ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 495/9407/23
Номер провадження 3/495/3228/2023
16 листопада 2023 рокум. Білгород-Дністровський
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області, у складі:
головуючої одноособово - судді Боярського О.О.,
за участю секретаря Саханова О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Білгород-Дністровський Одеської області матеріали адміністративної справи, що надійшли від Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
неповнолітнього ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина рф, не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1
за ч.5 ст. 121, ч.1 ст. 121-3, ч. 2 ст. 126, ч.1 ст. 121 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
07.09.2023 року до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, за ч. 5 ст. 121 КУпАП, ОСОБА_1 .
З матеріалів справи вбачається, що 02.09.2023 року о 22:00 год. в Одеській області, Білгород-Дністровський район, с. Старокозаче, вул. Кірова, буд. 4 водій керував автомобілем ВАЗ 2103д.н.з. НОМЕР_1 не був пристебнутий ременем безпеки, хоча автомобіль обладнаний засобами пасивної безпеки. Чим вчинив правопорушення передбачене ч. 5 ст. 121 КУпАП.
07.09.2023 року до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, за ч. 2 ст. 126 КУпАП, ОСОБА_1 .
З матеріалів справи вбачається, що 02.09.2023 року о 22:00 год. в Одеській області, Білгород-Дністровський район, с. Старокозаче, вул. Кірова, буд. 4 водій керував автомобілем ВАЗ 2103д.н.з. НОМЕР_1 без посвідчення водія відповідної категорії. Чим вчинив правопорушення передбачене ч. 5 ст. 121 КУпАП.
07.09.2023 року до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, за ч. 1 ст. 121-3 КУпАП, ОСОБА_1 .
З матеріалів справи вбачається, що 02.09.2023 року о 22:00 год. в Одеській області, Білгород-Дністровський район, с. Старокозаче, вул. Кірова, буд. 4 водій керував автомобілем ВАЗ 2103д.н.з. НОМЕР_1 у якого був відсутній передній державний номерний знак. Чим вчинив правопорушення передбачене ч. 1 ст. 121-3 КУпАП.
07.09.2023 року до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, за ч. 1 ст. 121 КУпАП, ОСОБА_1 .
З матеріалів справи вбачається, що 02.09.2023 року о 22:00 год. в Одеській області, Білгород-Дністровський район, с. Старокозаче, вул. Кірова, буд. 4 водій керував автомобілем ВАЗ 2103д.н.з. НОМЕР_1 без переднього бамперу, який передбачений конструкцією автомобіля. Чим вчинив правопорушення передбачене ч. 1 ст. 121 КУпАП.
В судове засідання особа не з'явилася, про розгляд справи повідомлялася шляхом надсилання судових повісток на адресу місця проживання ОСОБА_1 .
Згідно матеріалів справи ОСОБА_1 обставини викладені у протоколах підтвердив.
Практика Європейського суду з прав людини визначає, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Згідно із статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов'язки, суд розцінює причину неявки ОСОБА_1 , як неповажну.
Суд виходячи з вище зазначених правових норм, беручи до уваги практику Європейського суду з прав людини, відповідно до якої сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правам та неухильно виконувати процесуальні обов'язки, вважає за можливе провести розгляд справи у відсутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та на підставі наявних у справі даних та доказів.
Вивчивши матеріали справи, ретельно дослідивши надані докази, суд приходить до наступного.
Відповідно до положень ч. 1 та 2ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 КУпАП керування водієм транспортним засобом, що має несправності системи гальмового або рульового керування, тягово-зчіпного пристрою, зовнішніх світлових приладів (темної пори доби) чи інші технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил експлуатація його забороняється, або переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів, тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
Відповідно до ч. 1 ст. 121-3 КУпАП керування або експлуатація транспортного засобу без номерного знака, з номерним знаком, що не належить цьому засобу або не відповідає встановленим зразкам або вимогам, з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, перевернутим чи неосвітленим, закритим іншими предметами (в тому числі прозорими), з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, забрудненим номерним знаком, якщо така забрудненість не дає можливості чітко визначити символи або буквено-числову комбінацію номерного знака з відстані двадцяти метрів, а так само вчинення інших дій, спрямованих на умисне приховування номерного знака, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 2 ст. 126 КУпАП керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 5 ст. 121 КУпАП порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами тягне за собою накладення штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Як встановлено матеріалами справи, вина правопорушника підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 470175 від 02.09.2023 року, ААД № 470176 від 02.09.2023 року, ААД № 470174 від 02.09.2023 року, ААД № 470173 від 02.09.2023 року рапортом поліцейського, письмовими поясненнями правопорушника та іншими матеріалами справи.
Вирішуючи питання про вид і розмір адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 13 КУпАП, до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
Згідно з статтею 221 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) справи про адміністративні правопорушення, вчинені особами віком від 16 до 18 років розглядаються виключно суддями районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів.
Стаття 24-1 КУпАП передбачає, що за вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років можуть бути застосовані такі заходи впливу: 1) зобов'язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого; 2) попередження; 2) догана або сувора догана; 3) передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.
Враховуючи викладене, характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, яка є неповнолітньою, усвідомила протиправність свого поступку, щиро кається у скоєному, самостійного заробітку не має, суд вважає, що виправлення його можливе без накладення адміністративного стягнення і приходить до висновку про доцільність застосування до ОСОБА_1 відповідно до ст.24-1 КУпАП, захід впливу у виді попередження.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 24-1, ч.5 ст. 121, ч.1 ст. 121-3, ч. 2 ст. 126, ч.1 ст. 121, ст. 283, п. 2 ч. 1 ст. 284 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Справи про адміністративне правопорушення № 495/9408/23, 495/9409/23, 495/9407/23, 495/9411/23 у відношенні ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.5 ст. 121, ч.1 ст. 121-3, ч. 2 ст. 126, ч.1 ст. 121 КУпАП об'єднати в одне провадження та присвоїти справі № 495/9407/23, номер провадження 3/495/3228/2023.
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина рф, не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 винним у вчинені адміністративних правопорушень відповідальність за які передбачена ч.5 ст. 121, ч.1 ст. 121-3, ч. 2 ст. 126, ч.1 ст. 121 КУпАП та на підставі ст. 24-1 КУпАП, застосувати захід впливу у виді попередження.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Строк пред'явлення виконавчого документа до виконання становить три місяці.
Суддя: О.О.Боярський