Рішення від 20.09.2023 по справі 761/11204/22

Справа № 761/11204/22

Провадження № 2/761/4525/2023

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 вересня 2023 року Шевченківський районний суд м.Києва у складі:

головуючого судді: Савицького О.А.,

при секретарі: Габунії Н.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Новобудова» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги,

ВСТАНОВИВ:

ТОВ «Новобудова» звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2. про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Свої вимоги представник позивача обґрунтовує тим, що позивач належним чином виконав перед відповідачами, які є власниками квартири АДРЕСА_1 , свої зобов'язання щодо надання житлово-комунальних послуг, однак відповідачі, будучи споживачами таких послуг, неналежним чином здійснюють їх оплату, у зв'язку з чим мають заборгованість, а тому представник позивача звернувся до суду з даним позовом про стягнення з відповідачів на користь позивача вказаної заборгованості, трьох процентів річних та інфляційних втрат.

Ухвалою від 15.08.2022 р. відкрито провадження у справі, розгляд якої вирішено проводити у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та призначено судове засідання.

Ухвалою від 27.02.2023 р. задоволено клопотання представника позивача, залучено до участі у справі ОСОБА_1 як співвідповідача, прийнято до розгляду заяву позовну заяву в новій редакції, а також встановлено сторонам строки для подання відзиву на позовну заяву, відповіді на відзив та заперечення на відповідь на відзив.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив суд задовольнити їх у повному обсязі з підстав викладених в позові та інших поданих ним заявах по суті справи.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, однак на адресу суду від нього надійшов відзив на позов, зі змісту якого вбачається, що останній проти позовних вимог заперечив, просив суд відмовити у їх задоволенні.

Відповідачка ОСОБА_2. в судове засідання не з'явилась, свого представника до суду не направила, про дату, час і місце судового розгляду повідомлялась належним чином у встановленому законом порядку, причин неявки не повідомила та відзиву не подала.

З врахуванням думки присутніх в судовому засіданні учасників справи, суд вирішив здійснювати розгляд за відсутності осіб, які не з'явились.

Вислухавши пояснення сторони позивача, дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Перевіряючи обставини справи судом встановлено, що позивач ТОВ «Новобудова» є юридичною особою, предметом діяльності якої відповідно до статуту є надання житлово-комунальних послуг мешканцям будинків та іншим юридичним та фізичним особам, експлуатація та обслуговування житлового фонду, внутрішньо будинкових інженерних мереж, систем та обладнання об'єктів соціально-побутового призначення, в тому числі технічне обслуговування, реконструкція, капітальний і поточний ремонти та інші.

Відповідно до рішення правління АТ ХК «Київміськбуд» № 172 від 05.09.2005 р. та авізо № 303 від 26.07.2006 р. житловий багатоквартирний будинок за адресою: АДРЕСА_2 був переданий ТОВ «Новобудова» в експлуатацію та обслуговування.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачка ОСОБА_1 у період часу з 01.09.2019 р. по 27.07.2021 р. була власником квартири АДРЕСА_1 на підставі договору купівлі-продажу квартири від 29.09.2017 р., посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Морозовою С.В. та зареєстрованого в реєстрі за № 5347, а відповідач ОСОБА_1 став власником вказаної квартири з 27.07.2021 р. та являється ним до теперішнього часу на підставі договору дарування квартири від 27.07.2021 р.

Представник позивача зазначає, що у будинку АДРЕСА_2 , де знаходиться квартира відповідачів, починаючи з 01.09.2019 р. по 01.05.2020 р. позивачем безперебійно надавалися послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкової території, а з 01.05.2020 р. до 01.02.2022 р. - з управління багатоквартирним будинком на підставі договору № 4-6, укладеного 30.04.2020 р. між позивачем та уповноваженими зборами співвласників будинку особами, які діють на підставі протоколу зборів співвласників будинку від 27.03.2020 р. Крім того, позивач продовжив надавати послугу з вивезення твердих побутових відходів, яка з 01.08.2018 р. була виведена зі складу послуги з утримання будинку та прибудинкової території.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачі неналежним чином сплачують за надані їм житлово-комунальні послуги, у зв'язку із чим, згідно з доданим до позову розрахунком, мають заборгованість за період з 01.09.2019 р. по 01.03.2022 р., загальний розмір якої складає 13117,88 грн., зокрема заборгованість відповідачки ОСОБА_2 становить 10010,93 грн., а відповідача ОСОБА_1. - 3106,95 грн., що обрахована за періоди часу, у який кожен з відповідачів був власником квартири.

