ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 листопада 2023 року Справа № 160/22528/23
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Прудника С.В.
за участі секретаря судового засідання Лінчук С.В.,
за участі: представника позивача: представника відповідача Левадної Л.В. Ферафантова Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою товариства з обмеженою відповідальністю “ДДС+” до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
ВСТАНОВИВ:
05.09.2023 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю “ДДС+” до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, в якій позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 15.06.2023 року № 00005910403, прийняте Східним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків.
Означені позовні вимоги вмотивовані тим, що спірне податкове повідомлення-рішення є протиправним та безпідставним, оскільки незважаючи на те, що в Законі № 2876-ІХ зазначено “тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні...”, тобто починаючи з 24.02.2022 року, Східним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків в прийнятому податковому повідомленні-рішення застосовані інші розміри штрафних санкцій для податкових накладних та розрахунків коригування, що зареєстровані в період з 24.02.2022 року, тобто без урахування диференціювання відсотків, визначених законом № 2876-ІХ. В своєму же рішенні про результати розгляду скарги Державна податкова служба України, посилаючись на закон № 2876-ІХ, вважає що “штрафи у розмірах, встановлених пунктом 90 підрозділу 2 розділу XX Перехідні положення ” ПК України, застосовуються у разі порушення платником податку передбачених пунктом 89 підрозділу 2 розділу XX Перехідні положення” ПК України граничних строків реєстрації ПН/РК у ЄРПН із датою складання починаючи з 16.01.2023 року”. ТОВ “ДДС+” не погоджується з нарахуванням розміру штрафів та вважає, що нарахування штрафних санкцій повинно відбуватися у відповідності до Закону № 2876-ІХ, із застосуванням понижених штрафних ставок з 24.02.2022 року. Право на зменшення та перерахунок штрафних санкцій на підставі пункту 73 підрозділу 2 розділу XX “Перехідні положення” ПК України належить виключно податковому органу, на якого закон покладає обов'язок скласти та направити нове податкове повідомлення-рішення. Суд в межах своєї компетенції може лише встановити правомірність/неправомірність донарахування відповідних штрафних санкцій та наявність/відсутність підстав для поширення наведеної вище ретроспективної правової норми на спірні правовідносини, однак не може підміняти собою уповноважений орган та самостійно зменшувати суму донарахувань. Відповідно до пункту 52-1 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 01.03.2020 року до останнього календарного дня місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (СОVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за: порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії; відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу; порушення вимог законодавства в частині: обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; цільового використання пального, спирту етилового платниками податків; обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками; здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального; здійснення суб'єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб'єктів платниками акцизного податку; порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати. Перелік порушень податкового законодавства, за які контролюючим органом нараховуються штрафні санкції в період дії карантину на території України є вичерпним та не включає застосування штрафних санкцій за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних у період з 01.03.2020 року і до останнього календарного дня місяця (включно), в якому завершується дія карантину. Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 року № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2" (із змінами) з 19.12.2020 року до 30.04.2023 року на території України карантин, продовживши дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2", від 20.05.2020 року № 392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2" та від 22.07.2020 року № 641 "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2". Відтак штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних у період з 01.03.2020 року і до останнього календарного дня місяця (включно), в якому завершується дія карантину не застосовуються.
У положеннях підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Податкового кодексу України мова йде не лише про загальнообов'язкове усунення юридичних колізій, яке є одночасно і правом (повноваженням), і процесуальним обов'язком суду при звичайному (безвідносно до виду правовідносин) правозастосуванні. Мова про порядок вирішення ситуацій, у яких стикаються (конфліктують) інтереси платника податків і контролюючого органу, а норми права, що регулюють такі правовідносини, прямо чи внаслідок їх тлумачення, а також у своїй сукупності, не є однозначними та допускають множинне трактування їхніх прав та обов'язків, внаслідок якого можливе вирішення справи як на користь платника, так і проти нього. Презумпція сформульована як принцип. Саме таким чином встановлено найвищий ступінь її імперативності. Крім того, презумпція також закріплена як спеціальна норма у пункті 56.21 статті 56 Податкового кодексу України, що означає безумовне її врахування при вирішенні спорів, що регулюються означеною статтею. Сама юридична конструкція норми пункту 56.21 статті 56 Податкового кодексу України дає підстави стверджувати, що презумпція застосовна не лише у ситуації прямої суперечності норм, але й у будь-якій іншій ситуації невизначеності в процесі правозастосування. Для її застосування необхідно і достатньо виявлення двох або більше альтернативних варіантів правомірної поведінки, обравши найвигідніший для себе з яких платник має почуватися захищеним від можливих негативних наслідків як з боку контролюючого органу, так і суду. Більше того, наведеною нормою охоплюються не лише очікування платника, запровадженням у податковому законодавстві цієї презумпції як принципу (основної засади) накладається відповідний таким очікуванням обов'язок вибору визначеного нею варіанту поведінки і контролюючим органом, і судом. При цьому тягар доведення хибності (відсутності правових підстав) обраного платником варіанту поведінки покладається законом на контролюючий орган. Проте, означені обставини та правова позиція Верховного Суду не були враховані Східним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків ані під час складання акту перевірки від 24.05.2023 року № 581/32-00-04-03-01-01/40334224, ані під час прийняття податкового повідомлення-рішення від 15.06.2023 року № 00005910403. Позивач вважає, що ТОВ ДДС+” всі ПН/PK були зареєстровані та найважливіше податки всі сплачені вчасно.
Східним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків до суду подано відзив на позовну заяву, у якому відповідач заперечив щодо задоволення позовних вимог. В обґрунтування своєї правової позиції відповідачем зазначено наступне. Відповідно до пп.19-.1.2, 19-1.1.46 п. 19-1.1 ст.19, пп. 20.1.4 п.20.1 ст.20 та пп. 75.1.1. п. 75.1 ст. 75, ст. 76 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями, далі - Кодекс) проведено камеральну перевірку щодо своєчасності реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ "ДЦС+" з урахуванням даних Єдиного реєстру податкових накладних, за результатами якої складено акт камеральної перевірки від 24.05.2023 року №581/32-00-04-03-01-01/40334224. Перевіркою встановлено недотримання вимог пункту 201.1, 201.10 статті 201, абзацу третього пп.69.1 п.69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення», п.89 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, чим порушено встановлений законодавством граничний термін реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Загальна сума ПДВ за несвоєчасно зареєстрованими податковими накладними складає 6 864 975,68 гривень, за несвоєчасно зареєстрованими розрахунками коригування складає «-» 5 963,14 гривень. Акт платником отримано 26.05.2023 року особисто. Платником не надавались будь-які пояснення та заперечення до означеного акту. На підставі акту перевірки згідно встановлених законодавством строків винесено податкове повідомлення-рішення від 15.06.2023 року №00005910403 на суму штрафної санкції 2 667 117,04 гривні. Податкове повідомлення-рішення направлено на адресу ТОВ "ДДС+" засобами поштового зв'язку 16.06.2023 року № відправлення 4903102247579, яке отримано платником 26.06.2023 року. ТОВ "ДДС+" не зверталось до Східного МУ ДПС по роботі з ВПП із заявою про можливість чи неможливість виконання обов'язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 29.07.2022 року №225, тобто мало право вчасно виконувати свої обов'язки.
