Справа № 632/1891/23
провадження № 1-в/632/195/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2023 року Первомайський міськрайонний суд Харківської області у складі: головуючого - судді ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , ДОП ОСОБА_3 , особи, щодо якої встановлюється адміністративний нагляд ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Первомайський подання про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , який офіційно не працевлаштований, засуджений 13.04.2010 Первомайським міськрайонним судом Харківської області за ст. 153 ч. 3 КК України до 10 років позбавлення волі, звільнений по відбуттю строку покарання 28.11.2018, який неодноразово притягувався до адмінвідповідальності за вчинення правопорушень, -
ВСТАНОВИВ:
До Первомайського міськрайонного суду Харківської області надійшло подання начальника ВП № 1 Лозівського РВПГУНП в Харківській області, де ставиться питання про встановлення адміністративного нагляду на один рік щодо засудженого ОСОБА_4 .
В обґрунтування подання зазначено, що ОСОБА_4 судимий за умисний тяжкий злочини, пов'язані з відбуванням покарання у місцях позбавлення волі. Судимість в установленому порядку не погашена. Звільнився з місць позбавлення волі по відбуттю строку покарання. Зарекомендував себе з негативного боку, на шлях виправлення не став, відповідних висновків не зробив, веде антисоціальний спосіб життя, у зв'язку із чим чотири рази притягувався до адміністративної відповідальності.
Суд, дослідивши подання та надані суду письмові докази, заслухавши думку поліцейського та особи, щодо якої встановлюється адміністративний нагляд, дійшов наступного.
ОСОБА_4 дійсно має не зняту та не погашену судимість за тяжкий злочини. Відбував покарання у місцях позбавлення волі. Звільнився по відбуттю строку покарання 28.11.2018. До жовтня 2023 року в поле зору поліції не потрапляв.
Проте, з жовтня 2023 по листопад 2023 року потрапив до поля зору органів правопорядку як особа, яка ні де не працює, не має постійного прибутку, веде антисоціальний спосіб життя, зловживає алкогольними напоями, порушує порядок та спокій інших громадян, через що чотири рази притягувався до адміністративної відповідальності.
Так, 07.10.2023 був притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення ст. 183 КУпАП; 17.10.2023 був притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення ст. 178 ч. 1 КУпАП; 19.10.2023 був притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення ст. 173 КУпАП; 02.11.2023 був притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення ст. 178 ч. 2 КУпАП.
В результаті чого неодноразово попереджався, що у відношенні нього буде встановлено адміністративний нагляд. Належних висновків для себе не зробив, профілактична робота, що проводилася інспектором поліції, до позитивного результату не призвела.
Згідно ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: в) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
На підставі вищезазначеного, дослідивши подання та надані докази, враховуючи, що ОСОБА_4 засуджений за умисний тяжкий злочин пов'язаний з відбуванням покарання у місцях позбавлення волі, після відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, вчиняє адміністративні правопорушення, у зв'язку з чим неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, суд вважає, що подання підлягає задоволенню а до ОСОБА_4 необхідно застосувати систему тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою, здійснення якої покласти на органи національної поліції.
Керуючись ст. 539 КПК України, ст.ст. 3, 5, 10 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, які звільнилися з місць позбавлення волі” від 01.12.1994 року, суд, -
УХВАЛИВ:
Подання начальника ВР № 1 Лозівського РВПГУНП в Харківській області задовольнити.
Встановити у відношенні ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на один рік та наступні обмеження:
1. з'являтися на реєстрацію до підрозділу поліції за місцем проживання чотири рази на місяць;
2. заборонити залишати місце мешкання в період часу з 2200 до 0600 години ранку наступного дня з урахуванням часу роботи піднаглядного, про що останній повинен повідомити поліцейського, що здійснює контроль, виконання ним суспільних і родинних обов'язків;
3. заборонити виїзд без дозволу працівника поліції за межі адміністративного району;
4. заборонити відвідування всіх питейних закладів, а також вокзалів і аеропортів без дозволу працівника поліції.
Зобов'язати ОСОБА_4 виконувати наступні правила адміністративного нагляду:
1.з'являтися по виклику працівника поліції в зазначений термін і давати усні і письмові
пояснення по питаннях, пов'язаним з виконання адміністративного нагляду;
2.повідомляти працівників поліції, що здійснюють нагляд, про зміни місця роботи та
проживання, а також про виїзд за межі району по службових справах;
3.дотримуватися встановлених відносно нього обмежень.
Попередити ОСОБА_4 про те, що в разі порушення правил адміністративного нагляду, його буде притягнуто до адміністративної відповідальності, а в разі самовільного залишення місця проживання з метою ухилення від адміністративного нагляду - до кримінальної відповідальності в порядку встановленому Законом України.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Харківського апеляційного суду протягом семи днів з дня проголошення.
Суддя: ОСОБА_1