Ухвала від 16.11.2023 по справі 903/1072/22

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10

E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885

УХВАЛА

16 листопада 2023 року Справа № 903/1072/22

Господарський суд Волинської області у складі судді Якушевої І. О., за участю секретаря судового засідання Ведмедюка М. П.

за участю представників:

від боржника: н/з,

від кредиторів: н/з,

арбітражний керуючий: н/з,

розглянувши матеріали справи № 903/1072/22

за заявою фізичної особи ОСОБА_1 , с. Клепачів, Луцького району, Волинської області,

про неплатоспроможність,

встановив:

ухвалою суду від 23.02.2023 було відкрито провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи ОСОБА_1 , введено процедуру реструктуризації боргів боржника та мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника; керуючим реструктуризацією боргів боржника - фізичної особи ОСОБА_1 призначено арбітражного керуючого Рабана М.Т.

24.02.2023 оприлюднено оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи ОСОБА_1 .

Ухвалою суду від 04.05.2023 було задоволено частково заяву Публічного акціонерного товариства “Акціонерний банк "Укргазбанк" про визнання грошових вимог до боржника; визнано у встановленому порядку доведені грошові вимоги Публічного акціонерного товариства Акціонерний банк "Укргазбанк" до фізичної особи ОСОБА_1 та зобов'язано керуючого реструктуризацією боргів боржника ОСОБА_2 включити вимоги до реєстру вимог кредиторів у наступній черговості:- 5368 грн. - витрати пов'язані з провадженням у справі про неплатоспроможність (витрати на оплату судового збору) відшкодовуються у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів (позачергово); 792607 грн. 58 коп. - заборгованість за кредитом, 47230 грн. 91 коп. - проценти річних - вимоги другої черги; 48826 грн. 64 коп. - пеня за рішенням Луцького міськрайонного суду від 02.03.2011 у справі №2-1716/10 - вимоги третьої черги; у визнанні решти грошових вимог Публічного акціонерного товариства Акціонерний банк "Укргазбанк" до фізичної особи ОСОБА_1 відмовлено.

Ухвалою суду від 18.05.2023 задоволено частково заяву Акціонерного товариства Комерційний банк “Приватбанк” про визнання грошових вимог до боржника; постановлено визнати у встановленому порядку доведені грошові вимоги Акціонерного товариства Комерційний банк “Приватбанк” до фізичної особи ОСОБА_1 та зобов'язати керуючого реструктуризацією боргів боржника ОСОБА_2 включити вимоги до реєстру вимог кредиторів у наступній черговості:- 5368 грн. - витрати, пов'язані з провадженням у справі про неплатоспроможність (витрати на оплату судового збору), відшкодовуються у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів (позачергово); - 377024 грн. 46 коп. - заборгованість за кредитом, 429260 грн. 88 коп. - проценти річних, 1820 грн. - судовий збір згідно з рішенням Індустріального районного суду міста Дніпропетровська від 15.11.2011 у справі №0417/2-3942/2011, 1950 грн. - витрати на правову допомогу згідно з рішенням Індустріального районного суду міста Дніпропетровська від 15.11.2011 у справі №0417/2-3942/2011 - вимоги другої черги; - 123764 грн. 23 коп. - пеня, 62552 грн. 05 коп. - штраф - вимоги третьої черги; у визнанні решти грошових вимог Акціонерного товариства Комерційний банк “Приватбанк” до фізичної особи ОСОБА_1 відмовити.

Постановою від 10.08.2023 фізичну особу ОСОБА_1 визнано банкрутом та введено процедуру погашення боргів; призначено керуючим реалізацією майна фізичної особи ОСОБА_1 арбітражного керуючого Рабана М.Т.

11.08.2023 оприлюднено оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України повідомлення про визнання боржника банкрутом і введення процедури погашення боргів боржника - ОСОБА_1 , номер публікації 71186.

Заяви з грошовими вимогами до боржника після визнання його банкрутом до суду не надходили.