Згідно з пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями) (далі - Кодекс), при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є" для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня (абз.9 п.201.10 ст.201 Кодексу). Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції. Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних. Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених зі по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; для зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, складених за операціями, визначеними пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 цього Кодексу, - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені; для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем). Це вказує, що платник повинен забезпечити реєстрацію податкових накладних у ЄРПН протягом встановлених законодавством строків. Відповідно до п. 1201.1 ПКУ порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної / розрахунку коригування, складеної на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість; податкової накладної / розрахунку коригування, складеної на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою; податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами "а" - "г" цього пункту, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до статті 199 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної) тягне за собою накладений на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 і 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів; 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів; 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
Законом № 2876-ІХ підрозділ 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі - Кодекс) доповнено пунктами 89 та 90, якими на період дії воєнного стану та протягом шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, збільшено граничні строки реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування (далі - ПН/РК) до ПН у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), встановлені пунктом 201.10 статті 201 Кодексу, та зменшено розміри штрафів за їх порушення, які встановлено пунктом 120-1. 1 статті 120-1 Кодексу. Визначені пунктом 89 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу строки реєстрації в ЄРПН застосовуються до ПН/РК, граничний термін реєстрації в ЄРПН яких припадає на період з дати набрання чинності Законом № 2876-ІХ (тобто з датою складання, починаючи з 16 січня 2023 року), та діють тимчасово протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, та становлять: для ПН/РК, складених з 01 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до 05 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; для ПН/РК, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 18 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; для РК, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 18 календарних днів з. дня отримання такого РК до ПН отримувачем (покупцем).
Тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24.02.2022 року №64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24.02.2022 року N 2102-ІХ, та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, штраф за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого пунктом 89 цього підрозділу для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлюється у розмірі: 2 відсотки суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів; 5 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 15 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів; 25 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
Згідно з підпунктом 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX Податкового Кодексу, платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати обов'язки, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов'язків щодо: реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 15 липня 2022 року; реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, складених за операціями, визначеними пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 цього Кодексу, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 20 липня 2022 року. Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у цьому підпункті, та перелік документів на підтвердження затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Тимчасово, на період дії воєнного стану, починаючи з 27.05.2022 року, привілюють норми в частині звільнення від відповідальності за несвоєчасне виконання платником податків податкових обов'язків у випадках та за умов, передбачених п.69 підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу. В акті від 24.05.2023 року №581/32-00-04-03-01-01/40334224 зазначено податкові накладні, виписані підприємством, в тому числі в період з 01.02.2022 року до 31.05.2022 року, граничний термін реєстрації яких 15.07.2022 року, тобто до платника застосовуються штрафні санкції згідно з Кодексом. Законом № 2876-ІХ підрозділ 2 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу доповнено пунктами 89 та 90, якими на період дії воєнного стану та протягом шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, збільшено граничні строки реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування (далі - ПН/РК) до ПН у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), встановлені пунктом 201.10 статті 201 Кодексу, та зменшено розміри штрафів за їх порушення, які встановлено пунктом 120-1.1 статті 1201 Кодексу. Визначені пунктом 89 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу строки реєстрації в ЄРПН застосовуються до ПН/РК, граничний термін реєстрації в ЄРПН яких припадає на період з дати набрання чинності Законом № 2876-ІХ (тобто з датою складання, починаючи з 16 січня 2023 року), та діють тимчасово протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано. В акті від 24.05.2023 року №581/32-00-04-03-01-01/40334224 зазначено податкові накладні, виписані підприємством, в тому числі в період з 16.01.2023 року, тобто до платника застосовуються штрафні санкції згідно з Кодексом.
Отже, контролюючий орган вважає, що підприємство недотримало вимоги пункту 201.1, 201.10 статті 201, абзацу третього пп.69.1 п.69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення», п.89 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, чим порушено встановлений законодавством граничний термін реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Відтак, застосування штрафних санкцій за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, передбачених п. 1201.1 статті 1201 та п. 90 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, складає 2 667 117,04 гривні.
Позивач подав до суду відповідь на відзив де зазначив, що відповідач не подав будь - якого доказу на спростування зазначених в позовній заяві обставин. Отже висновки, зазначені у відзиві на позовну заяву є необґрунтованими.
За відомостями з витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.09.2023 року, зазначена вище справа була розподілена та 06.09.2023 року передана судді Пруднику С.В.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11.09.2023 року відкрито провадження в адміністративній справі № 160/22528/23 та призначено її до розгляду за правилами загального позовного провадження. Витребувано від Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків: обґрунтований та вмотивований розрахунок податкового повідомлення-рішення від 15.06.2023 року № 00005910403, прийняте Східним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків та усі письмові докази, які слугували підставою задля прийняття спірного рішення. Судом зобов'язано витребувані докази подати до Дніпропетровського окружного адміністративного суду (також шляхом направлення на електронну адресу Дніпропетровського окружного адміністративного суду (inbox@adm.dp.court.gov.ua; inboxdoas@adm.dp.court.gov.ua) ) у строк до 04.10.2023 року. Судом попереджено Східне міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про можливість застосування судом заходів процесуального примусу, зокрема накладення штрафу та винесення окремої ухвали у разі невиконання вимог даної ухвали суду.
У судове засідання 01.11.2023 року прибули представник позивача та представник відповідача.
Представник позивача позов підтримав та просив задовольнити його з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник відповідача позовні вимоги не визнала, просила у задоволенні позову відмовити, посилаючись на доводи, наведені у письмовому відзиві на позов.
Вивчивши та дослідивши всі матеріали справи та надані докази, а також проаналізувавши зміст норм матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що головним державним інспектором відділу податкового адміністрування підприємств у сфері оптової та роздрібної торгівлі управління податкового адміністрування підприємств невиробничої сфери Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Мордань Наталією Анатоліївною на підставі пп.19-.1.2, 19-1.1.46 п. 19-1.1 ст.19, пп. 20.1.4 п.20.1 ст.20 та пп. 75.1.1. п. 75.1 ст. 75, ст. 76 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями, далі - Кодекс) проведено камеральну перевірку щодо своєчасності реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ "ДДС+" з урахуванням даних Єдиного реєстру податкових накладних, відповідальними особами якого є:
- керівник підприємства: Громов Петро Олександрович, РНОКПП НОМЕР_1 ;
- головний бухгалтер: Шевкова Людмила Анатоліївна, РНОКПП НОМЕР_2 .
При перевірці використано:
- інформаційну базу даних ДПС України - ІС «Податковий блок»
- дані Єдиного реєстру податкових накладних.
