Ухвала від 08.11.2023 по справі 387/1793/23

ЄУН 387/1793/23

Номер провадження 2/387/470/23

УХВАЛА

про прийняття заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

08 листопада 2023 року смт. Добровеличківка

Суддя Добровеличківського районного суду Кіровоградської області Майстер І. П.

розглянувши позовну заяву Добровеличківської селищної ради, як органу опіку та піклування до ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дитини,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дитини, в якому зазначив, що ОСОБА_1 є матір'ю малолітнього ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Відомості про батька зазначені відповідно до ч.1 ст. 135 СК України. 31.08.2023 працівниками служби у справах дітей Добровеличківської селищної ради був здійснений рейд по с. Новодобрянка, в ході якого було виявлено малолітнього ОСОБА_2 . Мати залишила дитину на бабу ОСОБА_3 та більше трьох місяців не з'являється до дитини, місце її перебування невідоме. Під час обстеження умов проживання дитини, було встановлено, ОСОБА_3 перебуває у стані алкогольного сп'яніння, приготовлена їжа відсутня, місце для сну та розвитку в ОСОБА_4 відсутні. Рішенням виконавчого комітету Добровеличківської селищної ради від 31.08.2023 №135 було прийняте рішення про негайне відібрання дитини у матері у зв'язку з загрозою життя та здоров'я дитини. 01.09.2023 ОСОБА_2 влаштовано в сім'ю патронатного виховання, де мати жодного разу не відвідала дитину, не цікавиться його життям та здоров'ям. Вказані обставини, на думку позивача, свідчать про свідоме ухилення відповідачки від виконання своїх батьківських обов'язків, що й спонукало звернутися до суду з відповідним позовом .

Справа підсудна Добровеличківському районному суду Кіровоградської області.

Позовна заява подана з додержанням вимог статей 175, 177 ЦПК України.

Відсутні підстави визначені статтями 185, 186 ЦПК України для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження.

Згідно ч.4 ст. 274 ЦПК України справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.

Керуючись ст. 187 ЦПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Прийняти до розгляду позовну заяву Добровеличківської селищної ради, як органу опіку та піклування до ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дитини.

Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Призначити по справі підготовче судове засідання на 11 годину 00 хвилин 13 грудня 2024 року за адресою: смт.Добровеличківка, вулиця Центральна,119, зал засідань №2, про що повідомити учасників справи.

Копію ухвали, копію позовної заяви та додані до неї документи надіслати відповідачу.

Визначити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов'язаний надіслати іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред'явити зустрічний позов.

Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої - п'ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої - п'ятої ст.178 ЦПК України, копія якого, одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити третій особі п'ятиденний строк з дня отримання позовної заяви та відзиву пояснення щодо позову або відзиву, які мають відповідати вимогам частини третьої - шостої ст.178 ЦПК України, копії яких одночасно з поданням до суду повинні бути надіслані іншим учасникам справи.

Роз'яснити учасникам справи, що на підставі п. 4 ч. 1 ст. 148 ЦПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках: ненадання копії відзиву на позов, відповіді на відзив, заперечення іншому учаснику справи у встановлений судом строк.

Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України:http://dv.kr.court.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена у частині відкриття провадження з порушенням правил підсудності до Кропивницького апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення .

Суддя Добровеличківського районного суду

Кіровоградської області Майстер І. П.

Попередній документ
114919065
Наступний документ
114919067
Інформація про рішення:
№ рішення: 114919066
№ справи: 387/1793/23
Дата рішення: 08.11.2023
Дата публікації: 16.11.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Добровеличківський районний суд Кіровоградської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про позбавлення батьківських прав
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (29.07.2024)
Дата надходження: 02.11.2023
Предмет позову: Про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів
Розклад засідань:
13.12.2023 11:00 Добровеличківський районний суд Кіровоградської області
31.01.2024 10:00 Добровеличківський районний суд Кіровоградської області
07.03.2024 11:30 Добровеличківський районний суд Кіровоградської області
23.04.2024 08:30 Добровеличківський районний суд Кіровоградської області