02.10.2023 до суду надійшло клопотання № 1 від 29.09.2023 арбітражного керуючого Рабана М.Т., в якому арбітражний керуючий просить:

- зобов'язати Другий відділ державної виконавчої служби у місті Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства Юстиції (м. Львів) вилучити записи про обтяження з державного реєстру речових прав на нерухоме майно ОСОБА_1 ( РНОКПП НОМЕР_1 );

- зобов'язати Другий відділ державної виконавчої служби у місті Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства Юстиції (м. Львів) скасувати/зняти всі наявні арешти та обтяження з банківських рахунків ОСОБА_1 ( РНОКПП НОМЕР_1 , МФО 325365, ідентифікаційний код НОМЕР_2 , номер рахунку НОМЕР_3 , валюта рахунку 980 - українська гривня).

Ухвалою від 04.10.2023 клопотання арбітражного керуючого Рабана М.Т. про зняття арештів та обтяжень призначено до розгляду у судовому засіданні на 25.10.2023; запропоновано Другому відділу державної виконавчої служби у місті Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), іншим учасникам справи надати суду письмові пояснення на клопотання арбітражного керуючого Рабана М.Т. про зняття арештів та обтяжень.

06.10.2023 арбітражний керуючий Рабан М.Т. подав клопотання про затвердження звіту керуючого реалізацією майна боржника; завершення процедури погашення боргів боржника; закриття провадження у справі.

Ухвалою від 06.10.2023 клопотання про затвердження звіту керуючого реалізацією майна боржника; завершення процедури погашення боргів боржника; закриття провадження у справі призначено до розгляду у судове засідання на 25.10.2023.

Ухвалою суду від 25.10.2023 зобов'язано Другий відділ державної виконавчої служби у місті Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) вилучити записи про обтяження з державного реєстру речових прав на нерухоме майно ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ); відкладено розгляд клопотання арбітражного керуючого Рабана М.Т. про затвердження звіту керуючого реалізацією майна боржника; завершення процедури погашення боргів боржника; закриття провадження у справі на 16.11.2023 на 14:00 год.

У визначений ухвалою суду від 25.10.2023 день та час боржник ОСОБА_1 своїм правом на участь в судовому розгляді не скористався, причин неявки (особистої чи представника) в судове засідання суду не повідомив, не з'явився в судове засідання також і керуючий реалізацією майна боржника та представник кредитора, про судовий розгляд були повідомлені належним чином, що підтверджується списком розсилки поштової кореспонденції від 30.10.2023.

16.11.2023 арбітражний керуючий Рабан М. Т. надіслав клопотання/заяву про приєднання до матеріалів справи доказів зняття обтяження з майна боржника.

Докази зняття обтяження з майна боржника приєднані до матеріалів справи.

Клопотання керуючого реалізацією майна боржника арбітражного керуючого Рабана М. Т. про затвердження звіту керуючого реалізацією майна банкрута та закриття у зв'язку з цим провадження у справі підлягає до задоволення.

Відповідно до ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства (далі КУзПБ), провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.

Згідно з ст. 1 КУзПБ, боржником є юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов'язання, строк виконання яких настав.

Відповідно до ч. 2 ст. 6 КУзПБ, до боржника - фізичної особи застосовуються такі судові процедури: реструктуризація боргів боржника; погашення боргів боржника. Процедура погашення боргів боржника вводиться у справі про неплатоспроможність разом з визнанням боржника банкрутом.

Статтею 1 КУзПБ визначено, що погашення боргів боржника це - судова процедура у справі про неплатоспроможність фізичної особи, що застосовується з метою задоволення вимог кредиторів за рахунок реалізації майна банкрута, визнаного банкрутом у порядку, встановленому цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1-2 ст. 114 КУзПБ, арбітражний керуючий у справі про неплатоспроможність фізичної особи користується всіма правами арбітражного керуючого відповідно до законодавства, у тому числі має право: запитувати та отримувати документи або їх копії від юридичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування та від фізичних осіб за їхньою згодою щодо майна боржника - фізичної особи, у тому числі які містять конфіденційну інформацію та/або банківську таємницю; отримувати інформацію з державних реєстрів, у тому числі з бюро кредитних історій, у порядку, передбаченому законодавством; здійснювати огляд майна боржника; отримувати інформацію про рух коштів на рахунках боржника відповідно до Закону України "Про банки і банківську діяльність".