Перевіркою встановлено. Згідно з наявною в базах даних інформацією, наданою платником податків до контролюючих органів ДПС: Податкова адреса платника податків: 49000, М.ДНІПРО, ЖОВТНЕВИЙ Р-Н, ПРОВУЛОК БІОЛОГІЧНИЙ, БУД. 2А. КВЕД виду діяльності (основний): _ 46.34 - ОПТОВА ТОРГІВЛЯ НАПОЯМИ. Середньооблікова кількість працюючих - 416 осіб. Стан платника - 0 платник податків за основним місцем обліку.
Зареєстровано платником податку на додану вартість від 01.05.2016 року, діюче свідоцтво № 200779514, індивідуальний податковий номер платника ПДВ - 403342204633.
За результатами перевірки щодо перевірка термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних на порушення п.201.1, 201.10 ст. 201, абзацу третього пп.69.1 п.69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, п.5 Порядку ведення Єдиного реєстру податковий накладних затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 29.12.2010 року №1246, платником не дотримано законодавчо визначені граничні терміни реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме:
Податкова накладна №4331 від 10.01.2020 року, дата граничної реєстрації ПН - 31.01.2020 року, дата реєстрації - 05.02.2020 року, кількість днів прострочення - 5, сума ПДВ (грн.) - 138,50 грн.;
Податкова накладна №604 від 31.08.2021 року, дата граничної реєстрації ПН - 27.05.2022 року, дата реєстрації - 14.12.2022 року, кількість днів прострочення - 201, сума ПДВ (грн.) - 226,83 грн.;
Податкова накладна №4843 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 87,94 грн.;
Податкова накладна №4883 від 07.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 135,46 грн.;
Податкова накладна №4813 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 255,45 грн.;
Податкова накладна №4892 від 08.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 91,43 грн.;
Податкова накладна №4850 від 03.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 900,06 грн.;
Податкова накладна №48132від 14.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 445,52 грн.;
Податкова накладна №48133 від 14.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 369,84 грн.;
Податкова накладна №4842 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 157,25 грн.;
Податкова накладна №48115 від 09.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 979,15 грн.;
Податкова накладна №48123 від 10.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 2988,2 грн.;
Податкова накладна №4853 від 03.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 780,21 грн.;
Податкова накладна №4812 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 188,7 грн.;
Податкова накладна №4836 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 468,58 грн.;
Податкова накладна №482 від 01.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 170,04 грн.;
Податкова накладна №48137 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 115 грн.;
Податкова накладна №484 від 01.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 51,12 грн.;
Податкова накладна №48107 від 08.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 73,54 грн.;
Податкова накладна №4886 від 07.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 310,15 грн.;
Податкова накладна №4840 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 283,05 грн.;
Податкова накладна №4851 від 03.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 295,43 грн.;
Податкова накладна №4837 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 125,8 грн.;
Податкова накладна №4818 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 127,8 грн.;
Податкова накладна №4839 від 03.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 2042,33 грн.;
Податкова накладна №48128 від 10.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 331,2 грн.;
Податкова накладна №4885 від 07.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 578,71 грн.;
Податкова накладна №4890 від 09.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 82,84 грн.;
Податкова накладна №483 від 01.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 62,9 грн.;
Податкова накладна №48102 від 10.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 806,24 грн.;
Податкова накладна №48143 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 91,43 грн.;
Податкова накладна №4877 від 07.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 4027,92 грн.;
Податкова накладна №48134 від 14.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 282,49 грн.;
Податкова накладна №48119 від 09.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 845,19 грн.;
Податкова накладна №48106 від 10.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 235,04 грн.;
Податкова накладна №48124 від 10.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 461,8 грн.;
Податкова накладна №429 від 13.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 20,16 грн.;
Податкова накладна №5222 від 06.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 343,73 грн.;
Податкова накладна №422 від 08.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 204,49 грн.;
Податкова накладна №421 від 03.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 193,32 грн.;
Податкова накладна №4211 від 13.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 47,36 грн.;
Податкова накладна №426 від 13.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 61,88 грн.;
Податкова накладна №4212від 13.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 148,1 грн.;
Податкова накладна №43488 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 647,46 грн.;
Податкова накладна №43525 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 845,52 грн.;
Податкова накладна №43604 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 895,62 грн.;
Податкова накладна №43479 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 1312,6 грн.;
Податкова накладна №43513 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 407,77 грн.;
Податкова накладна №43592 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 200,9 грн.;
Податкова накладна №43615 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 581,11 грн.;
Податкова накладна №43502 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 676,26 грн.;
Податкова накладна №4459 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 220,56 грн.;
Податкова накладна №43500 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 770,7 грн.;
Податкова накладна №43546 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 564,49 грн.;
Податкова накладна №43488 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 647,46 грн.;
Податкова накладна №43548 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 439,32 грн.;
Податкова накладна №43562 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 695,14 грн.;
Податкова накладна №43498 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 794,92 грн.;
Податкова накладна №43510 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 775,86 грн.;
Податкова накладна №43614 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 597,85 грн.;
Податкова накладна №43563 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 493,91 грн.;
Податкова накладна №4457 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 870,23 грн.;
Податкова накладна №4456 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 727,76 грн.;
Податкова накладна №43566 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 974,5 грн.;
Податкова накладна №43545 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 440,26 грн.;
Податкова накладна №43549 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 763,81 грн.;
Податкова накладна №43567 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 141,69 грн.;
Податкова накладна №5223 від 10.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 106,8 грн.;
Податкова накладна №43575 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 286,2 грн.;
Податкова накладна №43588 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 346,65 грн.;
Податкова накладна №43543 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 301,73 грн.;
Податкова накладна №43540 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 548,6 грн.;
Податкова накладна №43509 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 933,99 грн.;
Податкова накладна №43582 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 410,61 грн.;
Податкова накладна №43555 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 154,42 грн.;
Податкова накладна №43520 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 388,72 грн.;
Податкова накладна №43570 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 311,8 грн.;
Податкова накладна №43605 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 327,43 грн.;
Податкова накладна №43516 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 301,48 грн.;
Податкова накладна №43586 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 88,37 грн.;
Податкова накладна №43612 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 811,88 грн.;
Податкова накладна №4455 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 278,1 грн.;
Податкова накладна №4463 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 164,04 грн.;
Податкова накладна №43483 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 195,35 грн.;
Податкова накладна №43505 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 697,17 грн.;
