печерський районний суд міста києва
Справа № 757/51711/23-к
13 листопада 2023 року м. Київ
Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві в залі суду клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України підполковника поліції ОСОБА_3 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 42023000000001219 від 25.07.2023,-
13 листопада 2023 року до провадження слідчого судді надійшло клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України підполковника поліції ОСОБА_3 , яке погоджено заступником начальника першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення першого управління Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 про накладення арешту на майно, яке на праві приватної власності належить підозрюваному ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме на:
- транспортний засіб марки та моделі «MAZDA CX-5» білого кольору,2014 року випуску, д.н.з. НОМЕР_1 , VIN № НОМЕР_2 ;
- житловий будинок АДРЕСА_1 ;
- земельну ділянку кадастровий номер 4623682400:01:007:0202 (за адресою: Львівська обл., Пустомитівський р., с. Давидів).
З наданих в обґрунтування матеріалів вбачається, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023000000001219 від 25.07.2023 за підозрою ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 24.02.2022 о 04 год. 30 хв. російська федерація перейшла до відкритої збройної агресії проти України, що супроводжується безпрецедентними за своїм цинізмом і жорстокістю воєнними злочинами, злочинами проти людяності, злочинами геноциду та ядерним шантажем, внаслідок якої порушено загальновизнані норми та принципи міжнародного права: територіальна цілісність і непорушність кордонів суверенної держави, незастосування сили чи погрози силою проти територіальної цілісності чи політичної незалежності.
У зв?язку з військовою агресією російської федерації проти України 24.02.2022 Указом Президента України Володимира Зеленського № 64/2022 на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України.
Згідно ст. 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII (в редакції від 19.02.2022) воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України» та ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов?язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Пунктом 3 Указу Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» зазначено, що у зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30-34, 38, 39, 41-44, 53 Конституції України в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану».
Надалі, у зв?язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією російської федерації проти України Указом Президента України від 14.03.2022 № 133/2022, затвердженого Законом України від 15.03.2022 № 2119-IX, строк дії воєнного стану в Україні продовжено до 05:30 25.04.2022.
В подальшому, строк дії введеного воєнного стану продовжено 18.04.2022 Указом Президента України № 259/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», який затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» № 2212-ІХ від 21.04.2022 з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб, а 17.05.2022 Указом Президента України № 341/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», який затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» № 2263-ІХ від 22.05.2022, строк дії введеного воєнного стану продовжено з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб.
Згодом, Указом Президента України № 573/2022 від 12.08.2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», який затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» № 2500-ІХ від 15.08.2022 з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб.
Згідно ст. 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Відповідно до Указу Президента України № 65/2022 від 24.02.2022 «Про загальну мобілізацію» у зв?язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до частини другої статті 102, пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України оголошено загальну мобілізацію на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб - підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку зокрема: своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу; здійснення призову військовозобов?язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв?язку та захисту інформації України, інших військових формувань України.
Згідно Указу Президента України № 65/2022 від 24.02.2022 «Про загальну мобілізацію», затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» № 2105-ІХ від 03.03.2022 відповідно до якого загальна мобілізація проводиться протягом 90 діб із дня набрання чинності зазначеного Указу.
Крім цього, строк проведення загальної мобілізації продовжено 17.05.2022 Указом Президента України № 342/2022 «Про продовження строку проведення загальної мобілізації», який затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» № 2264-ІХ від 25.05.2022 відповідно до якого загальна мобілізація продовжується протягом 90 діб із дня набрання чинності зазначеного Указу.
Крім того строк проведення загальної мобілізації продовжено Указом Президента України № 574/2022 від 12.08.2022 «Про продовження строку проведення загальної мобілізації», затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» № 2501-ІХ від 15.08.2022 відповідно до якого загальна мобілізація продовжується протягом 90 діб із дня набрання чинності зазначеного Указу.
Згідно ст. 15 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров?я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Організація підготовки та проведення призову громадян України на строкову військову службу здійснюється міськими (районними) державними адміністраціями (виконавчими органами міських рад) у взаємодії з відповідними районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, а відповідно до ст. 22 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» граничний вік перебування на військовій службі (в тому числі в резерві), встановлюється для військовослужбовців, які проходять військову службу під час особливого періоду - до 60 років та 65 років в залежності від рангу.
Відповідно до пункту 6 частини першої статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених указом Президента України про введення воєнного стану, такі заходи правового режиму воєнного стану як встановлювати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, особливий режим в?їзду і виїзду, обмежувати свободу пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів.
Відповідно до пункту 6 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні або окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, може бути встановлено у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, особливий режим в'їзду і виїзду, обмеження свободи пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів.
Також, у період воєнного стану порядок перетину кордону для громадян України регламентується Указом Президента України від 24.02.2022 № 65/2022 «Про загальну мобілізацію», Законом України «Про порядок виїзду в України і виїзду в Україну громадян України» від 21.01.1994 року із змінами і доповненнями, Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 року із змінами і доповненнями (зокрема ст. 23), «Правилами перетинання державного кордону громадянами України», затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57.
