Справа №345/5611/23
Провадження № 3/345/1876/2023
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.11.2023 року м.Калуш
Суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області Сухарник І.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , за ч.1 ст. 173-2 КУпАП, -
встановив:
ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.173-2 КУпАП за наступних обставин.
22.10.2023 о 10 год. ОСОБА_1 , перебуваючи за адресою АДРЕСА_1 , у межах місця проживання умисно вчинив дії психологічного характеру відносно своєї тітки ОСОБА_2 у формі приниження та залякування фізичною розправою, що викликало у неї побоювання за свою безпеку.
Крім того, 22.10.2023 о 10 год. ОСОБА_1 , перебуваючи за адресою АДРЕСА_1 , у межах місця проживання умисно вчинив дії психологічного характеру відносно своєї родички ОСОБА_2 у формі приниження та залякування фізичною розправою, що викликало у неї побоювання за свою безпеку.
Постановою Калуського суду від 15.11.2023 дані адміністративні матеріали були об'єднані в одне провадження.
В судовому засіданні ОСОБА_1 після роз'яснення ст. 268 КУпАП вину визнав, розкаявся у вчиненому та просив його суворо не карати. Обіцяв більше такого не вчиняти.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, приходжу до наступних висновків.
Статтею 7 КУпАП визначено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтями 251, 280 КУпАП визначено фактичні дані, обставини на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За ч. 1 ст. 173-2 КУпАП настає відповідальність за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі винесення такого припису.
Вина у вчиненні даного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 902697 від 22.10.2023 (а.с. 1), протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 902696 від 22.10.2023 (а.с. 16), терміновим заборонним приписом стосовно кривдника серія АА № 406789 (а.с.2), терміновим заборонним приписом стосовно кривдника серія АА № 406723 (а.с.17), протоколом прийняття заяви про кримінальне правопорушення чи іншу подію від 22.10.2023 (а.с.3), протоколом прийняття заяви про кримінальне правопорушення (або таке, що готується) від 22.10.2023 (а.с.18), письмовими поясненнями потерпілої ОСОБА_2 , які вона надала працівникам поліції (а.с.4), письмовими поясненнями та заявою потерпілої ОСОБА_2 , які вона надала працівникам поліції (а.с.19, 20), формою оцінки ризиків вчинення домашнього насильства (а.с. 5, 21), рапортом інспектора-чергового поліції (а.с.6).
Також, до матеріалів справи долучено диски з відеофайлами, на яких зафіксовано складання працівниками поліції процесуальних документів та отримання пояснень в потерпілих і ОСОБА_1 (а.с. 7, 23).
Враховуючи обставини справи, особу правопорушника, його стан здоров'я, матеріальний стан, характер скоєного, обставини, що обтяжують та пом'якшують покарання, вважаю за доцільне застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 2 ст. 173-2 КупАП.
Відповідно до ст. 40-1 ч. 1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 40-1, 173-2, 221, 283-285 КУпАП, -
постановив:
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170,00 гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 - 536,80 гривень судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя