Справа № 485/1580/23
Провадження №3/485/547/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2023 року м. Снігурівка
Суддя Снігурівського районного суду Миколаївської області Квєтка І.А., розглянувши матеріали, які надійшли від Зведеної стрілецької бригади повітряних сил ЗСУ, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.3 ст.172-20 КУпАП,-
встановив:
14 листопада 2023 року до суду на розгляд надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 .
В протоколі про адміністративне правопорушення №147, складеним т.в.о. командира зведеної стрілецької бригади Повітряних Сил ЗСУ ОСОБА_2 25 жовтня 2023 року, зазначено, що 25 жовтня 2023 року ОСОБА_1 знаходився на території тимчасового розташування військової частини ( АДРЕСА_1 ) за наявності ознак алкогольного сп'яніння виконував обов'язки військової служби в нетверезому стані, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП. До протоколу додано акт про відмову ОСОБА_1 від посвідчення на стан алкогольного сп'яніння у медичному закладі.
Відповідно до ст. 278 КУпАП суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до статті 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу порушника, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення порушника, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Протокол про адміністративне правопорушення є одним із доказів в справі про адміністративне правопорушення на підставі якого встановлюються обставини, що мають значення для справи (ч. 1 ст. 251 КУпАП).
Відповідно до ч.3 ст.172-20 КУпАП, адміністративним правопорушенням визнається розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, вчинене особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
Аналіз зазначених норм закону дає підстави для висновку, що Протокол, який складено відповідальною особою, повинен містити відомості про обставини, що характеризують суть адміністративного правопорушення у відповідності до диспозиції інкримінованої статті із визначенням: суб'єкта, суб'єктивної сторони, об'єкта, об'єктивної сторони, оскільки протокол за своєю суттю та призначенням, крім доказового значення, представляє собою обвинувачення особи у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення (проступку) в межах якого суд здійснює розгляд справи.
Разом з тим, протокол про військове адміністративне правопорушення №147 від 25 жовтня 2023 року містить фабулу адміністративного правопорушення, яка не відображає істотні ознаки складу адміністративного правопорушення, а саме суть адміністративного правопорушення, яка повинна чітко відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол та доказам, які надані на підтвердження вчинення адіністративного правопорушення.
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено конкретне місце (район) вчинення адміністративного правопорушення, що позбавляє суд можливості визначити підсудність справи.
Наведені вище неточності не можуть бути усунені в процесі судового розгляду справи, а тому дана справа підлягає поверненню для доопрацювання.
Таким чином, адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.172-20 КУпАП підлягає поверненню для доопрацювання.
Керуючись ст.ст.256,278,283 КпАП України,
постановив:
Повернути матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.172-20 КУпАП до Зведеної стрілецької бригади повітряних сил ЗСУ - для доопрацювання та належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя І. А. Квєтка