"15" листопада 2023 р. Єдиний унікальний номер судової справи 150/465/23
Номер провадження 3/150/228/23
ПОСТАНОВА
15 листопада 2023 року с. Мазурівка
Суддя Чернівецького районного суду Вінницької області Суперсон С.П., отримавши матеріали справи про адміністративне правопорушення, складені СРПП ВП № 1 Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Чернівецького районного суду Вінницької області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУпАП.
Відповідно ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Так, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення слідує, що дії, які ставляться у вину ОСОБА_1 було скоєно в с. Мервинці Могилів-Подільського району Вінницької області.
При матеріалах справи також наявна постанова Чернівецького районного суду Вінницької області віл 15 вересня 2023 року, відповідно до якої зазначено, що село Мервинці на момент звернення зі справою про адміністративне правопорушення до Чернівецького районного суду Вінницької області відноситься до Бабчинецької територіальної громади, яка, відповідно до нового адміністративно-територіального поділу України, стала відноситись до Могилів-Подільського району Вінницької області.
Між тим, до ліквідації та укрупнення районів згідно постанови Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, село Мервинці відносилось до Могилів-Подільського району Вінницької області.
Пунктом 3-1 Розділу ХІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій та статус суддів» передбачено, що до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не пізніше 1 січня 2022 року.
Відповідно до позиції Ради суддів України, викладеної у листі від 22.07.2020 року №9рс-466/20-вих, до зміни системи судоустрою та приведення її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, місцеві загальні суди продовжують здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.
Враховуючи вищевикладене, дана справа про адміністративне правопорушення не належить до територіальної юрисдикції Чернівецького районного суду та підсудна Могилів-Подільському міськрайонному суду Вінницької області.
Тому постановою суду від 15 вересня 2023 року адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, повернено до відділення поліції №1 Могилів-Подільського районного відділу поліції ГУ ГУНП у Вінницькій області, для направлення до належного суду.
Відповідно до супровідного документу відділення поліції №1 Могилів-Подільського районного відділу поліції ГУ ГУНП у Вінницькій області від 28.09.2023 № 7158/227/01-23, дані матеріали скеровано голові Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області, втім, фактично подані до канцелярії Чернівецького районного суду.
Згідно з частиною першою, п'ятою статті 276 КУпАП справи про адміністративні правопорушення розглядаються за місцем його вчинення. Законами України може бути передбачено й інше місце розгляду справи про адміністративне правопорушення.
Питання передачі справи про адміністративне правопорушення судом апеляційної інстанції до іншого суду не врегульовано нормами КУпАП.
Разом з тим, згідно з пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий розгляд його справи незалежним і безстороннім судом.
Відповідно до статті 245 КУпАП, одним із завдань провадження у справах про адміністративне правопорушення є об'єктивне з'ясування обставин справи.
Відтак, при вирішенні питання про направлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення для розгляду до іншого суду у зв'язку з непідсудністю справи Чернівецькому районному суду, виникла необхідність в застосуванні принципу аналогії закону найбільш близької галузі права - кримінального процесуального права.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншому суду, якщо виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил підсудності.
Відповідно до ч. 2 ст. 34 КПК України питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції за поданням місцевого суду.
За таких обставин суд вважає, що адміністративний матеріал був помилково направлений для розгляду Чернівецькому районному суду Вінницької області, а тому суд має звернутися до Вінницького апеляційного суду для визначення підсудності даної справи.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 276, 283, 284 КУпАП, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Звернутися з поданням до Вінницького апеляційного суду для визначення підсудності адміністративного матеріалу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУпАП.
Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя С.П. СУПЕРСОН