Податкова накладна №43584 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 179,08 грн.;
Податкова накладна №43475 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 349,53 грн.;
Податкова накладна №43490 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 337,72 грн.;
Податкова накладна №43552 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 222,45 грн.;
Податкова накладна №43524 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 844,28 грн.;
Податкова накладна №43580 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 641,99 грн.;
Податкова накладна №43559 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 872,21 грн.;
Податкова накладна №43485 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 368,46 грн.;
Податкова накладна №43481 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 587,36 грн.;
Податкова накладна №43517 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 358,76 грн.;
Податкова накладна №43503 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 598,45 грн.;
Податкова накладна №43571 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 581,22 грн.;
Податкова накладна №43622 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 623,08 грн.;
Податкова накладна №43550 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 661,39 грн.;
Податкова накладна №43501 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 679,73 грн.;
Податкова накладна №43557 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 217,5 грн.;
Податкова накладна №43466 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 722,72 грн.;
Податкова накладна №43497 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 965,5 грн.;
Податкова накладна №43495 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 167,65 грн.;
Податкова накладна №43609 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 498,44 грн.;
Податкова накладна №43487 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 668,53 грн.;
Податкова накладна №43576 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 376,84 грн.;
Податкова накладна №43611 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 843,99 грн.;
Податкова накладна №43588 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 366,24 грн.;
Податкова накладна №43547 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 1125,4 грн.;
Податкова накладна №43508 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 400,27 грн.;
Податкова накладна №43565 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 1073,33 грн.;
Податкова накладна №43578 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 934,84 грн.;
Податкова накладна №43484 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 439,92 грн.;
Податкова накладна №43522 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 204,44 грн.;
Податкова накладна №43528 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 724,17 грн.;
Податкова накладна №43616 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 807,33 грн.;
Податкова накладна №43544 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 233,92 грн.;
Податкова накладна №43541 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 444,18 грн.;
Податкова накладна №43474 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 299,72 грн.;
Податкова накладна №43564 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 580,74 грн.;
Податкова накладна №43619 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 585,97 грн.;
Податкова накладна №43581 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 366,42 грн.;
Податкова накладна №43472 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 496,44 грн.;
Податкова накладна №43478 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 1009,25 грн.;
Податкова накладна №4462 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 505,63 грн.;
Податкова накладна №43511 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 473,09 грн.;
Податкова накладна №43587 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 828,71 грн.;
Податкова накладна №43620 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 822,11 грн.;
Податкова накладна №43585 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 336,2 грн.;
Податкова накладна №43476 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 430,22 грн.;
Податкова накладна №43573 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 207,9 грн.;
Податкова накладна №43542 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 777,36 грн.;
Податкова накладна №43515 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 344,59 грн.;
Податкова накладна №43577 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 431,01 грн.;
Податкова накладна №43489 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 468,11 грн.;
Податкова накладна №43607 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 417,27 грн.;
Податкова накладна №43608 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 231,64 грн.;
Податкова накладна №43579 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 149,4 грн.;
Податкова накладна №43618 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 846,85 грн.;
Податкова накладна №43523 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 342,76 грн.;
Податкова накладна №43572 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 480,34 грн.;
Податкова накладна №43574 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 345,08 грн.;
Податкова накладна №43493 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 323,05 грн.;
Податкова накладна №43521 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 117,32 грн.;
Податкова накладна №43486 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 413,68 грн.;
Податкова накладна №43551 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 265,1 грн.;
Податкова накладна №4458 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 1001,24 грн.;
Податкова накладна №43589 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 254,66 грн.;
Податкова накладна №42138 від 14.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 06.07.2022 року, кількість днів прострочення - 6, сума ПДВ (грн.) - 31,24 грн.;
Податкова накладна №43389 від 14.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 06.07.2022 року, кількість днів прострочення - 6, сума ПДВ (грн.) - 402 грн.;
Податкова накладна №43423 від 14.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 06.07.2022 року, кількість днів прострочення - 6, сума ПДВ (грн.) - 423,4 грн.;
Податкова накладна №4431 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 15.07.2022 року, кількість днів прострочення - 15, сума ПДВ (грн.) - 109,08 грн.;
Податкова накладна №447 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 15.07.2022 року, кількість днів прострочення - 15, сума ПДВ (грн.) - 247,2 грн.;
Податкова накладна №42151 від 15.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 15.07.2022 року, кількість днів прострочення - 15, сума ПДВ (грн.) - 128,88 грн.;
Податкова накладна №4428 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 15.07.2022 року, кількість днів прострочення - 15, сума ПДВ (грн.) - 109,08 грн.;
Податкова накладна №4433 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 15.07.2022 року, кількість днів прострочення - 15, сума ПДВ (грн.) - 109,08 грн.;
Податкова накладна №4425 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 15.07.2022 року, кількість днів прострочення - 15, сума ПДВ (грн.) - 109,08 грн.;
Податкова накладна №4427 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 15.07.2022 року, кількість днів прострочення - 15, сума ПДВ (грн.) - 109,08 грн.;
Податкова накладна №4426 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 15.07.2022 року, кількість днів прострочення - 15, сума ПДВ (грн.) - 109,08 грн.;
Податкова накладна №4413 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 15.07.2022 року, кількість днів прострочення - 15, сума ПДВ (грн.) - 211,47 грн.;
Податкова накладна №4432від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 15.07.2022 року, кількість днів прострочення - 15, сума ПДВ (грн.) - 109,08 грн.;
Податкова накладна №4434 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 15.07.2022 року, кількість днів прострочення - 15, сума ПДВ (грн.) - 109,08 грн.;
Податкова накладна №4429 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 15.07.2022 року, кількість днів прострочення - 15, сума ПДВ (грн.) - 109,08 грн.;
Податкова накладна №4430 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 15.07.2022 року, кількість днів прострочення - 15, сума ПДВ (грн.) - 109,08 грн.;
Податкова накладна №445 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 15.07.2022 року, кількість днів прострочення - 15, сума ПДВ (грн.) - 422,94 грн.;
Податкова накладна №446 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 15.07.2022 року, кількість днів прострочення - 15, сума ПДВ (грн.) - 422,94 грн.;
Податкова накладна №449 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 15.07.2022 року, кількість днів прострочення - 15, сума ПДВ (грн.) - 362,52 грн.;
Податкова накладна №4411 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 15.07.2022 року, кількість днів прострочення - 15, сума ПДВ (грн.) - 444 грн.;
Податкова накладна №4410 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 15.07.2022 року, кількість днів прострочення - 15, сума ПДВ (грн.) - 546,54 грн.;