Арбітражний керуючий у справі про неплатоспроможність фізичної особи зобов'язаний: організувати виявлення та складання опису майна боржника (проведення інвентаризації), визначити його вартість; брати участь у розробленні плану реструктуризації боргів боржника, забезпечити його розгляд зборами кредиторів та подання на затвердження до господарського суду; відкрити спеціальний рахунок для розрахунків з кредиторами; погашати вимоги кредиторів згідно з черговістю у процедурі погашення боргів боржника, а якщо планом реструктуризації передбачено продаж майна боржника - відповідно до плану реструктуризації за рахунок коштів, отриманих від продажу такого майна; якщо планом реструктуризації передбачено продаж майна боржника, звітувати перед господарським судом та зборами кредиторів про результати продажу майна боржника протягом трьох робочих днів з дати такого продажу; виконувати функції з управління та розпорядження майном боржника; здійснювати інші повноваження відповідно до законодавства.

Згідно ст. 130 КУзПБ, повідомлення про визнання боржника банкрутом і введення процедури погашення боргів боржника офіційно оприлюднюється на офіційному веб-порталі судової влади України протягом трьох днів з дня прийняття відповідної постанови суду.

Не пізніше 30 днів з дня введення процедури погашення боргів боржника керуючий реалізацією майна спільно з боржником проводить інвентаризацію майна боржника та визначає його вартість.

Відповідно до ст. 131 КУзПБ, майно боржника, що підлягає реалізації у процедурі погашення боргів боржника, складає ліквідаційну масу. До складу ліквідаційної маси включається все майно боржника, що перебуває у його власності, а також те, що буде отримано боржником у власність після визнання його банкрутом і до завершення процедури погашення боргів боржника, крім майна, визначеного частинами шостою і сьомою цієї статті та статтею 132 цього Кодексу. До складу ліквідаційної маси може бути включено майно, що є часткою боржника у спільній власності. У такому разі відбувається виділення частки боржника із спільного майна за правилами, передбаченими цивільним законодавством.

З моменту визнання боржника банкрутом розпорядження усіма правами щодо майна, включеного до складу ліквідаційної маси, здійснює керуючий реалізацією від імені боржника.

З моменту визнання боржника банкрутом і до винесення судового рішення про закриття процедури банкрутства реєстрація переходу права власності від/до боржника та обтяжень майна боржника, включаючи нерухоме майно і цінні папери, що існують в бездокументарній формі, відбувається виключно на підставі заяви керуючого реалізацією.

До складу ліквідаційної маси не включається житло, яке є єдиним місцем проживання сім'ї боржника (квартира загальною площею не більше 60 квадратних метрів або житловою площею не більше 13,65 квадратного метра на кожного члена сім'ї боржника чи житловий будинок загальною площею не більше 120 квадратних метрів) та не є предметом забезпечення, а також інше майно боржника, на яке згідно із законодавством не може бути звернено стягнення.

До складу ліквідаційної маси не включаються кошти, що перебувають на рахунках боржника у пенсійних фондах та фондах соціального страхування.

Продаж майна банкрута здійснюється відповідно до умов та в порядку, визначених цим Кодексом для юридичних осіб.

Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 130 КУзПБ, постановою про визнання боржника банкрутом і введення процедури погашення боргів боржника господарський суд також призначає керуючого реалізацією майна в порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до ст. 61 КУзПБ, ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута; аналізує фінансовий стан банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; формує ліквідаційну масу; заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, які звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Кодексом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, або отриманого для цієї мети кредиту; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових актів підлягають обов'язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Кодексом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному реєстратору в електронній формі через портал електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомості, необхідні для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства; у разі провадження банкрутом діяльності, пов'язаної з державною таємницею, вживає заходів з ліквідації режимно-секретного органу; веде реєстр вимог кредиторів; подає в установленому порядку та у випадках, передбачених Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", інформацію до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення; здійснює дії щодо скасування реєстрації випуску акцій, передбачені законодавством, якщо організаційно-правовою формою юридичної особи - банкрута є акціонерне товариство; здійснює інші повноваження, передбачені цим Кодексом.

