Справа № 187/2237/23
3/0187/1048/23
ПОСТАНОВА
іменем України
20 листопада 2023 року смт Петриківка
Суддя Петриківського районного суду Дніпропетровської області Говоруха В.О., розглянувши матеріали, що надійшли із військової частини НОМЕР_1 стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса місця проживання: тимчасове розташування військової частини НОМЕР_1 ; місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; місце роботи: в/ч НОМЕР_1 , головний сержант кулеметного взводу ІНФОРМАЦІЯ_2; військовий квиток серія НОМЕР_2 , про притягнення до адміністративної відповідальності ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
16.11.2023 до Петриківського районного суду Дніпропетровської області надійшов адміністративний матеріал стосовно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП. Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 31.10.2023 серії А4869 №12: 30.10.2023 о 22 год. 00 хв. на території тимчасового розташування військової частини НОМЕР_1 головний сержант кулеметного взводу ІНФОРМАЦІЯ_2 військової частини НОМЕР_1 старший сержант ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп'яніння в умовах особливого періоду, чим вчинив правопорушення, передбачене частиною 3 ст. 172-20 КУпАП.
До протоколу додано: висновок № 633/1 КНП КМР «МЛ№1».
При підготовці до розгляду адміністративної справи, перевіривши правильність складання протоколу та інших матеріалів, вважаю необхідним направити матеріали на доопрацювання, виходячи з наступного.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до приписів ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. При складені протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені ст.268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП, посадова особа при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складений протокол та інші матеріали справи.
Так, у зазначеному протоколі А4869 № 12 від 31.10.2023 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 відсутні письмові пояснення. Також, письмові пояснення ОСОБА_1 відсутні й в матеріалах зазначеної справи. Крім того, дата скоєння адміністративного правопорушення, яка вказана в протоколі - «30 жовтня», не відповідає даті огляду, вказаній у висновку № 633/1 КНП КМР «МЛ №1», в якому датою огляду зазначено «29 жовтня».
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 (з наступними змінами та доповненнями), визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
З огляду на викладене, вважаю, що без доопрацювання та усунення недоліків подальший розгляд справи не можливий, тому матеріали протоколу про адміністративне правопорушення, складені стосовно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, слід повернути до військової частини НОМЕР_1 , для доопрацювання та усунення зазначених вище недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 245, 256, 278, 283 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, повернути до військової частини НОМЕР_1 , для доопрацювання та усунення недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: В. О. Говоруха