Справа № 496/7239/23
Провадження № 3/496/5012/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 листопада 2023 року суддя Біляївського районного суду Одеської області Драніков С.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Одеського районного управління поліції №2 ГУНП в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 175-1, ч. 1 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №008028, 03.10.2023 року о 22:00 год. с. Майори, вул. Л.Українки, на території Майорівської гімназії, неповнолітній ОСОБА_1 курив електронну цигарку, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 175-1 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №008027, 03.10.2023 року о 22:00 год. с. Майори, вул. Л.Українки, на території Майорівської школи, неповнолітній ОСОБА_1 вживав алкогольний напій «коньяк», чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 178 КУпАП.
Неповнолітній ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину не визнав, надав пояснення, що в той день після виходу з дому взагалі нічого не пам'ятає, ані алкоголь, ані цигарку з собою не брав. Прийшов до тями вже у лікарні.
Дослідивши матеріали справи про адміністративні правопорушення, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративних правопорушень, передбачений ч. 1 ст. 175-1, ч. 1 ст. 178 КУпАП, виходячи з наступного.
Статтею 9 КУпАП встановлено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Тобто, законною підставою для накладення на конкретну особу адміністративного стягнення є достатні дані про вчинення цією особою правопорушення, за яке і накладається дане стягнення.
Положеннями ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.
В матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази вчинення ОСОБА_1 інкримінованих йому правопорушень, свідки подій відсутні. Згідно письмових пояснень ОСОБА_2 , він побачив свого товариша ОСОБА_1 в неадекватному стані у дворі школи, біля нього була пляшка коньяку, але з цих показань не вбачається факт вживання ОСОБА_1 спиртних напоїв, також ОСОБА_2 не вказує на факт паління електронної цигарки на території школи ОСОБА_1 . Будь-яких інших належних та допустимих доказів скоєння ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 175-1, ч. 1 ст. 178 КУпАП, в матеріалах справи не міститься.
Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за умови наявності юридичного складу адміністративного правопорушення, в тому числі, встановлення вини особи в його вчиненні, яка підтверджена належними та допустимими доказами.
Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 175-1, ч. 1 ст. 178КУпАП не доведена, оскільки до протоколів про адміністративні правопорушення не надано належних доказів, що підтверджували б обставини, викладенні в протоколах.
Відповідно до ст. 62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, розпочате провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі вищевикладеного, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративних правопорушень, передбачений ч. 1 ст. 175-1, ч. 1 ст. 178КУпАП, а тому провадження по справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 175-1, 178, 247, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 175-1, ч. 1 ст. 178 КУпАП- закрити за відсутністю в його діях складу адміністративних правопорушень.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Одеського апеляційного суду через Біляївський районний суд Одеської області.
Суддя С.М. Драніков