Справа № 458/1049/23
3/458/695/2023
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.11.2023 м. Турка
Суддя Турківського районного суду Львівської області Кшик О.І., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Відділення поліції № 2 Самбірського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , громадянки України, одруженої, має на утриманні трьох неповнолітніх дітей, не працює,
- за ст. 124, ч. 1 ст. 130 КУпАП, якій роз'яснені права за ст. 268 КУпАП,
встановив:
31.10.2023 до Турківського районного суду Львівської області надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП № 458/1049/23 (провадження №3/458/695/2023), ст. 124 КУпАП № 458/1050/23 (провадження №3/458/696/2023).
Оскільки вказані правопорушення вчинені однією і тією ж особою і підлягають одночасному розгляду одним і тим же органом, тому зазначені справи необхідно об'єднати в одне провадження.
У ході розгляду справи суд встановив такі фактичні обставини.
28.10.2023 о 21.45 год. в м. Турка, вул. Січових Стрільців, 108, Самбірського району, Львівської області водій ОСОБА_1 керувала автомобілем "BMW" номерний знак НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння проводився у встановленому порядку зі згоди водія у КНП "Турківська ЦМЛ" та підтверджується висноском лікаря від 28.10.2023 № 248, чим порушила вимоги п. 2.9 а Правил дорожнього руху.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Також, 28.10.2023 о 21.45 год. в м. Турка, вул. Січових Стрільців, 108, Самбірського району, Львівської області водій ОСОБА_1 , керуючи автомобілем "BMW" номерний знак НОМЕР_1 та рухаючись заднім ходом, не впевнилась у безпечності маневру для інших учасників дорожнього руху, не скоритсалася допомогою сторонніх осіб та здійснила зіткнення з автомобілем "Opel" номерний знак НОМЕР_2 , що рухався позаду, чим порушила вимоги п. 10.9 Правил дорожнього руху.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчинених правопорушеннях визнала повністю при обставинах, викладених в протоколах про адміністративні правопорушення. Пояснила, що під час керування транспортним засобом вчинила дорожньо-транспортну пригоду. Коли приїхали працівники поліції, то запропонували пройти огляд на стан сп'яніння на місці. Однак, вона вирішила пройти такий огляд в медичному закладі. У КНП "Турківська центральна міська лікарня" після проходження огляду було виявлено, що вона перебуває у стані алкогольного сп'яніння. Розуміє, що вчинила неправомірно, жалкує про такі свої дії.
У судовому засіданні потерпілий ОСОБА_2 підтвердив обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення щодо вчининення ДТП ОСОБА_1 . Вказав, що його транспортний засіб зазнав технічних пошкоджень і за відшкодуванням завданих матеріальних збитків звернувся у страхову компанію.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерілого, дослідивши матеріали справи у їх сукупності та взаємозв'язку, всебічно, повно і об'єктивно дослідивши всі обставини справи у їх сукупності, суд дійшов такого висновку.
Як видно з протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 174141 від 28.10.2023, такий складено щодо ОСОБА_1 за порушення вимог п. 2.9 а ПДР України, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до пункту 2.9 а Правил дорожнього руху водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
За керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
У відповідності до положень ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Процедура проведення, проходження та направлення водіїв транспортних засобів на огляд, зокрема щодо стану алкогольного сп'яніння визначена:
- Інструкцією "Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 09.11.2015 № 1452/735 (далі по тексту Інструкція);
- Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 № 1103 зі змінами затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.2023 № 57 (далі по тексту Порядок).
Так, згідно з п. 2 Розділу І Інструкції огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі - поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Відповідно до п. 6 Розділу І Інструкції огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 26 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - заклад охорони здоров'я). (п. 7 Розділу І Інструкції).
Також, згідно з п. 6 Порядку водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.
Оцінюючи дослідженні в судовому засіданні докази, суд дійшов такого висновку.
Протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 174141 від 28.10.2023 відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП, складений правомірно і з дотриманням ст. 266 КУпАП та вказаних вище Інструкцій та Порядку.
З акту огляду на стан алкогольного спяніння з використанням спеціальних технічних засобів видно, що у ОСОБА_1 поліцейським було виявлено ознаки алкогольного сп'яніння, а саме, запах алкоголю з порожнини рота. Від проходження огляду за допомогою спеціального технічного засобу на місці зупинки відмовилась.
З Направлення водія на огляд видно, що ОСОБА_1 була направлена поліцейським на огляд в КНП "Турківська центральна міська лікарня".
З оглянутого судом в ході розгляду справи відеозапису, який міститься на диску, видно, що 28.10.2023 о 22.01 год. в м. Турка, вул. Січових Стрільців, 108, Самбірського району, Львівської області водій ОСОБА_1 відмовилася від проходження огляду на стан алкогольного спє'яніння на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціального технічного засобу та погодилася пройти огляд у закладі охолрони здоров'я. Огляд на стан алкогольного сп'яніння пропонувався водію ОСОБА_1 на підставі того, що вона, як водій автомобіля "BMW" номерний знак НОМЕР_1 , була учасником дорожньо-транспортної пригоди, і такий огляд в даному випадку є обов'язковим.
Згідно з Висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 28.10.2023 № 248, медичний огляд ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння проведено 28.10.2023 о 22.30 год. у КНП "Турківська центральна міська лікарня" лікарем ОСОБА_3 , за результатами результат огляду встановлено, що ОСОБА_1 перебуває у стані алкогольного сп'яніння- 0,93 проміле.
У судовому засіданні ОСОБА_1 обставин вчинення правопорушення не заперечила.
Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП підтверджена належними та допустими доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 174141 від 28.10.2023, висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 28.10.2023 № 248, відеозаписом з місця події, поясненнями ОСОБА_1 , наданими у судовому засіданні.
Відтак, повно, всебічно та об'єктивно розглянувши справу, оцінивши всі докази, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП - керування транспортним засобом особою в стані алкогольного сп'яніння.
Також, у діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП - порушення учасником дорожнього руху правил дорожнього руху, а саме п. 10.9 Правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, що підтверджено протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 174142 від 28.10.2023, схемою місця ДТП, відеозаписом з місця події, поясненнями ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , наданими у судовому засіданні.
У судовому засіданні ОСОБА_1 обставин вчинення правопорушення не заперечила.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
За обставин у цій справі стягнення до ОСОБА_1 необхідно застосувати в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення, суд бере до уваги характер та обставини вчиненого правопорушення, дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а тому ОСОБА_1 відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП необхідно піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір.
Керуючись ч. 2 ст. 36, ст. 40-1, ст. 124, ч. 1 ст. 130, 251, 283, 284 КУпАП,
постановив:
Справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП № 458/1049/23 (провадження №3/458/695/2023), ст. 124 КУпАП № 458/1050/23 (провадження №3/458/696/2023) - об'єднати в одне провадження.
Справі присвоїти № 458/1049/23 (провадження №3/458/695/2023).
ОСОБА_1 (ІН НОМЕР_3 ) визнати винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, ч. 1 ст. 130 КУпАП та на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІН НОМЕР_3 ) в дохід держави судовий збір у розмірі 536,80 грн (п'ятсот тридцять шість гривень вісімдесят копійок).
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст. 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців, що обчислюється з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Турківський районний суд Львівської області прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено.
Суддя О.І. Кшик