Податкова накладна №448 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 15.07.2022 року, кількість днів прострочення - 15, сума ПДВ (грн.) - 483,36 грн.;
Податкова накладна №4412 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 15.07.2022 року, кількість днів прострочення - 15, сума ПДВ (грн.) - 254,32 грн.;
Податкова накладна №4424 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 15.07.2022 року, кількість днів прострочення - 15, сума ПДВ (грн.) - 109,08 грн.;
Податкова накладна №5216 від 08.04.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 15.07.2022 року, дата реєстрації - 26.07.2022 року, кількість днів прострочення - 12, сума ПДВ (грн.) - 124,9 грн.;
Податкова накладна №5245 від 19.04.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 15.07.2022 року, дата реєстрації - 26.07.2022 року, кількість днів прострочення - 12, сума ПДВ (грн.) - 347,22 грн.;
Податкова накладна №43176 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 21.07.2022 року, кількість днів прострочення - 21, сума ПДВ (грн.) - 170 грн.;
Податкова накладна №4838 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 25.07.2022 року, кількість днів прострочення - 25, сума ПДВ (грн.) - 2228,61 грн.;
Податкова накладна №42529 від 29.04.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 15.07.2022 року, дата реєстрації - 25.07.2022 року, кількість днів прострочення - 11, сума ПДВ (грн.) - 232,2 грн.;
Податкова накладна №52289 від 10.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 15.07.2022 року, дата реєстрації - 18.07.2022 року, кількість днів прострочення - 18, сума ПДВ (грн.) - 37,6 грн.;
Податкова накладна №52489 від 17.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 15.07.2022 року, дата реєстрації - 18.07.2022 року, кількість днів прострочення - 3, сума ПДВ (грн.) - 231,42 грн.;
Податкова накладна №52322 від 10.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 18.07.2022 року, кількість днів прострочення - 18, сума ПДВ (грн.) - 141,02 грн.;
Податкова накладна №4380 від 30.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 15.07.2022 року, дата реєстрації - 18.07.2022 року, кількість днів прострочення - 3, сума ПДВ (грн.) - 277,12 грн.;
Податкова накладна №43924 від 28.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 15.07.2022 року, дата реєстрації - 03.08.2022 року, кількість днів прострочення - 19, сума ПДВ (грн.) - 239290,61 грн.;
Податкова накладна №43689 від 31.05.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 15.07.2022 року, дата реєстрації - 04.08.2022 року, кількість днів прострочення - 20, сума ПДВ (грн.) - 239290,61 грн.;
Податкова накладна №21 від 28.02.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 15.07.2022 року, дата реєстрації - 02.08.2022 року, кількість днів прострочення - 18, сума ПДВ (грн.) - 303,48 грн.;
Податкова накладна №42640 від 12.04.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 15.07.2022 року, дата реєстрації - 01.09.2022 року, кількість днів прострочення - 49, сума ПДВ (грн.) - 76,54 грн.;
Податкова накладна №43562 від 15.08.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 31.08.2022 року, дата реєстрації - 05.09.2022 року, кількість днів прострочення - 5, сума ПДВ (грн.) - 7910,88 грн.;
Податкова накладна №43903 від 15.08.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 31.08.2022 року, дата реєстрації - 05.09.2022 року, кількість днів прострочення - 5, сума ПДВ (грн.) - 1375,10 грн.;
Податкова накладна №43901 від 15.08.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 31.08.2022 року, дата реєстрації - 05.09.2022 року, кількість днів прострочення - 5, сума ПДВ (грн.) - 434,99 грн.;
Податкова накладна №52869 від 12.08.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 31.08.2022 року, дата реєстрації - 14.09.2022 року, кількість днів прострочення - 14, сума ПДВ (грн.) - 223,29 грн.;
Податкова накладна №5242 від 05.08.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 31.08.2022 року, дата реєстрації - 14.09.2022 року, кількість днів прострочення - 14, сума ПДВ (грн.) - 642,40 грн.;
Податкова накладна №5243 від 12.08.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 31.08.2022 року, дата реєстрації - 14.09.2022 року, кількість днів прострочення - 14, сума ПДВ (грн.) - 223,29 грн.;
Податкова накладна №42543 від 15.08.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 31.08.2022 року, дата реєстрації - 14.09.2022 року, кількість днів прострочення - 14, сума ПДВ (грн.) - 2981,61 грн.;
Податкова накладна №52868 від 05.08.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 31.08.2022 року, дата реєстрації - 14.09.2022 року, кількість днів прострочення - 14, сума ПДВ (грн.) - 266,27 грн.;
Податкова накладна №42552 від 15.08.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 31.08.2022 року, дата реєстрації - 14.09.2022 року, кількість днів прострочення - 14, сума ПДВ (грн.) - 75,20 грн.;
Податкова накладна №52867 від 05.08.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 31.08.2022 року, дата реєстрації - 14.09.2022 року, кількість днів прострочення - 14, сума ПДВ (грн.) - 642,40 грн.;
Податкова накладна №5241 від 05.08.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 31.08.2022 року, дата реєстрації - 14.09.2022 року, кількість днів прострочення - 14, сума ПДВ (грн.) - 266,27 грн.;
Податкова накладна №12 від 23.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 15.07.2022 року, дата реєстрації - 30.09.2022 року, кількість днів прострочення - 77, сума ПДВ (грн.) - 869416,11 грн.;
Податкова накладна №436109 від 29.08.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 15.09.2022 року, дата реєстрації - 16.09.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 170,00 грн.;
Податкова накладна №482 від 01.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.07.2022 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 74,36 грн.;
Податкова накладна №34 від 31.03.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 15.07.2022 року, дата реєстрації - 16.11.2022 року, кількість днів прострочення - 124, сума ПДВ (грн.) - 506772,41 грн.;
Податкова накладна №30 від 31.03.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 15.07.2022 року, дата реєстрації - 16.11.2022 року, кількість днів прострочення - 124, сума ПДВ (грн.) - 1964,04 грн.;
Податкова накладна №8 від 22.03.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 15.07.2022 року, дата реєстрації - 16.11.2022 року, кількість днів прострочення - 124, сума ПДВ (грн.) - 4299177,03 грн.;
Податкова накладна №650 від 16.09.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 15.10.2022 року, дата реєстрації - 19.10.2022 року, кількість днів прострочення - 124, сума ПДВ (грн.) - 2500 грн.;
Податкова накладна №14 від 30.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 15.07.2022 року, дата реєстрації - 25.11.2022 року, кількість днів прострочення - 133, сума ПДВ (грн.) - 4931,55 грн.;
Податкова накладна №11 від 11.11.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.11.2022 року, дата реєстрації - 19.12.2022 року, кількість днів прострочення - 19, сума ПДВ (грн.) - 833,33 грн.;
Податкова накладна №462 від 03.01.2023 року, дата граничної реєстрації ПН - 31.01.2023 року, дата реєстрації - 03.02.2023 року, кількість днів прострочення - 3, сума ПДВ (грн.) - 264,14 грн.;
Податкова накладна №461 від 03.01.2023 року, дата граничної реєстрації ПН - 31.01.2023 року, дата реєстрації - 08.02.2023 року, кількість днів прострочення - 8, сума ПДВ (грн.) - 1066,88 грн.;
Податкова накладна №468 від 12.01.2023 року, дата граничної реєстрації ПН - 31.01.2023 року, дата реєстрації - 03.02.2023 року, кількість днів прострочення - 3, сума ПДВ (грн.) - 53,80 грн.;
Податкова накладна №432611 від 08.02.2023 року, дата граничної реєстрації ПН - 31.01.2023 року, дата реєстрації - 05.03.2023 року, кількість днів прострочення - 3, сума ПДВ (грн.) - 399,54 грн.;
Податкова накладна №22 від 31.03.2023 року, дата граничної реєстрації ПН - 18.04.2023 року, дата реєстрації - 28.04.2023 року, кількість днів прострочення - 10, сума ПДВ (грн.) - 420,61 грн.;
Податкова накладна №434071 від 05.04.2023 року, дата граничної реєстрації ПН - 05.05.2023 року, дата реєстрації - 09.05.2023 року, кількість днів прострочення - 4, сума ПДВ (грн.) - 399,54 грн.;
Податкова накладна №4817 від 02.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 102,24 грн.;
Податкова накладна №4850 від 03.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 900,06 грн.;
Податкова накладна №48176 від 07.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 282,49 грн.;
Податкова накладна №9 від 09.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 04.04.2023 року, кількість днів прострочення -278, сума ПДВ (грн.) - 837482,92 грн.;
Податкова накладна №48113 від 09.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 597,12 грн.;
Податкова накладна №48109 від 09.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 182,86 грн.;
Податкова накладна №48129 від 10.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 348,71 грн.;
Податкова накладна №48127 від 10.06.2022 року, дата граничної реєстрації ПН - 30.06.2022 року, дата реєстрації - 01.07.2022 року, кількість днів прострочення - 1, сума ПДВ (грн.) - 1252,65 грн.