На виконання постанови суду від 10.08.2023 керуючим реалізацією майна Рабаном М. Т. вчинялись дії, спрямовані на виконання заходів процедури погашення боргів боржника, за результатами яких було надано суду звіт керуючого реалізацією майна банкрута у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 .

За результатами розгляду звіту про роботу керуючого реалізацією майна банкрута, а також підтверджуючих його документів судом встановлено, що з метою вжиття заходів щодо збереження майна боржника, виявлення обсягу активів, які належать боржнику на праві власності, користування, повного господарського відання, визначення стану його фінансово-господарського становища, до державних установ та організацій було направлено запити про витребування інформації, зокрема, було направлено ряд запитів до відповідних реєстраційних органів, зокрема: Комунальному підприємству “Волинське обласне бюро технічної інвентаризації”; Державній авіаційній службі; Центру надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів з обслуговування м. Луцьк, Луцького, Ківерцівського та Рожищенського районів; Управлінню Держгірпромнагляду у Волинській області; Головному Управлінню Держпродспоживслужби у Волинській області; Волинській митниці ДФС; Державній інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті; Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку; ГУ ДПС у Волинській області, РФ “Львівська залізниця”, Головному управлінню статистики у Волинській області.

Після розгляду запитів про надання інформації про усі види майнових активів (майно та майнові права) боржника, які належать йому на праві власності або повного господарського відання, арбітражним керуючим отримано наступні відповіді, а саме:

- Лист КП ВО БТІ вих. № 4029/01-04 від 23.08.2022 про відсутність зареєстрованого права власності на нерухоме майно, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 за ОСОБА_1 станом на 31.12.2012;

- Лист ДП “Агенство з ідентифікації і реєстрації тварин” №1176/8-11 від 16.08.2023 про відсутність зареєстрованого банкрута як власника тварин у відповідному реєстрі;

- Лист ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області № 08-15/3579 від 05.09.2023 про відсутність зареєстрованої с/г техніки за банкрутом;

- Лист ГУ ДПС у Волинській області № 12817/6/03-20-12-01-06 від 30.08.2023 щодо відкритих банківських рахунків та відсутність поданих декларацій про майновий стан і доходи;

- Лист Волинської митниці № 7.3-27/9583 від 15.08.2023 щодо нездійснення митного оформлення товарів банкрутом за період з 23.02.2020 по 23.02.2023;

- Лист ДІАМ №1333/04/18-23 від 29.08.2023 про відсутність зареєстрованих дозвільних документів на будівництво за банкрутом;

- Лист Державіаслужби №12/12.5-2556-23 від 16.08.2023 про відсутність зареєстрованих повітряних суден за банкрутом;

- Лист Західного міжрегіонального управління державної служби з питань праці України №ЗХ/1/9351-23 від 21.08.2023 про відсутність зареєстрованого рухомого майна, що підлягає реєстрації або взяттю на облік відповідно до наданих повноважень;

- Лист Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України №9115/07/15-23 від 24.08.2023 про відсутність зареєстрованих суден за банкрутом;

- Лист НКЦПФР №10/04/8760 від 16.08.2023 про те, що станом на 30.06.2023 ОСОБА_1 серед власників пакетів голосуючих акцій (5 відсотків і більше) акціонерних товариств, відсутній;

- Лист РВ ФДМУ по Львівській, Закарпатській та Волинській областях №11-04-897 від 17.08.2023 про відсутність укладених з боржником договорів оренди державного майна.

Згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта № 327765096 від 01.04.2023 щодо ОСОБА_1 відсутнє зареєстроване право власності на нерухоме майно, зареєстровані обтяження.

