Справа № 752/16881/23
Провадження №: 3/752/6775/23
ПОСТАНОВА
іменем України
18 жовтня 2023 року суддя Голосіївського районного суду міста Києва Єсауленко М.В., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з УПП у м. Києві про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ознаками правопорушень, передбачених ч.1 ст.139, ст.188-28 КУпАП,
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 532050 від 09.08.2023, ОСОБА_1 інкриміновано порушення п. 1.5 ПДР України, що полягає у тому, що 09.08.2023 о 10 год. 30 хв. на вул. Лятошинського, 14 у м. Києві він проводив роботи пов'язані з облаштуванням тротуару та паркувального майданчика (мощення плитки фем) та під час виконання будівельних робіт допустив складування матеріалів на проїзній частині та тротуарі, чим створив штучні перешкоди для руху пішоходів і транспортних засобів.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 500560 від 09.08.2023, ОСОБА_1 , який проводив роботи пов'язані з облаштування тротуару та паркувального майданчика (мощення плитки фем) на вул. Лятошинського, 14 у м. Києві, інкриміновано не виконання вимоги (припису) № 1713 від 09.08.2023 посадової особи уповноваженого підрозділу Національної поліції України припинення робіт, пов'язаних з облаштуванням тротуару та паркувального майданчика (мощення плитки фем) до моменту облаштування місця будівельних робіт у відповідності до вимог ДСТУ 8749-2017 або тимчасової схеми ОДР.
У судове засідання на виклики суду ОСОБА_1 не з'явився. Про час та місце розгляду справи був повідомлений у порядку, передбаченому ст. 277-2 КУпАП. Про причини неявки суд не повідомив, що дає підстави розглянути справу за його відсутності, вважаючи його належним чином повідомленим про місце і час розгляду справи. Окрім того, відповідно до вимог ст. 268 КУпАП присутність особи, яка притягається до адміністративній відповідальності по даній категорії справ, не є обов'язковою
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Пункт 1.5 Правил дорожнього руху України регламентує, що дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків. Особа, яка створила такі умови, зобов'язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху, повідомити уповноважений підрозділ Національної поліції, власника дороги або уповноважений ним орган.
Диспозиція ч.1 ст.139 КУпАП передбачає відповідальність за пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, залізничних переїздів, трамвайних колій, технічних засобів регулювання дорожнього руху, самовільне знімання, закриття чи встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху, створення перешкод для дорожнього руху, в тому числі забруднення дорожнього покриття, або невжиття необхідних заходів щодо їх усунення та попередження інших учасників руху про небезпеку, що виникла, або невжиття посадовими особами, відповідальними за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, утримання автомобільних доріг та вулиць, громадянами - суб'єктами господарської діяльності заходів щодо заборони руху підвідомчих технологічних транспортних засобів, сільськогосподарської техніки і машин на гусеничному ходу автомобільними дорогами і вулицями, покриття яких може бути пошкоджене.
Статтею 188-28 КУпАП передбачена відповідальність за невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
З даних акту обстеження ділянки вулично-шляхової мережі вул. Лятошинського, 14 у м. Києві, що забезпечення безпечного експлуатаційного стану наведеної ділянки покладено на КП ШЕУ Голосіївського району м. Києва, за місцем обстеження виявлено складування будівельних матеріалів на проїзній частині та тротуарі.
Протоколи про адміністративне правопорушення серії ААД № 532050 від 09.08.2023 і серії ААД № 500560 від 09.08.2023 не містять відомостей про посаду і місце роботи ОСОБА_1 , також наявні у справі акт обстеження, схема, копія припису не містять даних про будівельну організацію, яка виконувала будівельні роботи на даній ділянці проїзної частини. У зв'язку з відсутністю у матеріалах справи доказів, що саме ОСОБА_1 є посадовою особою відповідної будівельної організації , яка виконувала будівельні роботи на вул. Лятошинського, 14. У м. Києві та до його повноважень належить забезпечення контролю за проведенням будівельних робіт і виконання вимог уповноважених осіб Національної поліції України щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
В силу статті 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Враховуючи, що здійснення підтримки обвинувачення у справах про адміністративні правопорушення відповідними органами не здійснюється, а суд не здійснює збирання додаткових доказів на підтвердження винуватості особи, суд приходить до висновку про відсутність складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 139 та ст. 188-28 КУпАП, що відповідно до вимог п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП є підставою для закриття провадження.
З урахуванням вищевикладеного, керуючись ст. 62 Конституції України, п. 1.5 Правил дорожнього руху України, ст.9, ч. 1 ст. 139, ст. 188-28, п.1 ч.1 ст.247, 251-252, 280, 283, п.3 ч.1 ст.284 КУпАП, суд
постановив:
Провадження по адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ознаками правопорушень, передбачених ч.1 ст.139, ст.188-28 КУпАП, закрити за відсутності складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає чинності після закінчення строку, встановленого на її оскарження.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд м. Києва протягом десяті днів з дня її винесення.
Суддя Єсауленко М.В.