За висновками перевірки зазначено наступне. Перевіркою встановлено недотримання вимог пункту 201.1, 201.10 статті 201, абзацу третього пп.69.1 п.69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, чим порушено встановлений законодавством граничний термін реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Загальна сума ПДВ за несвоєчасно зареєстрованими податковими накладними складає 6 864 975,68 гривень, за несвоєчасно зареєстрованими розрахунками коригування складає «-» 5 963,14 гривень. Порушення платником податку встановленого терміну реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування до неї передбачає фінансову відповідальність у вигляді накладення штрафу у розмірах, встановлених пунктами 120-1.1 статті 120-1 Кодексу.
За результатами проведеної перевірки відповідачем складено акт «Про результати камеральної перевірки щодо своєчасності реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ "ДЦС+" (код ЄДРПОУ 40334224)» від 24.05.2023 № 581/32-00-04-03-01-01/40334224.
Східним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків прийнято податкове повідомлення-рішення від 15.06.2023 року № 00005910403, в якому зазначено, що згідно з підпунктом 54.3.3. пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України, на підставі акта перевірки від 24.05.2023 № 581/32-00-04-03-01-01/40334224 встановлені порушення ТОВ «ДДС+» вимог пункту 201.1 та пункту 201.10 статті 201, абзацу третього пп. 69.1 п.69 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України в частині порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за звітній період січень 2020 року, серпень 2021 року, лютий-червень, серпень, вересень, листопад 2022 року, січень-квітень 2023 року. Відповідно до зазначеного податкового повідомлення-рішення від 15.06.2023 № 00005910403 до ТОВ «ДДС+» застосовано штраф у сумі 2 667 117,04 грн.
Таке податкове повідомлення-рішення ТОВ «ДДС+» отримало 27.06.2023 року, що підтверджується копією відповідного поштового конверту та скріншотом офіційного сайту АТ «УКРПОШТА» з результатами пошуку поштового відправлення 4903102233489.
Не погодившись із таким податковим повідомленням-рішенням від 15.06.2023 року № 00005910403, ТОВ «ДДС+» звернулося із скаргою до Державної податкової служби України в порядку статті 56 Податкового кодексу України.
Державна податкова служба, розглянувши скаргу ТОВ «ДДС+», винесла рішення про результати розгляду скарги від 28.07.2023 року № 20681/6/99-00-06-03-01-06, в якому залишила податкове повідомлення-рішення Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП від 15.06.2023 року № 00005910403 без змін, а скаргу ТОВ «ДДС +» - без задоволення.
Вважаючи спірне податкове повідомлення-рішення протиправним та безпідставним, позивач звернувся до суду із даною позовною заявою.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам по суті, суд виходить з того, що згідно із ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає ПК України.
Згідно з п.14.1.60 ст.14 ПК України Єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
За приписами п.201.1 ст.201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до абз.1 п.201.10 ст.201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня (абз.5 п.201.10 ст.201 ПК України).
Відповідно до абз.9 п.201.10 ст.201 ПК України датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
У силу абз.14 п.201.10 ст.201 ПК України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
- для зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, складених за операціями, визначеними пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 цього Кодексу, - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені;
- для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Згідно з п.120-1.1 ст.120 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість; податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою; податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами «а» - «г» цього пункту, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до статті 199 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 і 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
- 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
- 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
- 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
- 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;
- 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
Таким чином, на платника податків покладено обов'язок щодо реєстрації податкової накладної в ЄРПН у строк, встановлений податковим законодавством, а саме для податкових накладних складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені, а для податкових накладних складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені. Не дотримання вказаних строків реєстрації податкових накладних свідчить про наявність порушення, за яке передбачена відповідальність у вигляді штрафу в залежності від терміну такого порушення, що передбачено пунктом 120-1.1 статті 120-1 ПК України.
Судом встановлено, що за наслідками проведеної камеральної перевірки контролюючим органом встановлено порушення позивачем граничних термінів реєстрації податкових накладних, складених у період з липня 2022 року по грудень 2022 року та з лютого 2023 року по травень 2023 року.
Наявність порушення позивачем не заперечується, водночас він вважає, що звільнений від відповідальності за вчинене правопорушення, оскільки не мав можливості своєчасно виконувати податкові обов'язки у зв'язку із запровадженням в Україні воєнного стану. Крім того, вважає, що у період з 01.03.2020 і до останнього календарного дня місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в ЄРПН не застосовуються в силу приписів п. 52-1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України. Також вважає, що в порушення статті 58 Конституції України та пункту 11 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України контролюючим органом не застосовано розмір штрафної санкції, визначений податковим законодавством на день прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.
Оцінюючи такі аргументи позивача, суд враховує, що постановами Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», від 20.05.2020 № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами), з 12.03.2020 по 30.06.2023 на території України було встановлено карантин з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Відповідно до п. 52-1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за:
порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії;
відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;
порушення вимог законодавства в частині:
обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
цільового використання пального, спирту етилового платниками податків;
обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;
здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального;
здійснення суб'єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб'єктів платниками акцизного податку;
порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.
Протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.
Аналіз даної норми дозволяє дійти висновку, що податковим законодавством було встановлено мораторій на застосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства на період з 01.03.2020 і по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, окрім визначених законом випадків, і такий мораторій розповсюджується на застосування штрафних санкцій за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних.
Разом із тим, Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року №64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX введено на території України воєнний стан з 24.02.2022, який неодноразово продовжувався та триває до теперішнього часу.
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану» від 3 березня 2022 року № 2118-IX, який набрав чинності з 07.03.2022, підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України доповнено пунктом 69, який встановлює, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у цьому пункті.
Підпунктом 69.9 цього пункту визначено, що для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Законом №2260-ІХ, який набрав чинності 27.05.2022, внесено зміни до підпункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України, згідно з яким тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року №64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року №2102-IX, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у цьому пункті.
Відповідно до підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов'язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов'язковим виконанням таких обов'язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов'язки щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових накладних, розрахунків коригування, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов'язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану" за умови реєстрації такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних до 15 липня 2022 року, подання податкової звітності до 20 липня 2022 року та сплати податків та зборів у строк не пізніше 31 липня 2022 року.
