ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
09 листопада 2023 року м. Житомир справа № 240/29846/23
категорія 112010203
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Черняхович І.Е., перевіривши дотримання вимог законодавства при подачі позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області та до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області та до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, в якому просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови їй у призначенні пенсії відповідно до ст .55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області призначити і виплачувати їй пенсію зі зниженням пенсійного віку відповідно до ст. 55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 06.09.2023.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 160, 161, 172 цього Кодексу.
При вирішенні питання про прийняття позовної заяви до провадження, досліджуючи зміст та обґрунтованість позовної заяви та наданих документів до позовної заяви, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Згідно з ч. 2 ст. 160 КАС України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Пунктом 9 частини 1 статті 4 КАС України визначено, що відповідач - це суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
В позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів (п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України).
Із позовної заяви ОСОБА_1 вбачається, що відповідачи за поданим позовом вона визначила Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області та Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області.
В свою чергу, в прохальній частині позовної заяви ОСОБА_1 заявляє вимоги лише до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, вказане свідчить про порушення нею п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України, яке полягає у не зазначені позовних вимог до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, яке вказане відповідачем.
Крім того, в пункті 1 прохальної частини позовної заяви ОСОБА_1 просить визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови їй у призначенні пенсії. Однак, з доданих до позовної заяви матеріалів вбачається, що із заявою про призначення пенсії позивач зверталась за місцем свого проживання до відповідного структурного підрозділу Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області. Однак, за принципом екстериторіальності її заяву розглядало Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області, яке й приймало оскаржуване в даній справі рішення від 14.09.2023 про відмову у призначенні їй пенсії. В свою чергу, Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області на виконання вимог Порядку №22-1 лише повідомило позивача про прийняте Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області рішення, шляхом направлення їй листа від 19.09.2023 №0600-0208-8/98876.
Таким чином, зміст заявлених у пункті 1 прохальної частини позовної заяви вимог суперечить обставинам, які вбачаються з доданих до позовної заяви документів.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовну заяву необхідно залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків, шляхом надання до суду:
- позовної заяви в новій редакції (та її копій для відповідачів) із уточненням у ній хто є суб'єктного складу сторін , а також із уточненням в ній заявлених позовних вимог шляхом приведення їх у відповідність до норм п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України та до фактичних обставин справи.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248, 256 КАС України, суд
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
Позивачу усунути зазначені в ухвалі суду недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення.
У разі якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, позовну заяву буде повернуто позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя І.Е.Черняхович