Ухвала від 13.11.2023 по справі 460/26053/23

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

щодо повернення заяви

13 листопада 2023 року Р і в н е №460/26053/23

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Зозулі Д.П., розглянувши заяву позивача про відкликання позовної заяви у справі за позовом

ОСОБА_1

доГоловне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області

про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинення певних дій.

10.11.2023 на адресу суду надійшла сканкопія заяви ОСОБА_1 про відкликання позовної заяви.

Розглянувши подану заяву повно та всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, суд дійшов висновку, що вона підлягає поверненню, з огляду на таке.

Відповідно до ч. 2 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС України) , позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Так, ч. 7, 8, 10 ст. 44 КАС України передбачено, що документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом. Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом заповнення форм процесуальних документів відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника). Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).

Аналіз наведених приписів свідчить про те, що КАС України передбачено можливість подання позовної заяви, та інших процесуальних документів до адміністративного суду, у такому порядку:

- у письмовій, яка повинна містити власноручний підпис особи, яка відповідно до вимог закону наділена правом підписання відповідних документів;

- в електронній формі через підсистему «Електронний суд», з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи;

- в електронній формі з використанням адреси електронної пошти, з якої надійшли документи, засвідчені кваліфікованим електронним підписом (крім осіб, які зобов'язані зареєструвати свої електронні кабінети в ЄСІТС або мають зареєстровані Електронні кабінети в ЄСІТС).

Позивачем на електронну адресу суду надіслано сканкопію заяви про відкликання позову, який не засвідчений кваліфікованим електронним підписом.

За таких обставин, у суду відсутні підстави вважати, що заява підписана позивачем чи його уповноваженим представником. Отже, є такою, що не підписана уповноваженою особою позивача, оскільки не виражає особисту волю особи, яка здійснила такий підпис, що є підставою для повернення позовної заяви, відповідно до п. 4 частини четвертої статті 169 КАС України.

Керуючись статтями 167, 248, 256, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву про відкликання позовної заяви, - повернути ОСОБА_1 .

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.

Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст ухвали складений 13 листопада 2023 року

Суддя Д.П. Зозуля

Попередній документ
114936179
Наступний документ
114936181
Інформація про рішення:
№ рішення: 114936180
№ справи: 460/26053/23
Дата рішення: 13.11.2023
Дата публікації: 17.11.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Рівненський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них; громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської ка
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (06.12.2023)
Дата надходження: 06.12.2023
Предмет позову: про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинення дій
Учасники справи:
суддя-доповідач:
ЗОЗУЛЯ Д П
відповідач (боржник):
Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області
позивач (заявник):
Вознюк Леся Петрівна