Ічнянський районний суд Чернігівської області
Провадження № 3/733/1171/23
Єдиний унікальний №733/1436/23
Постанова
Іменем України
17 листопада 2023 року м.Ічня Ічнянський районний суд Чернігівської області
у складі: головуючого судді - Вовченка А.В.
за участю секретаря - Мошенець Л.М.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Прилуцького районного відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Чернігівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця , громадянина України, офіційно не працюючого, жит. АДРЕСА_1 , РНОКПП- невідомий,
у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст.178 КУпАП
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу ОСОБА_1 26.08.2023 року о 08 год. 36 хв. в м.Ічня по вул.Ковалівка Прилуцького району Чернігівської області розпивав спиртні напої, а саме: пив пиво «Київське» , чим ображав людську гідність і громадську мораль та вчинив адміністративне правопорушення повторно протягом року , за яке передбачена відповідальність за ч.3 ст. 178 КУпАП.
Дослідивши докази у справі, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 2ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Між тим, згідно зі ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язані з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Постановою Ічнянського районного суду від 13.09.2023 року адміністративний протокол направлений на доопрацювання.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.
Із ч. 2 ст.251 КУпАП вбачається, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб уповноважених на складання протоколів про адміністративне правопорушення, визначенихст.255 цього Кодексу.
До матеріалів справи не долучено належних та допустимих доказів скоєння ОСОБА_1 вказаного правопорушення, а саме: не долучено доказів на підтвердження перебування ОСОБА_1 в п'яному вигляді, диск відеофіксації правопорушення, та інші докази, які б поза розумним сумнівом підтвердили наявність в її діях ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3ст. 178 КУпАП.
Разом з тим, в матеріалах справи відсутні докази про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1,2 ст.178 КУпАП. Довідка САП Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області не є належним доказом вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення за ч.1,2 ст.178 КУпАП.
У відповідності дост.62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до ч.1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема, у разі відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Викладені обставини свідчать про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 178 КУпАП, в зв'язку з чим провадження у справі підлягає закриттю на підставі п.1ч.1 ст. 247 КУпАП.
На підставі вищевикладеного, керуючись п.1 ст.247, ст.283,284 КУпАП України
ПОСТАНОВИВ:
Провадження в справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст.247 КУпАП за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду в десятиденний строк з дня винесення постанови.
Суддя А. В. Вовченко