На виконання вимог ухвали суду від 23.02.2023 проведено інвентаризацію боржника, за результатами якої складено наступні описи:

- Інвентаризаційний опис необоротних активів (основні засоби, нематеріальні активи, інші необоротні матеріальні активи, капітальні інвестиції) №1 від 28.03.2023 - згідно наданих відомостей необоротні активи відсутні;

- Інвентаризаційний опис запасів №2 від 28.03.2023 - згідно наданих відомостей запаси відсутні;

- Акт про результати інвентаризації грошових коштів №3 від 28.03.2023 - згідно наданих відомостей на рахунках боржника кошти відсутні;

- Акт інвентаризації розрахунків з дебіторами та кредиторами №4 від 28.03.2023 - згідно якого обліковується кредиторська заборгованість у розмірі 1542795,76 грн.;

- Акт інвентаризації дебіторської або кредиторської заборгованості, строк позовної давності якої минув і яка планується до списання №5 від 28.03.2023 - згідно наданих відомостей відсутня інформація про такі види заборгованості;

- Акт інвентаризації наявності грошових документів, бланків документів суворої звітності №6 від 28.03.2023 - згідно наданих відомостей показники відсутні, тобто є нульовими;

- Акт інвентаризації наявності фінансових інвестицій №7 від 28.03.2023 - згідно наданих відомостей фінансові інвестиції відсутні;

- Акт інвентаризації розрахунків щодо відшкодування матеріальних збитків №8 від 28.03.2023 - згідно наданих відомостей показники відсутні, тобто є нульовими;

- Інвентаризаційний опис матеріальних цінностей, прийнятих на відповідальне зберігання №9 від 28.03.2023 - згідно наданих відомостей матеріальні цінності відсутні.

На підставі викладеного, зафіксовано факт відсутності за ОСОБА_1 нерухомого майна, дебіторської заборгованості, запасів, основних засобів, векселів, інвестицій та будь-якого іншого майна.

Здійснити погашення вимог кредиторів у справі про банкрутство ОСОБА_1 та здійснювати подальше провадження процедури реалізації майна є неможливим, оскільки майно, яке підлягало б реалізації для задоволення вимог кредиторів, відсутнє, а фізична особа не вільна від боргів, у зв'язку з чим підлягає ліквідації.

За результатами проведених заходів у процедурі погашення боргів керуючим реалізацією майна фізичної особи ОСОБА_1 арбітражним керуючим Рабаном М.Т. встановлено відсутність майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання, а також грошових коштів для задоволення вимог кредиторів у порядку черговості, встановленому Кодексом України з процедур банкрутства.

Правильне завершення ліквідаційної процедури є основним завданням ліквідатора, який, з урахуванням покладених на нього Законом про банкрутство повноважень повинен наполегливо та добросовісно працювати упродовж всієї процедури ліквідації.

Звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс є підсумковими документами, які підтверджують належне проведення ліквідатором всіх необхідних заходів ліквідаційної процедури, вчинення адекватних дій щодо виявлення кредиторів та активів боржника, за результатами розгляду яких суд приймає ухвалу про ліквідацію боржника та закриття провадження у справі.

Отже, законодавцем передбачено певну сукупність дій, які необхідно вчинити в ході ліквідаційної процедури та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом з зазначеним звітом та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, яке проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів).

Подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за результатом проведених дієвих заходів, які передбачені у ліквідаційній процедурі.

Законом не визначено вичерпний перелік таких заходів, які має вчинити ліквідатор для завершення ліквідаційної процедури, визначені тільки основні напрямки таких заходів, що дозволяють сформувати ліквідаційну масу та задовольнити, за умови виявлення майна (ліквідних активів), вимоги кредиторів, що логічно випливає із визначених Законом повноважень ліквідатора та надає останньому можливість відповідно до власного самостійного га незалежного розсуду вчиняти дії щодо виявлення та розшуку активів банкрута для формування ліквідаційної маси.

