205 грн. х 150%) - за кожний наступний факт непроведения розрахункової операції через РРО та без видачі відповідного розрахункового документа (фіскальний чек без зазначення цифрового значення штрихового коду марок акцизного податку на алкогольні напої, що є обов'язковим реквізитом фіскального чека (розрахункового документа).

Щодо здійснення реалізації товарів, які не обліковані у встановленому порядку за місцем реалізації та зберігання, то суд звертає увагу на таке.

Пунктом 177.10 ст.177 Податкового кодексу України передбачено, що фізичні особи-підприємці зобов'язані вести облік доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Облік доходів і витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через електронний кабінет. Облік доходів і витрат від виробництва та реалізації власної сільськогосподарської продукції ведеться окремо від обліку доходів і витрат від здійснення інших видів господарської діяльності. Типова форма, за якою здійснюється облік доходів і витрат, та порядок ведення такого обліку визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Фізичні особи-підприємці застосовують реєстратори розрахункових операцій відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Наказом Міністерства фінансів України №261 від 13.05.2021, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.06.2021 за № 865/36487, затверджено Типову форму, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами-підприємцями і фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядок її ведення.

Згідно з п.1 вказаного Порядку, фізичні особи - підприємці та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність зобов'язані вести облік доходів і витрат. На підставі первинних документів за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід/ понесено витрати, здійснюються записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати.

Наказом Міністерства фінансів України №496 від 03.09.2021 затверджено Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб-підприємців, у тому числі платників єдиного податку (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 02.11.2021 за №1411/37033). Цим Порядком визначено правила ведення обліку товарних запасів та визначено, що він поширюється на фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку, які відповідно до Закону зобов'язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському об'єкті) такого ФОП.

Пунктом 1 розділу ІІ Порядку визначено, що облік товарних запасів здійснюється ФОП шляхом постійного внесення до Форми обліку інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів, які є невід'ємною частиною такого обліку. ФОП, яка здійснює діяльність у декількох місцях продажу (господарських об'єктах), веде облік товарних запасів також за кожним окремим місцем продажу (господарським об'єктом) на підставі первинних документів, які підтверджують отримання товарів такою ФОП або окремим місцем продажу (господарським об'єктом), та/або первинних документів на внутрішнє переміщення товарів між ФОП та його окремими місцями продажу (господарськими об'єктами). Первинні документи на внутрішнє переміщення товарів є невід'ємною частиною такого обліку. Форма обліку, первинні документи на товари мають зберігатись у місці продажу (господарському об'єкті) до моменту вибуття останньої одиниці товару, відображеної в таких первинних документах (п.10 Порядку).

В силу вимог пункту 11 Порядку, форма обліку, первинні документи, які підтверджують облік та походження товарів, надаються посадовій особі контролюючого органу на її вимогу під час проведення перевірки. Такі документи надаються особисто ФОП або особою, яка фактично здійснює продаж товарів (надання послуг) та розрахункові операції в місці продажу (господарському об'єкті) такої ФОП. Форма обліку в електронній формі на вимогу посадових осіб контролюючого органу має бути візуалізована у форматі, який дозволяє такій особі здійснити його перегляд та/або копіювання.

Згідно з пунктом 12 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995, суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані: вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку. Порядок та форма обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. При цьому суб'єкт господарювання зобов'язаний надати контролюючим органам на початок проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), що підтверджують облік та походження товарних запасів (зокрема, але не виключно, документи щодо інвентаризації товарних запасів, документи про отримання товарів від інших суб'єктів господарювання та/або документи на внутрішнє переміщення товарів), які на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об'єкті). Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість (крім тих, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).

Статтею 20 Закону №265/95-ВР визначено, що до суб'єктів господарювання, які здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, та/або не надали під час проведення перевірки документи, які підтверджують облік товарів, що знаходяться у місці продажу (господарському об'єкті), за рішенням контролюючих органів застосовується фінансова санкція у розмірі вартості таких товарів, які не обліковані у встановленому порядку, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість (крім тих, які здійснюють діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).

ФОП ОСОБА_1 перебуває на загальній системі оподаткування, а тому зобов'язана вести облік товарних запасів, а також повинна здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку.

Позивач не надала суду доказів ведення обліку своїх товарних запасів відповідно до вимог наказів Міністерства фінансів України №261 від 13.05.2021 та №496 від 03.09.2021.

