Справа № 502/2036/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 листопада 2023 року м. Кілія
Суддя Кілійського районного суду Одеської області Балан М.В.,
розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Відділення поліції № 1 Ізмаїльського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
До Кілійського районного суду Одеської області з Відділення поліції № 1 Ізмаїльського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ОБ № 093349 від 08.10.2023 року з доданими до нього матеріалами відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП .
З протоколу серії ОБ № 093349 складеного 08.10.2023 року, вбачається, що 08.10.2023 року о 18 годині 35 хвилин в с. Шевченкове, по вул.. Музики, 71, водій ОСОБА_1 , керував мопедом марки «Хонда Діо» з явними ознаками алкогольного сп'яніння: почервоніння очей, різкий запах алкоголю з порожнини рота. Огляд на стан алкогольного сп'яніння в законному порядку на місці через алкотестер Драгер або проїхати до найближчого медичного закладу, водій відмовився, чим своїми діями порушив п. 2,5 ПДР. Огляд водія на стан сп'яніння проводився з використанням спеціальних технічних засобів відео, згідно ч. 2 ст. 266 КУпАП.
Так, дії ОСОБА_1 були кваліфіковані співробітниками поліції за ч. 1 ст. 130 КУпАП та складено відповідний адміністративний протокол.
Дослідивши адміністративний протокол та додані до нього письмові та електронні докази, суддя приходить до наступних висновків.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. При складанні протоколу особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права та обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка в протоколі.
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення серії ОБ № 093349 від 08.10.2023 року зазначено, що до протоколу додається відеозапис, однак під час ознайомлення з матеріалами справи, а саме відеозаписами, які містяться на двох дисках СD-R 52x, 700 мb, 80 min суддею встановлено, що з зазначеного відеозапису неможливо ідентифікувати особу, яка керувала транспортним засобом, чи дійсно особа, яка зафіксована на відеозаписі, як водій мопеда, є тією ж особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; також на відеозаписі відсутній зафіксований факт зупинки транспортного засобу.
Зважаючи на ту обставину, що в даному випадку саме суд є тим органом, який повинен винести постанову у справі, а правила ст. 283 КУпАП розповсюджуються на всі органи, які розглядаються справи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, без обмежень, суд позбавлений можливості винести законне рішення без зазначення в постанові даних про докази, на яких ґрунтується доведеність вини особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Зробити висновок про винуватість або невинуватість тієї чи іншої особи лише на підставі протоколу про адміністративне правопорушення, не надається можливим.
Відповідно до ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
За таких обставин, суд не може всебічно, повно і об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративні правопорушення вирішує питання щодо правильності складення протоколу та щодо належного сповіщення осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.
Згідно ст. 280 КпАП України при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган, який притягує до адміністративної відповідальності правопорушника, зобов'язаний з'ясувати всі обставини по справі, що мають значення для правильного вирішення справи.
У даному випадку таке з'ясування не можливе у зв'язку з вищенаведеними обставинами, що дає підстави суду повернути матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 256, 280 КпАП України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали адміністративної справи № 502/2036/23 за адміністративним протоколом серії ОБ № 093349 від 08.10.2023 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 130 КУпАП, повернути до Відділення поліції № 1 Ізмаїльського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області, для належного оформлення.
Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя Кілійського районного суду М. В. Балан