Разом з цим, як зазначено у постанові Верховного Суду від 14.02.2018 у справі №927/1191/14 обов'язком ліквідатора є здійснення всієї повноти заходів, спрямованих на виявлення активів боржника, при цьому ні у кого не повинен виникати обґрунтований сумнів щодо їх належного здійснення - принцип безсумнівної повноти дій ліквідатора у ліквідаційній процедурі.

Арбітражний керуючий склав та подав до суду ліквідаційний баланс фізичної особи ОСОБА_1 станом на 06.10.2023.

Відтак, керуючий реалізацією просить суд затвердити підсумковий звіт керуючого реалізацією майна банкрута арбітражного керуючого Рабана М.Т. у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 , грошові вимоги кредиторів до фізичної особи ОСОБА_1 , а також грошові вимоги кредиторів (їх правонаступників), які виникли до відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 , але не були заявлені кредиторами протягом провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи, - визнати погашеними, а виконавчі документи за такими вимогами такими, що не підлягають виконанню; звільнити боржника ОСОБА_1 від боргів, окрім боргів за вимогами, передбаченими ч. 2 ст. 134 Кодексу України з процедур банкрутства; провадження у справі закрити на підставі п. 5 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства у зв'язку із затвердженням звіту керуючого санацією або ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом.

В процесі розгляду звіту арбітражного керуючого про його роботу та обґрунтовуючи їх документів судом було встановлено, що за наслідками здійснення процедури погашення боргів керуючим реалізацією боргів було вчинено належні дії по виявленню активів та пасивів боржника, доведено неможливість відновлення платоспроможності боржника внаслідок вжитих заходів. Вказані висновки про встановлені обставини відповідають дійсності та підтверджуються достовірними доказами, приєднаними до матеріалів справи.

Враховуючи викладене, підсумковий звіт керуючого реалізацією майна банкрута арбітражного керуючого Рабана М. Т. у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 слід затвердити.

Закриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) у зв'язку із затвердженням звіту керуючого санацією або ліквідатора передбачено п. 7 ч. 1 ст. 90 КУзПБ.

Відповідно до п. 7 ч. 1, ст. 90 КУзПБ, господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, зокрема, якщо затверджено звіт керуючого санацією або ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до ч. 2 ст. 90 КУзПБ провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) може бути закрито у випадках, передбачених пунктами 2, 3, 5, 9, 11 і 12 частини першої цієї статті, на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) (до та після визнання боржника банкрутом), у випадках, передбачених пунктами 1, 4, 6, 8 і 10 частини першої цієї статті, - лише до визнання боржника банкрутом, а у випадку, передбаченому пунктом 7 частини першої цієї статті, - лише після визнання боржника банкрутом.

Про закриття провадження у справі про банкрутство постановляється ухвала.

У випадках, передбачених пунктами 5-8 частини першої цієї статті, господарський суд в ухвалі про закриття провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

Судом приймається до уваги клопотання керуючого реалізацією майна банкрута ОСОБА_2 від 06.10.2023 про закриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 на підставі п. 7 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства.

Разом з тим, закриваючи провадження у справі на підставі п. 7 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, суд повинен застосовувати наслідки, передбачені ч. 4 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства.

Відповідно до ч. 4 ст. 90 КУзПБ, у випадках, передбачених п.п. 5-8 частини першої цієї статті, господарський суд в ухвалі про закриття провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

Враховуючи викладене, та беручи до уваги, що за результатами процедури погашення боргів у банкрута не було виявлено майна, а також грошових коштів, за рахунок яких було б можливе погашення кредиторських вимог, вимоги кредиторів ОСОБА_1 слід вважати погашеними, а провадження у справі підлягає закриттю.

Відповідно до ст. 134 КУзПБ, господарський суд при постановленні ухвали про завершення процедури погашення боргів боржника та закриття провадження у справі про неплатоспроможність ухвалює рішення про звільнення боржника - фізичної особи від боргів.