Згідно з ч.1 ст. 322 ЦК України власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Крім того, статтею 10 ЖК України встановлено, що громадяни зобов'язані дбайливо ставитися до будинку, в якому вони проживають, використовувати жиле приміщення відповідно до його призначення, додержувати правил користування жилими приміщеннями, економно витрачати воду, газ, електричну і теплову енергію, а ст. 66 ЖК України передбачено, що плата за користування житлом (квартирна плата) обчислюється виходячи із загальної площі квартири.

Статтею 151 ЖК України передбачено, що громадяни, які мають у приватній власності жилий будинок (квартиру), зобов'язані забезпечувати його схоронність, провадити за свій рахунок поточний і капітальний ремонт, утримувати в порядку придомову територію.

Утримання майна власників квартир (будинку та прибудинкової території) здійснюється ними шляхом оплати всіх витрат по утриманню експлуатуючій організації.

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», затверджено Порядок формування тарифів на житлово-комунальні послуги (далі - Постанова № 869).

Пункт 2 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (загальна частина), (далі - Порядок) передбачає, що тариф на послуги розраховується окремо за кожним будинком залежно від запланованих кількісних показників послуг, що фактично повинні надаватися для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій з урахуванням переліку послуг згідно з додатком до Порядку.

Згідно з Порядком калькуляційною одиницею при нарахуванні плати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій є 1 кв. м загальної площі, що перебуває у власності фізичної особи (п.5 Порядку).

Таким чином, тариф на послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у будинку, в тому числі й квартирі за адресою: АДРЕСА_3 за період з 01.09.2019 р. по 01.05.2020 р., встановлений розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) № 937 від 01.06.2018 р. та складав 6,97 грн./міс. за кв.м. загальної площі квартири.

Враховуючи площу квартири, а саме 62,40 кв.м. - загальна вартість послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій становить за період з 01.09.2019 р. по 01.05.2020 р. - 434,93 грн. в місяць.

Відповідачами не надано жодного доказу на підтвердження того, що тариф на послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, встановлений вказаним розпорядженням ВО КМР (КМДА) не відповідає постанові Кабінету Міністрів України № 869 від 01.06.2011 р.

Крім того, тариф та структура тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, відповідно до якого за спірний період Відповідачам надавалися послуги з утримання будинку та прибудинкової території, затверджений вищезазначеними розпорядженням Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) не скасоване жодним судовим рішенням.

Відповідно до п.3-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» (далі - Закон № 2189-VIII), договори про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, укладені до введення в дію норм цього Закону, що регулюють надання послуг з управління багатоквартирним будинком, зберігають чинність на умовах, визначених такими договорами (у тому числі вивезення побутових відходів за наявності), до дати набрання чинності договорами про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, що укладені за правилами, визначеними цим Законом.

Отже, до укладення договору про надання послуги з управління багатоквартирного будинку, позивачем надавались послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій на підставі договору № 4-6 кв 423 про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, укладеного між відповідачкою ОСОБА_1 та позивачем 05.03.2018р.

Відповідно до ст. 5 Закону № 2189-VIII до житлово-комунальних послуг належать: 1) житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком. Послуга з управління багатоквартирним будинком включає: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку; 2) комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.

Разом з тим, Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (далі - Закон № 417) визначено особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, врегульовано правові, організаційні та економічні відносини, пов'язані з реалізацією прав та виконанням обов'язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління.

Співвласники багатоквартирного будинку приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах у порядку, передбаченому ст. 10 Закону № 417.

Відповідно до п.2 ст. 10 Закону № 417 до повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком, у тому числі про визначення управителя, затвердження та зміна умов договору з управителем; обрання уповноваженої особи (осіб) співвласників під час укладання, внесення змін та розірвання договору з управителем, здійснення контролю за його виконанням; прийняття рішення про вибір моделі організації договірних відносин з виконавцем комунальної послуги (укладення індивідуального та/або колективного договору про надання комунальної послуги).

Згідно з положенням п.6 ст. 10 Закону № 417 рішення з вищезазначених питань вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за них проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку. Під час підрахунку голосів враховуються голоси співвласників, які були присутні на зборах, і голоси співвласників, отримані під час проведення письмового опитування (абз.7 п.8 Закону № 417).

