Справа № 161/18367/23
Номер провадження: 3/161/5566/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 листопада 2023 року м.Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області у складі судді Олексюка А.В., при секретарі судових засідань Гичці М.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , студента ТФК ЛНТУ, мешканця АДРЕСА_1 , -
за ч. 2 ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративну правопорушення серії ААБ №309845 від 16.10.2023, ОСОБА_1 16.10.2023 о 11 год 25 у м. Луцьк, по вул. Карбишева, 6а, керував транспортним засобом пітбайк Kovi pit 150 не маючи права керування таким транспортним засобом, чим порушив вимоги ст. 15 ЗУ «Про дорожній рух» та п.п. 2.1 а ПДР України, що кваліфіковано за ч. 2 ст. 126 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча був належним чином повідомлений судом про час, дату та місце розгляду справи, шляхом направлення повідомленні у додаток Viber.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень також підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення ААБ №309845 від 16.10.2023, рапортом та іншими матеріалами справи.
Дослідивши зазначені вище матеріали справи, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 КУпАП, до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
Статтею 24-1 КУпАП регламентовано, що за вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років можуть бути застосовані такі заходи впливу: 1) зобов'язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого; 2) попередження; 3) догана або сувора догана; 4) передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.
Вивчивши матеріали справи, з'ясувавши обставини справи, враховуються характер та небезпечність вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника, який на час вчинення адміністративного правопорушення та розгляду справи є неповнолітнім, ступінь його вини, його сімейний та майновий стан; обставини, що пом'якшують відповідальність - вчинення адміністративного правопорушення будучи неповнолітнім; відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, а тому суддя приходить до висновку про застосування відносно неповнолітнього порушника ОСОБА_1 заходів впливу, передбачених ст. 24-1 КУпАП, - попередження.
Керуючись ст. ст. 13, 24-1, 280, 283, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.126 КУпАП та на підставі ст. 24-1 КУпАП застосувати до нього захід впливу у виді попередження.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду А.В. Олексюк