Фізична особа не звільняється від подальшого виконання вимог кредиторів після завершення судових процедур у справі про неплатоспроможність та обов'язку повернення непогашених боргів, а саме:

1) відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи;

2) сплати аліментів;

3) виконання інших вимог, які нерозривно пов'язані з особистістю фізичної особи.

Такі вимоги, що не були повністю погашені у справі про неплатоспроможність, можуть бути заявлені після закінчення провадження у справі про неплатоспроможність у непогашеній частині.

Згідно зі ст. 135 КУзПБ протягом п'яти років після визнання фізичної особи банкрутом не може бути відкрито провадження у справі про неплатоспроможність за її заявою, крім випадку, якщо боржник погасив усі борги в повному обсязі у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Протягом п'яти років після визнання фізичної особи банкрутом така особа зобов'язана перед укладенням договорів позики, кредитних договорів, договорів поруки чи договорів застави письмово повідомляти про факт своєї неплатоспроможності інші сторони таких договорів.

Фізична особа не може вважатися такою, яка має бездоганну ділову репутацію, протягом трьох років після визнання її банкрутом.

Керуючись, ст.ст. 1, 2, 30, 65, 90, 113, 114, 130-135 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 233-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Затвердити підсумковий звіт керуючого реалізацією майна банкрута, арбітражного керуючого Рабана Микити Тарасовича у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 (адреса місця реєстрації та проживання: АДРЕСА_2 , паспорт серія та номер НОМЕР_4 виданий Луцьким МУУМВС України в Волинській області 06.08.1996, громадянство - Україна, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) за наслідками проведення процедури погашення боргів.

2. Завершити процедуру погашення боргів боржника ОСОБА_1 (адреса місця реєстрації та проживання: АДРЕСА_2 , паспорт серія та номер НОМЕР_4 виданий Луцьким МУУМВС України в Волинській області 06.08.1996, громадянство - Україна, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) та припинити повноваження керуючого реалізацією майна боржнка, арбітражного керуючого Рабана Микити Тарасовича.

3. У відповідності до ст. 121 Кодексу України з процедур банкрутства дію мораторію припинити.

4. Звільнити фізичну особу ОСОБА_1 (адреса місця реєстрації та проживання: АДРЕСА_2 , паспорт серія та номер НОМЕР_4 виданий Луцьким МУУМВС України в Волинській області 06.08.1996, громадянство - Україна, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) від боргів, окрім боргів за вимогами, передбаченими ч. 2 ст. 134 Кодексу України з процедур банкрутства.

5. Грошові вимоги кредиторів до фізичної особи ОСОБА_1 (адреса місця реєстрації та проживання: АДРЕСА_2 , паспорт серія та номер НОМЕР_4 виданий Луцьким МУУМВС України в Волинській області 06.08.1996, громадянство - Україна, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 ), а також грошові вимоги кредиторів (їх правонаступників), які виникли до відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ), але не були заявлені кредиторами протягом провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи, - визнати погашеними, а виконавчі документи за такими вимогами такими, шо не підлягають виконанню.

6. Зобов'язати органи Державної виконавчої служби України (приватних виконавців) закрити виконавчі провадження та зняти всі арешти та обмеження щодо ОСОБА_1 (адреса місця реєстрації та проживання: АДРЕСА_2 , паспорт серія та номер НОМЕР_4 виданий Луцьким МУУМВС України в Волинській області 06.08.1996, громадянство - Україна, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) з Єдиного реєстру боржників.

7. Провадження у справі №903/1072/22 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 (адреса місця реєстрації та проживання: АДРЕСА_2 , паспорт серія та номер НОМЕР_4 виданий Луцьким МУУМВС України в Волинській області 06.08.1996, громадянство - Україна, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) закрити.

У відповідності до ч. 4 ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства, ухвали, прийняті господарським судом у справі про банкрутство, набирають законної сили з моменту їх прийняття, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

З урахуванням положень ст.ст. 253, 256, 257 ГПК Україн, апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Північно-західного апеляційного господарського суду впродовж десяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст ухвали виготовлено і підписано 20.11.2023

Суддя І. О. Якушева