При цьому, суд зауважує, що наявність у позивача накладних на товар, без щоденного ведення (заповнення) Типової форми, не свідчить про облік товарних запасів.

Крім того, під час фактичної перевірки позивача у місці реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів не було навіть первинних документів на такі товари.

Таким чином до позивача правомірно застосовано штрафну санкцію у розмірі вартості товарів, які не обліковані у встановленому порядку (вартість підтверджена актом зняття залишків алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які фактично знаходяться в реалізації на момент проведення перевірки в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_1 » станом на 08.02.2023), а саме в розмірі 28678 грн.

Покликання позивача на правову позицію Верховного Суду, наведену у постановах від 07.08.2018 у справі №825/10/17, від 30.01.2018 у справі №810/1148/17, від 07.08.2018 у справі №825/10/17 суд відхиляє, позаяк дана правова позиція стосувалася правозастосування статті 20 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 в редакції до внесення у неї змін за Законом №128-IX від 20.09.2019, що набрав чинності з 01.08.2020.

Так, стаття 20 Закону №265/95-ВР в редакції до 01.08.2020 передбачала наступне: «До суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»

В чинній же редакції відповідальність передбачена не лише за реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, але й за не надання під час проведення перевірки документи, які підтверджують облік товарів, що знаходяться у місці продажу (господарському об'єкті).

Також частина 12 статті 3 Закону №265/95-ВР в редакції до 01.08.2020 покладала на суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

Чинна норма цієї статті окрім вказаного обов'язку, містить вказівку про те в якій формі належить вести такий облік, а також передбачає обов'язок суб'єкта господарювання надати контролюючим органам на початок проведення перевірки документи, що підтверджують і облік, і походження товарних запасів, які на момент перевірки знаходяться у місці продажу.

Також, в силу вимог п.85.2 ст.85 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки. Цьому обов'язку кореспондує право контролюючого органу при проведенні перевірок вимагати і отримувати у платників податків первинні фінансово-господарські, бухгалтерські та інші документи (в тому числі, засвідчені підписом платника податків або його посадової особи та скріплені печаткою (за наявності) їх копії), які б підтверджували задекларовані об'єкти оподаткування, суми податкових зобов'язань, дотримання вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Таке право закріплене нормою пункту 85.4 цієї ж статті.

Отже, надання платником податків фінансово-господарських документів під час проведення перевірки є необхідною умовою підтвердження правомірності обліку товарів, що знаходяться у місці продажу (господарському об'єкті). Обов'язок платника податків зберігати документи й надавати їх посадовим особам контролюючого органу під час перевірки, кореспондує з компетенцією контролюючого органу здійснювати перевірку на підставі документів. Ненадання платником податків документів прирівнюється нормами п.44.6 ст.44 Податкового кодексу України до їх відсутності.

З урахуванням досліджених судом фактичних даних в контексті вищенаведених норм, суд приходить висновку, що податкове повідомлення-рішення №437217000705 від 23.05.2023 є таким, що прийняте на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України, Податковим кодексом України та Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Обставини, на які посилається позивач, не можуть вважатися підставами для його скасування.

Згідно з частиною другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, суб'єкт владних повноважень зобов'язаний довести правомірність свого рішення, дій чи бездіяльності. Поряд з тим, відповідно до принципу змагальності суб'єкт господарювання має спростувати доводи суб'єкта владних повноважень, якщо заперечує їх обґрунтованість. Наведене випливає зі змісту частини першої цієї статті.

Докази, подані позивачем, переконують у безпідставності позовних вимог. Натомість, відповідач виконав покладений на нього процесуальний обов'язок, а саме довів правомірність своїх дій та рішення, чим спростував твердження позивача про порушення його прав та інтересів.

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві вимоги позивача є необґрунтованими, а тому у задоволенні позову слід відмовити повністю.

Щодо судового збору, то відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, розподілу він не підлягає.

Керуючись статтями 241-246, 255, 257-262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 в позові до Головного управління ДПС у Рівненській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №158017000705 від 27.02.2023 та №437217000705 від 23.05.2023, - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення складений 20 листопада 2023 року

Учасники справи:

Позивач - Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_1 )

Відповідач - Головне управління ДПС у Рівненській області (вул. Відінська, буд. 12, м.Рівне, Рівненська обл., 33023, ЄДРПОУ/РНОКПП 44070166)

Суддя Н.В. Друзенко