Відповідно до зазначених нормативних актів на період воєнного стану чоловікам - громадянам України віком від 18-60 років обмежено виїзд за межі України.
Разом з тим, п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 передбачено, що у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
Тобто на усій території України з 24.02.2022 під час дії воєнного стану та проведення загальної мобілізації діє заборона на виїзд за межі державного кордону України військовозобов?язаних чоловіків громадян України призовного віку за винятком окремих категорій. При цьому на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки покладено організацію підготовки та проведення призову громадян України на строкову військову службу.
Таким чином, виходячи зі змісту зазначених вище положень законодавства, на період дії в Україні правового режиму воєнного стану чоловікам - громадянам України, віком від 18 до 60 років, виїзд за межі України обмежено, а також встановлено вичерпний перелік осіб, передбачений п.п. 2.1-2.13 Правил, які мають право такого виїзду із чітко визначеними підставами для його здійснення.
Так, у невстановленому досудовим розслідуванням час та місці, у ОСОБА_6 та ОСОБА_5 , а також інших невстановлених на цей час осіб, які обізнані про агресію російської федерації та запровадження у зв?язку із цим воєнного стану, проведенням загальної мобілізації в Україні, всупереч вказаних вимог законодавства, виник спільний злочинний умисел на організацію незаконного переправлення громадян України чоловічої статі призовного віку через державний кордон України та сприянні у незаконному переправленні осіб через державний кордон України порадами, вказівками, наданням засобів та усуненням перешкод, під час дії воєнного стану, з корисливих мотивів, та вони вступили у попередню змову для вчинення вказаних протиправних дій.
В подальшому, ОСОБА_6 та ОСОБА_5 , достовірно знаючи, що відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57, під час введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон України мають право особи з інвалідністю за наявності пенсійного посвідчення, розробили план вчинення кримінального правопорушення - організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України та сприянні у незаконному переправленні осіб через державний кордон України порадами, вказівками, наданням засобів та усуненням перешкод, вчинене за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.
Реалізуючи свій злочинний умисел, з корисливих мотивів, з метою незаконного збагачення, у вересні 2023 року ОСОБА_6 , у невстановленому досудовим розслідуванням місці, в ході телефонної розмови з ОСОБА_7 , повідомив останньому, що за грошові кошти він може організувати його безперешкодний перетин державного кордону України для виїзду в республіку Польща.
Так, в період часу з 03.10.2023 по 02.11.2023 в телефонних розмовах ОСОБА_6 повідомив ОСОБА_7 , що для підготовки його до безперешкодного перетину ним державного кордону України, останньому необхідно відправити на його номер телефону через додаток «WhatsApp» копії паспорта громадянина України для виїзду за кордон, паспорт громадянина України та ідентифікаційний код та в подальшому направити їх копії поштовим відправленням через ТОВ «Нова пошта», а при зустрічі у м. Львів ОСОБА_7 потрібно передати йому грошові кошти в сумі 11 000 Євро, або в іншій валюті еквівалентній 11 000 Євро.
23.10.2023 о 14 год. 53 хв. ОСОБА_7 , діючи під контролем правоохоронних органів, на виконання вимог ОСОБА_6 відправив останньому поштовим відправленням через ТОВ «Нова пошта» копії свого паспорту громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_3 , паспорт громадянина України № НОМЕР_4 та ідентифікаційний код № НОМЕР_5 , які ОСОБА_6 24.10.2023 отримав на поштовому відділені № 21 ТОВ «Нова пошта», що за адресою: м. Львів, вул. Пасічна, 93Б.
Реалізовуючи свій злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України та сприянні у незаконному переправленні осіб через державний кордон України порадами, вказівками, наданням засобів та усуненням перешкод, за невстановлених у ході досудового розслідування обставин, але не пізніше 02.11.2023, ОСОБА_6 , діючи умисно, достовірно знаючи, що ОСОБА_7 являється громадянином України, виїзд за межі України якому обмежено у зв'язку із введенням на території України воєнного стану, надав ОСОБА_5 копії паспорту громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_3 , паспорт громадянина України № НОМЕР_4 та ідентифікаційний код № НОМЕР_5 , які видані на ім'я ОСОБА_7 , для виготовлення пенсійного посвідчення у зв'язку з інвалідністю на ім'я ОСОБА_7 , що відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57, дає останньому право на безперешкодний перетин державного кордону України.
В подальшому, за невстановлених у ході досудового розслідування обставин, але не пізніше 02.11.2023, ОСОБА_6 отримав від ОСОБА_5 пенсійне посвідчення № НОМЕР_5 на ім'я ОСОБА_7 , в якому зазначено, що вид пенсії: по інвалідності 3 гр., загальне захворювання, дата видачі: 25.04.2023.
02.11.2023 близько 14 години 30 хвилин, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_6 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_5 , доводячи їх спільний злочиний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_7 через державний кордон України та сприянні у незаконному переправленні його через державний кордон України порадами, вказівками, наданням засобів та усуненням перешкод, передав останньому пенсійне посвідчення № НОМЕР_5 , видане на ім'я ОСОБА_7 , яке відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57, дає підстави на безперешкодний перетин державного кордону України, та в подальшому, цього ж дня, додатково повідомить час та пункт прикордонного контролю через який ОСОБА_7 зможе безперешкодно перетнути державний кордон України на підставі вказаного документа.
