cправа №947/35551/23
провадження №3/947/8960/23
ПОСТАНОВА
13 листопада 2023 року м.Одеса
Суддя Київського районного суду міста Одеси Щербіна А.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.178 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
09 листопада 2023 року на адресу суду з УПП в Одеській області ДПП надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.178 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ОД №026435 від 24 жовтня 2023 року вбачається, що 24.10.2023 року в м.Одесі по вул. Шишкіна, 50/3Г, о 19 год. 30 хв. перебував у громадському місці, біля продуктових магазинів в стані алкогольного сп'яніння, чим ображав людську гідність та громадську мораль, при цьому мав запах алкоголю з порожнини рота, порушену координацію рухів при ході, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.3 ст.178 КУпАП.
В матеріалах справи також містяться: рапорт на ім'я начальника УПП в Одеській області ДПП, щодо складання адміністративного протоколу відносно ОСОБА_1 ; копія постанови про накладення адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 178 КУпАП.
Частина 3 ст.178 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у п'яному вигляді.
В той же час, ч.1 ст.178 КУпАП передбачає зокрема адміністративну відповідальність за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль.
Відповідно до ч.2 ст.251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Стаття 252 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до абз. 4 пункта 9 розділу 2 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення у графі «назва документа, серія, №, ким і коли виданий» - зазначається документ, що посвідчує особу (серія, номер паспорта, дата видачі і назва органу, що його видав, або серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила правопорушення (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток тощо), дата видачі і найменування органу (установи, підприємства, організації), що його видав(ла).
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення не було вказано та не було надано жодних оригіналів або належним чином засвідчених копій (фотокопій) документів, що посвідчує особу, відносно якої було складено протокол про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст.62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Таким чином, суддя робить висновок, що справа підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, оскільки у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено та до матеріалів справи не додано будь-яких належних та допустимих доказів, на підставі яких було встановлено особу відносно якої складено протокол.
Стаття 7 КУпАП передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1, 7, 178, 251, 252, 280, 283, 284, 288, 289, 291, 294 Кодексу України про адміністративне правопорушення, суддя
ПОСТАНОВИВ:
1.Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності - закрити.
2. Ця постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
3. Ця постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Київський районний суд міста Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя А.В. Щербіна