Пунктом 7 статті 10 Закону № 417 встановлено, що рішення зборів співвласників оформляється протоколом, який підписується усіма співвласниками (їх представниками), які взяли участь у зборах, кожен з яких ставить підпис під відповідним варіантом голосування («за», «проти», «утримався»), за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики (наказом № 203 Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 25.08.2015 р.).

Судом встановлено, що рішенням зборів співвласників багатоквартирного будинку, проведених 12.03.2020 р., оформленого протоколом зборів співвласників від 27.03.2020 р., позивача ТОВ «Новобудова» визначено управителем вказаного багатоквартирного будинку, затверджено умови договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком, обрано уповноважених осіб співвласників під час укладання, внесення змін та розірвання договору з управителем, та уповноважено позивача на укладення з підрядною організацією договору про надання послуги з вивезення твердих побутових відходів на умовах погоджених сторонами та здійснювати розрахунки зі співвласниками за спожиті послуги.

Згідно з повідомленням Департаменту житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) (далі - Департамент ЖКІ ВО КМР (КМДА)) за Вих. № 58/3/2-661 від 29.01.2021 р. протокол зборів співвласників будинку від 27.03.2020 р., на яких ТОВ «Новобудова» визначено управителем будинку, затверджено умови договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком, та обрано уповноважених осіб співвласників під час укладання, внесення змін та розірвання договору з управителем, прийнято Департаментом ЖКІ ВО КМР (КМДА) на зберігання. Результативна частина зборів співвласників будинку розміщена в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний веб-портал територіальної громади міста Києва» в розділі «Міські сервіси».

Відповідно до ч.1 ст. 6 Закону України № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги», учасниками правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг є: 1) споживачі (індивідуальні та колективні); 2) управитель; 3) виконавці комунальних послуг.

Згідно з п.1 ч.4 ст. 8 Закону України № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» управитель багатоквартирного будинку зобов'язаний забезпечувати належне утримання спільного майна багатоквартирного будинку та прибудинкової території відповідно до нормативних вимог і договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, від власного імені укладати з підрядниками необхідні договори про виконання окремих робіт та послуг.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 2189-VIII споживач має право одержувати своєчасно та належної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством і умовами укладених договорів.

Згідно з п.5 ч.2 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 2189-VIII індивідуальний споживач зобов'язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.

Відповідно до ч.1 ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 2189-VIII споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.

Частиною 1 статті 12 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 2189-VIII встановлено, що надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.

Статтею 11 Закону № 417 передбачено, що управління багатоквартирним будинком управителем здійснюється на підставі договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, який укладається згідно з типовим договором. Вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за рішенням зборів співвласників і згодою управителя та зазначається у договорі з управителем. Умови договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком повинні відповідати умовам типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України. Істотними умовами договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком є: перелік послуг; вимоги до якості послуг; права і обов'язки сторін; відповідальність сторін за порушення договору; ціна послуг; порядок оплати послуг; порядок і умови внесення змін до договору; строк дії договору, порядок і умови продовження дії та розірвання договору. Якщо зборами співвласників прийнято рішення про укладення договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, такий договір (зміни до нього) підписується співвласником (співвласниками), уповноваженим (уповноваженими) на це рішенням зборів співвласників. Такий договір підписується на умовах, затверджених зборами співвласників, та є обов'язковим для виконання всіма співвласниками.

30.04.2020 р. між ТОВ «Новобудова» та співвласниками багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_2 , які діють на підставі протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку від 27.03.2020 р, - укладено договір № 4-6 про надання послуги з управління багатоквартирним будинком.

Судом встановлено, що даний договір відповідає змістом Типовому договору, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України № 712 від 05.09.2018 р., та містить всі істотні умови, передбачені Цивільним кодексом України, та відповідні додатки, а саме: список співвласників і площа квартир та приміщень, що перебувають у їх власності; загальні відомості про будинок; перелік технічної документації на будинок; вимоги до якості послуги з управління будинком; кошторис витрат на утримання будинку та прибудинкової території.

Відповідно до п.1 вказаного договору, управитель зобов'язується надавати співвласникам послугу з управління багатоквартирним будинком, що розташований за адресою: АДРЕСА_2 , а співвласники зобов'язуються оплачувати управителю послугу з управління згідно з вимогами законодавства та умовами цього договору.