Згідно з п.п. 69.1-1 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України платники податку на додану вартість зобов'язані забезпечити у строки, встановлені підпунктом 69.1 цього пункту, реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, граничний термін реєстрації яких припадає на періоди, зазначені у підпункті 69.1 цього пункту, та уточнити (привести у відповідність) податковий кредит, задекларований платниками на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, з урахуванням даних податкових накладних та/або розрахунків коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Положеннями п.п. 69.2 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України визначено, що у разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок до платників податків застосовується відповідальність згідно з цим Кодексом, законами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, з урахуванням обставин, передбачених підпунктом 112.8.9 пункту 112.8 статті 112 цього Кодексу, що звільняють від фінансової відповідальності. При цьому вимоги законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), не застосовуються.
Крім того, Законом №2260-ІХ п.69.9 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України викладено в такій редакції:
«Для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім:
дотримання строків реєстрації податкових накладних, розрахунків коригування до них в Єдиному реєстрі податкових накладних, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, сплати податків та зборів платниками податків;
строків проведення камеральних перевірок, складення актів, подання та розгляду заперечень, визначення грошових зобов'язань, прийняття, надсилання та оскарження податкового повідомлення-рішення за результатами камеральних перевірок, нарахування пені;
строків проведення фактичних та документальних позапланових перевірок, складення актів, подання та розгляду заперечень, додаткових документів та пояснень, визначення грошових зобов'язань, прийняття, надсилання та оскарження податкового повідомлення-рішення, адміністративного арешту майна за результатами фактичних перевірок».
Відповідно до пп.112.8.9 п.112.8 ст.112 ПК України обставинами, що звільняють від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень та порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, є: вчинення діяння (дії або бездіяльності) внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажору).
Таким чином, починаючи з 27.05.2022 та до припинення або скасування воєнного стану в Україні, вимоги законодавства щодо мораторію на застосування штрафних санкцій, встановленого п. 52-1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України, не застосовуються, перебіг строків реєстрації податкових накладних, розрахунків коригування до них в ЄРПН не зупиняється. При цьому, платники податків звільняються від відповідальності за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, граничний термін реєстрації яких припадає на період з 24.02.2022 до 27.05.2022 (тобто від початку воєнного стану до дня набрання чинності Законом №2260-ІХ) за умови, якщо реєстрація таких податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН здійснена до 15.07.2022. Водночас, у випадку несвоєчасної реєстрації податкових накладних в ЄРПН, граничний термін реєстрації яких припадає на період після 27.05.2022, штрафні санкції застосовуються на загальних підставах.
З матеріалів справи судом встановлено, що усі податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних, зареєстровані позивачем із порушенням граничного терміну, відображені в акті камеральної перевірки та розрахунку штрафу до спірного податкового повідомлення-рішення, складені після 01.06.2022 року (окрім як податкової накладної №4331 від 10.01.2020 року, дата граничної реєстрації ПН - 31.01.2020 року, дата реєстрації - 05.02.2020 року, кількість днів прострочення - 5, сума ПДВ (грн.) - 138,50 грн. та податкової накладної №604 від 31.08.2021 року, дата граничної реєстрації ПН - 27.05.2022 року, дата реєстрації - 14.12.2022 року, кількість днів прострочення - 201, сума ПДВ (грн.) - 226,83 грн.), отже доводи позивача щодо відсутності підстав для застосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію таких податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН до завершення карантину є хибними.
Щодо доводів позивача про неможливість своєчасно виконувати податкові обов'язки у зв'язку із запровадженням в Україні воєнного стану, суд зазначає таке.
Як зазначалось вище, за змістом підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов'язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов'язковим виконанням таких обов'язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Абзацом 8 підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України визначено, що порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у цьому підпункті, та перелік документів на підтвердження затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Тобто, вказана вище норма ПК України є відсильною та застосовується за умови дотримання порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків та за умови документального підтвердження вказаних обставин згідно з порядком, затвердженим центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
06.09.2022 набрав чинності Порядок №225, який розроблено відповідно до підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України з метою тимчасового, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, підтвердження платниками податків можливості чи неможливості своєчасного виконання податкового обов'язку щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 глави 2 розділу Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо.
Дія цього Порядку поширюється на платників податків - фізичних осіб - резидентів України, зокрема самозайнятих осіб, юридичних осіб (резидентів і нерезидентів України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування, та на яких покладено обов'язок зі сплати податків та зборів, подання звітності, виконання інших обов'язків, передбачених Кодексом або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Пунктом 1 розділу ІІ Порядку №225 визначено, що до платників податків/податкових агентів, які не можуть виконувати податкові обов'язки, передбачені Кодексом або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються правила для підтвердження можливості чи неможливості виконання платником такого обов'язку, передбачені цим Порядком.
Підставами неможливості виконання платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами податкових обов'язків (у тому числі обов'язків податкових агентів) є:
1) втрата (знищення чи зіпсуття) первинних документів, комп'ютерного та іншого обладнання внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації;
2) неможливість використати чи вивезти документи, комп'ютерне та інше обладнання внаслідок ведення бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації;
3) використання чи вивезення документів, комп'ютерного або іншого обладнання, пов'язане з ризиком для життя чи здоров'я посадової особи платника податків або неможливе у зв'язку з встановленням уповноваженими органами державної влади відповідно до закону в умовах воєнного стану заборон та/або обмежень;
4) можливість витоку інформації щодо обсягів та місць зберігання пального або спирту етилового та їх знищення надалі внаслідок складання та реєстрації акцизних накладних, та/або подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, та/або подання заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними тощо (виключно в частині виконання визначених цим абзацом обов'язків);
5) відсутність у платника податків інших посадових осіб, уповноважених відповідно до законодавства нараховувати, стягувати та вносити до бюджету податки, збори, а також вести бухгалтерський облік, складати та подавати податкову та фінансову звітність, відсутність можливості у власника призначити таких посадових осіб за умови відсутності у такого платника податків об'єктів оподаткування, або показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу, може бути пов'язана з такими обставинами:
посадова особа є одночасно одним із власників юридичної особи за умови, що відсутність такого співвласника (акціонера, учасника, засновника) унеможливлює прийняття рішення про призначення на постійній або тимчасовій основі іншої посадової особи;
юридична особа заснована на власності окремої фізичної особи, яка одночасно є єдиною посадовою особою такої юридичної особи.
6) перебування (податкова адреса платника податків та/або фактичне знаходження / знаходження виробничих потужностей тощо) на території населеного пункту, у якому ведуться воєнні (бойові) дії, який (які) знаходиться в оточенні (блокуванні) або тимчасово окупований збройними формуваннями Російської Федерації;
7) інші обставини непереборної сили (форс-мажорні обставини), підтверджені документально.