ОСОБА_7 в свою чергу передав обумовлено раніше суму грошових коштів у розмірі 9 000 доларів США, що відповідно до курсу Національного банку України станом на 02.11.2023 становить 326 430 грн.) відразу, а іншу обумовлену частину передасть після повідомлення пункту прикордонного контролю через який ОСОБА_7 зможе безперешкодно виїхати за межі України.
Після цього, ОСОБА_6 переслідуючи корисливий мотив поїхав до ОСОБА_5 , де в ході зустрічі передав останньому вказані грошові кошти, отримані від ОСОБА_7 , в розмірі 9 000 доларів США, для подальшого їх розподілу між собою та іншими невстановленими особами, де протиправна діяльність ОСОБА_6 та ОСОБА_5 була припинена працівниками правоохоронних органів.
Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України та сприянні у незаконному переправленні осіб через державний кордон України порадами, вказівками, наданням засобів та усуненням перешкод, вчинене за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 332 КК України, санкцією якого передбачено додаткове покарання у вигляді конфіскації майна.
Повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України ОСОБА_5 вручено 03.11.2023 року.
Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 04.11.2023 до підозрюваного ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою, строком до 28.12.2023 включно із альтернативним запобіжним заходом у виді застави у розмірі 120 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 310 680 (триста десять тисяч шістсот вісімдесят) гривень.
На даний час, у зв'язку із внесенням застави, підозрюваний ОСОБА_5 , відповідно до вимог ч. 4 ст. 202 КПК України, вважається таким, щодо якого застосовано запобіжний захід у вигляд застави.
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно № 353544158 від 08.11.2023 підозрюваному ОСОБА_5 на праві приватної власності належать у розмірі 1 частки житловий будинок АДРЕСА_1 та земельна ділянка кадастровий номер 4623682400:01:007:0202 (за адресою: Львівська обл., Пустомитівський р-н., с. Давидів).
Згідно Реєстраційної картки на транспортний засіб та свідоцтва про реєстрацію № НОМЕР_6 підозрюваному ОСОБА_5 на праві приватної власності належить транспортний засіб марки та моделі «MAZDA CX-5» білого кольору 2014 року випуску, д.н.з. НОМЕР_1 , VIN № НОМЕР_2 .
Враховуючи викладене, з метою забезпечення конфіскації майна як можливого виду додаткового покарання та запобігання можливості його пошкодження, псування, знищення, перетворення та відчуження, на даний час виникла необхідність у накладенні арешту на майно підозрюваного ОСОБА_5 .
Слідчий до судового засідання не з'явилася, надала заяву про розгляд клопотання у її відсутність, доводи клопотання підтримала в повному обсязі.
Слідчий суддя розглянув клопотання у відсутність власника майна відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України.
Дослідивши надані матеріали, слідчий суддя дійшов такого висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України захід забезпечення кримінального провадження застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.
Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна (ч. 2 ст. 131 КПК України).
Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Під час судового розгляду клопотання слідчим суддею встановлено, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023000000001219 від 25.07.2023 за підозрою ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
03.11.2023 року ОСОБА_5 вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, санкцією якого передбачено відповідальність у вигляді позбавлення волі з конфіскацією майна.
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно № 353544158 від 08.11.2023 підозрюваному ОСОБА_5 на праві приватної власності належать у розмірі 1 частки житловий будинок АДРЕСА_1 та земельна ділянка кадастровий номер 4623682400:01:007:0202 (за адресою: Львівська обл., Пустомитівський р-н., с. Давидів).
Згідно Реєстраційної картки на транспортний засіб та свідоцтва про реєстрацію № НОМЕР_6 підозрюваному ОСОБА_5 на праві приватної власності належить транспортний засіб марки та моделі «MAZDA CX-5» білого кольору 2014 року випуску, д.н.з. НОМЕР_1 , VIN № НОМЕР_2 .
Згідно з ч. 5 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Згідно з ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
З урахуванням наведеного, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання слідчого та накладення арешту на майно, яке належить підозрюваному ОСОБА_5 , оскільки воно на праві власності належить підозрюваному, щодо якого здійснюється провадження в рамках якого суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна та метою такого арешту є забезпечення додаткового покарання у вигляді конфіскації майна.
Керуючись ст. 170-173, 175, 309 КПК України,-
Клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України підполковника поліції ОСОБА_3 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 42023000000001219 від 25.07.2023 - задовольнити.
Накласти арешт на майно, яке на праві приватної власності належить підозрюваному ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме на:
- транспортний засіб марки та моделі «MAZDA CX-5» білого кольору,2014 року випуску, д.н.з. НОМЕР_1 , VIN № НОМЕР_2 ;
- житловий будинок АДРЕСА_1 ;
- земельну ділянку кадастровий номер 4623682400:01:007:0202 (за адресою: Львівська обл., Пустомитівський р., с. Давидів).
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Слідчий суддя ОСОБА_1