Послуга з управління полягає у забезпеченні управителем належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб співвласників та мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна будинку та його прибудинкової території. Послуга з управління включає: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладання індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку (п.3 договору).

Відповідно до п.6 зазначеного договору, кожен із співвласників зобов'язаний оплачувати управителеві надані послуги з управління в порядку, за ціною, встановленими цим договором у строк не пізніше 25 числа місяця наступного за звітним.

Згідно з вказаним Договором ціна послуги з управління (крім квартир та нежитлових приміщень першого поверху) становить 7,79 гривень (в тому числі податок на додану вартість) на місяць за 1 кв. метр загальної площі житлового або нежитлового приміщення у будинку та включає:

- витрати на утримання будинку та прибудинкової території і поточний ремонт спільного майна будинку в розмірі 6,71 гривень відповідно до кошторису витрат на утримання будинку та прибудинкової території (далі - кошторис витрат), що міститься у додатку 5 до договору;

- винагороду управителю в розмірі 1,08 гривень на місяць.

Таким чином, враховуючи площу квартири АДРЕСА_1 , а саме 62,40 кв.м. - загальна вартість послуги з управління багатоквартирним будинком становить за період з 01.05.2020 р. по 01.02.2022 р. - 486,10 грн. в місяць.

Крім того, як вбачається з матеріалів справи, рішенням зборів співвласників будинку, оформленого протоколом зборів співвласників будинку від 27.03.2020 р., ТОВ «Новобудова» уповноважено на укладення з підрядною організацією договору про надання послуги з вивезення твердих побутових відходів на умовах погоджених сторонами та здійснювати розрахунки зі співвласниками за спожиті послуги.

Нарахування оплати за вивезення побутових відходів здійснюється згідно Закону № 2189-VIII, розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради про затвердження норм та тарифів на відповідні послуги.

Згідно з п.1 додатку до розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 04.04.2018 р. № 551 «Про затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів у м. Києві на 2018-2022 роки», та Київської міської військової адміністрації від 31.01.2023 р. № 59 «Про затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів у м. Києві на 2023-2027 роки» для об'єкта утворення «Житлові будинки багатоквартирні упорядковані» розрахунковою одиницею є людина (мешканець).

Таким чином, ТОВ «Новобудова» продовжило надавати відповідачам комунальну послугу з вивезення твердих побутових відходів на підставі укладеного з ДП «Фірма Альтфатер Київ» договору № 976р на вивезення твердих побутових відходів роздільно зібраних (ТПВРЗ) від 01.05.2018 р. та Договору № 976 на вивезення твердих побутових відходів від 31.01.2014 р.

Виходячи з норм надання послуг з вивезення твердих побутових відходів у м.Києві, затверджених розпорядженням Київської міської військової адміністрації від 04.04.2018 р. № 551 (чинне на момент існування співних правовідносин), вартість вказаної послуги на 1 особу в місяць за розрахунком позивача становить:

- за період з 01.09.2019 р. по 01.01.2022 р. - 20,52 грн.;

- за період з 01.01.2022 р. по 01.02.2022 р. - 22,68 грн.

Нарахування за послугу з вивезення твердих побутових відходів по квартирі АДРЕСА_1 , позивачем здійснюється на 1 (одну) особу.

Суд вважає, що фактичне надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території, вивезення твердих побутових відходів, а в подальшому - послуг з управління багатоквартирним будинком за період з 01.09.2019 р. по 01.02.2022 р. підтверджується копіями наданих позивачем договорів, укладеними з виконавцями, що спеціалізуються на виконанні специфічних робіт, що входять до складу житлово-комунальних послуг, та актів наданих послуг до таких договорів.

Отже, позивачем доведено, що межах своїх повноважень, передбачених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.07.2018 р. № 190, у будинку за адресою: АДРЕСА_2 , - ТОВ «Новобудова» виконує обов'язковий перелік робіт (послуг) з утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, в тому числі здійснює технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових комунікаційних мереж.

Положенням ст.ст. 27, 28 Закону № 2189-VIII та Порядком проведення перевірки відповідності якості надання послуг з управління багатоквартирним будинком, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 р. № 1145 визначений чіткий порядок оформлення претензій споживачів у багатоквартирному будинку.

