Справа № 561/1456/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 листопада 2023 року смт Зарічне
Суддя Зарічненського районного суду Рівненської області Світличний Р.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з в/ч НОМЕР_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця та зареєстрованого в АДРЕСА_1 , військовослужбовця в/ч НОМЕР_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 , за
ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
З протоколу про адміністративне правопорушення СхРУ № 119833 від 12 листопада 2023 року вбачається, що ОСОБА_1 11 листопада 2023 року о 12:35 год в умовах особливого періоду, перебував на території КСП «Сварицевичі» (АДРЕСА_2, ділянка 9 ПРИКЗ) в стані алкогольного сп'яніння під час виконання службових обов'язків, чим вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
З матеріалів справи вбачається, що подія адміністративного правопорушення, яка ставиться в провину ОСОБА_1 мала місце на території КСП «Сварицевичі» (АДРЕСА_2), при цьому у Вараському районі села Сварицевичі немає. Сварицевичі, Рівненської області - село в Україні, яке відноситься до Дубровицької територіальної громади.
Відповідно до ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Норми ст. 276 КУпАП не передбачають альтернативної підсудності щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення за ч. 1 ст. 185 КУпАП, а тому ця справа повинна розглядатися за місцем вчинення адміністративного правопорушення.
Згідно рішення Конституційного Суду України № 5-рп/205 від 26.05.2015 року у справі за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо офіційного тлумачення положення ч. 1 ст. 276 КУпАП, яке передбачає, що «справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення», в аспекті порушеного у конституційному поданні питання необхідно розуміти так, що використане в ньому словосполучення «за місцем його вчинення» визначає адміністративно-територіальну одиницю, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Територіальна юрисдикція (підсудність) Зарічненського районного суду суду Рівненської області на вказаний населений пункт, який є місцем вчинення адміністративного правопорушення, не розповсюджується.
У статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод закріплено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Судом, встановленим законом у цій справі є Дубровицький районний суд Рівненської області, територіальна юрисдикція якого, розповсюджується на с. Сварицевичі.
Відповідно до пункту 4 розділу III Інструкції зі складання протоколів та оформлення матеріалів про військові адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 23 жовтня 2021 року № 329, справа подається уповноваженою посадовою особою, яка склала протокол, своєму командиру (начальнику) військової частини (начальнику органу військового управління, органу управління Служби правопорядку, органу управління ДССТ), для розгляду та подальшого її направлення до районного, районного у місці (міського, міськрайонного) суду за місцем вчинення адміністративного правопорушення. Протокол надсилається органу (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення (ч. 1 ст. 257 КУпАП).
З огляду на викладене, з метою дотримання розумних строків розгляду, матеріали справи слід невідкладно повернути в/ч НОМЕР_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , для надсилання органу, уповноваженого законом розглядати цю справу.
Керуючись статтями 7, 221, 257, 276, 278 КУпАП
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 175-20 КУпАП повернути в/ч НОМЕР_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 для надсилання органу, уповноваженого законом розглядати цю справу.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Р.В. Світличний