Пунктом 3 розділу ІІ Порядку №225 визначено, що до платників податків, у тому числі щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу, які на дату набрання чинності цим Порядком мають можливість подати до контролюючого органу заяву та документи (копії документів), інформацію про відсутність можливості виконання податкових обов'язків, застосовуються такі правила.
У разі неможливості виконання платником податків податкового обов'язку, у тому числі щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу, платник податків подає не пізніше 30 вересня 2022 року заяву про відсутність такої можливості (крім виконання обов'язку щодо реєстрації акцизних накладних та/або подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, та/або подання заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними тощо) разом з вичерпним переліком документів (копій документів), інформації, які передбачені Переліком документів, що підтверджують неможливість платника податків - юридичної особи, у тому числі щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу своєчасно виконати свій податковий обов'язок, у тому числі обов'язок податкового агента затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 29 липня 2022 року №225 або Переліком документів, що підтверджують неможливість платника податків - фізичної особи, зокрема самозайнятої особи, своєчасно виконати свій податковий обов'язок, у тому числі обов'язок податкового агента затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 29 липня 2022 року № 225 (далі - Переліки документів) до контролюючого органу в порядку передбаченому пунктом 8 цього розділу.
До суду не надано доказів того, що позивач звертався до контролюючого органу з відповідною заявою та був визнаний таким, що підтвердив неможливість виконання податкових обов'язків.
Враховуючи викладене, вказані аргументи позивача підлягають відхиленню.
Щодо аргументів позивача про порушення контролюючим органом статті 58 Конституції України та пункту 11 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України, суд зазначає таке.
З матеріалів справи судом встановлено, що відповідно до розрахунку штрафної санкції до спірного податкового повідомлення - рішення форми «Н» №0025150410 від 27.07.2023, контролюючим органом застосовано до позивача штрафні санкції в розмірі, встановленому пунктом 120-1.1 статті 120-1 ПК України.
Слід зазначити, що Законом України «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування» від 12.01.2023 № 2876-ІХ (далі Закон № 2876-ІХ), який набрав чинності 08.02.2023, крім іншого, підрозділ 2 розділу XX "Перехідні положення" ПК України доповнено пунктами 89 та 90 такого змісту:
"89. Тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється з урахуванням таких граничних строків:
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 18 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 18 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
90. Тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, штраф за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого пунктом 89 цього підрозділу для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлюється у розмірі:
2 відсотки суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
5 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
15 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;
25 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів";
Тобто, Законом України від 12.01.2023 № 2876-ІХ, який набрав чинності 08.02.2023, тимчасово, на період протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, збільшено тривалість граничного строку реєстрації податкової накладної, залежно від дня її складення, та зменшено відсоткові розміри ставок штрафу за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого пунктом 89 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН.
Отже, на момент винесення спірного податкового повідомлення-рішення вже набули чинності зміни, внесені Законом № 2876-ІХ до ПК України в частині доповнення підрозділу 2 розділу XX Перехідні положення ПК України пунктами 89 та 90, які, зокрема, пом'якшили відповідальність платника на період протягом дії воєнного стану та шести місяців після його завершення за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних.
Водночас Законом №2876-IX не визначено особливостей застосування тих чи інших його положень та дати, з якої відповідні положення мають застосовуватись, при цьому застосовано словосполучення «..протягом дії воєнного стану в Україні..», який розпочався 24.02.2022.
Наведене свідчить про те, що вказана норма припускає неоднозначне (множинне) трактування періоду, протягом якого така норма підлягає застосуванню: з дня набрання чинності відповідними змінами, чи з дня запровадження в Україні воєнного стану, що зумовлює необхідність трактування такої норми на користь платника податків в силу вимог підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 ПК України.
Слід також зазначити, що відповідно до пункту 11 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій (з урахуванням норм пункту 7 цього підрозділу).
Зазначене дає підстави для висновку, що на день прийняття спірного податкового повідомлення-рішення, з урахуванням триваючого воєнного стану на території України, підлягали застосуванню штрафні санкції у розмірах, визначених пунктом 90 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України, а не пунктом 120-1.1 статті 120-1 ПК України.
Враховуючи наведене, контролюючим органом здійснено безпідставний розрахунок суми штрафу в оскаржуваному податковому повідомленні-рішенні, що в свою чергу свідчить про його невідповідність критеріям, визначеним частиною 2 статті 2 КАС України та вказує про його протиправність.
При цьому, суд не може перебирати на себе функцію контролюючого органу та здійснювати належний розрахунок штрафної санкції, оскільки адміністративний суд не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які законодавством віднесенні до компетенції цього органу, адже завдання правосуддя полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання вимог права, інакше порушується принцип розподілу влади.
За таких обставин, суд дійшов висновку про наявність підстав для скасування оспорюваного податкового повідомлення-рішення не через відсутність у позивача податкового обов'язку зі сплати штрафних санкцій за порушення термінів реєстрації податкових накладних, а через неправильний розрахунок контролюючим органом суми штрафних санкцій, оскільки в протилежному випадку буде мати місце порушення конституційної вимоги про сплату кожним податків і зборів в порядку і розмірах, встановлених Законом (стаття 67 Конституції України).
Така позиція відповідає висновкам Верховного Суду, викладеним у постанові від 05 лютого 2021 року у справ № 826/16051/16 та у постанові від 06 лютого 2018 року у справі № 826/15139/16, від 28 лютого 2023 року у справі №160/16529/21.
Суд також враховує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у касаційному провадженні), сформовану, зокрема у справах "Салов проти України" (заява № 65518/01; пункт 89), "Проніна проти України" (заява № 63566/00; пункт 23) та "Серявін та інші проти України" (заява № 4909/04; пункт 58): принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.
Згідно з частиною 1 статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до положень статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
За наведеного вище суд вважає, що спірне податкове повідомлення-рішення є протиправним та підлягає скасуванню.
Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не надав суду доказів, які спростовували б доводи позивача, а відтак, не довів правомірності свого рішення, а тому заявлені позивачем вимоги є такими, що підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору за подання позовної заяви до суду в розмірі 26 840 грн., що документально підтверджується платіжною інструкцією №5673 від 29.08.2023 року.
Отже, сплачений позивачем судовий збір за подачу позовної заяви до суду в сумі 26 840 грн. підлягає стягненню з Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків за рахунок бюджетних асигнувань.
На підставі частини 3 статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України, в судовому засіданні 01 листопада 2023 року проголошено вступну та резолютивну частини рішення суду. Виготовлення рішення у повному обсязі здійснено 13 листопада 2023 року.
Керуючись ст. ст. 139, 242-243, 245-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю “ДДС+” до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 15.06.2023 року № 00005910403, прийняте Східним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків.
Стягнути на користь товариства з обмеженою відповідальністю “ДДС+” (код ЄДРПОУ 40334224) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 26 840 грн. (двадцять шість тисяч вісімсот сорок гривень) за рахунок бюджетних асигнувань Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (код ЄДРПОУ ВП: 43968079).
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення суду складений 13 листопада 2023 року.
Суддя С. В. Прудник