Матеріали справи не містять доказів, які б підтверджували наявність претензій у відповідачів щодо кількості та якості отримуваних ними житлово-комунальних послуг з боку позивача.

Оскільки, жодних претензій щодо неналежного надання або ненадання позивачем послуг протягом спірного періоду в розумінні ст.ст. 27, 28 Закону № 2189-VIII від відповідачів не надходило, підстави для зменшення або звільнення від оплати за надані житлово-комунальні послуги по спірній квартирі відсутні.

Згідно ч.3 ст. 12, ч.1 ст. 13 ЦПК України, обов'язок доказування покладається на сторони у справі.

Статтею 81 ЦПК України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Відповідно до ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Частиною 2 статті 78 ЦПК України встановлено, що обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Так, наявні у справі докази в своїй сукупності не підтверджують доводи відповідачів щодо порушення позивачем своїх зобов'язань в частині надання якісних та у повному обсязі житлово-комунальних послуг.

Відтак, доводи позивача, які підтверджені наданим письмовим розрахунком, про наявність у відповідачів простроченої заборгованості з оплати вартості житлово-комунальних послуг, суд вважає обґрунтованим.

Статтею 509 ЦК України передбачено, що зобов'язанням є правовідносини, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов'язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Положеннями ст. 526 ЦК України встановлено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Відповідно до ч.2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми.

Судом встановлено, що відповідно до наведеного представником позивача розрахунку, інфляційних втрат та трьох процентів річних за прострочення відповідачами виконання грошового зобов'язання в загальній сумі 13117,88 грн. складають 1405,72 грн. та 505,62 грн. відповідно.

Оскільки судом було встановлено, що позивач є управителем та постачальником житлово-комунальних послуг до будинку АДРЕСА_2 , які були надані відповідачам, як власникам квартири АДРЕСА_4 у вказаному будинку, при цьому відповідачі свої зобов'язання зі сплати за житлово-комунальні послуги у встановлені строки не виконують, будь-яких доказів на спростування вказаних обставин суду надано не було, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню, а тому вважає за необхідне стягнути:

- з відповідачки ОСОБА_2 на користь позивача основний борг у сумі 10010,93 грн., три проценти річних у сумі 209,43 грн. та інфляційні втрати у сумі 825,29 грн. за період з 01.09.2019 р. по 27.07.2021 р.;

- з відповідача ОСОБА_1 на користь позивача основний борг у сумі 3106,95 грн., три проценти річних у сумі 296,19 грн. та інфляційні втрати у сумі 580,43 грн. за період з 27.07.2021 по 01.02.2022 р.

Крім того, відповідно до ст.ст. 133, 141 ЦПК України з відповідачів на користь позивача підлягають стягненню документально підтверджені витрати по сплаті судового збору в сумі 2481,00 грн., а всього з відповідачки ОСОБА_1 на користь позивача підлягає стягненню 12869,19 грн. (10010,93 грн. + 209,43 грн. + 825,29 грн. + 1823,54 грн.), а з відповідача ОСОБА_1 на користь позивача підлягає стягненню 4641,03 грн. (3106,95 грн. + 296,19 грн. + 580,43 грн. + 657,46 грн.).

Керуючись ст.ст. 3, 4, 12, 13, 76-81, 133, 141, 259, 263-265, 268, 273, 352-355 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Новобудова» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Новобудова» 12869 (дванадцять тисяч вісімсот шістдесят дев'ять) грн. 19 коп., з яких: 10010 (десять тисяч десять) грн. 93 коп. - основний борг; 209 (двісті дев'ять) грн. 43 коп. - три проценти річних; 825 (вісімсот двадцять п'ять) грн. 29 коп. - інфляційні втрати; 1823 (одна тисяча вісімсот двадцять три) грн. 54 коп. - витрати по сплаті судового збору.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Новобудова» 4641 (чотири тисячі шістсот сорок одна) грн. 03 коп., з яких: 3106 (три тисячі сто шість) грн. 95 коп. - основний борг; 296 (двісті дев'яносто шість) грн. 19 коп. - три проценти річних; 580 (п'ятсот вісімдесят) грн. 43 коп. - інфляційні втрати; 657 (шістсот п'ятдесят сім) грн. 46 коп. - витрати по сплаті судового збору.

Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано, або після перегляду рішення в апеляційному порядку, якщо його не скасовано.

Суддя: