Справа № 157/1950/23
Провадження №3/157/1004/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 листопада 2023 року місто Камінь-Каширський
Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Гамула Б.С., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Камінь-Каширського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , непрацевлаштованої,
за ч. 1 ст. 161-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №842529 ОСОБА_1 23 вересня 2023 року близько 12 год 40 хв, у АДРЕСА_1 , не маючи ліцензії відповідного зразка та не будучи суб'єктом господарювання, здійснила роздрібну торгівлю пальним в кількості 1,5 л, чим порушила правила роздрібної торгівлі пальним, передбачені ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 161-1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, подала клопотання, де просила справу розглянути без її участі. У клопотанні зазначила, що з протоколом не згідна, вину не визнає, не є суб'єктом господарської діяльності, торгівлю пальним ніколи не здійснювала і не здійснює, просить провадження у справі закрити.
Проаналізувавши надані матеріали, суддя вважає, що провадження у справі слід закрити в зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до статті 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 161-1 КУпАП передбачена за оптову або роздрібну торгівлю пальним без державної реєстрації суб'єктом господарювання або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачено законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Отже, за змістом вищезазначеної норми закону об'єктивною стороною вказаного правопорушення є торгівля пальним особою, яка не зареєстрована як суб'єктом господарювання, або без одержання документа дозвільного характеру на право здійснення такого виду діяльності.
Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
На порушення вимог вказаних норм закону у матеріалах справи відсутні докази, що підтверджують факт здійснення ОСОБА_1 оптової чи роздрібної торгівлі пальним.
Так, свідок ОСОБА_2 у своїх письмових поясненнях, які містяться в матеріалах справи, не повідомляє, що була свідком продажу пального особою, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 .
Письмові пояснення свідка ОСОБА_3 суддя до уваги не бере, оскільки під час розмови поліцейського з ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , яка зафіксована на відеозаписі з бодікамери поліцейського, що був досліджений у судовому засіданні, свідок не зміг повідомити, за яких обставин він придбав пальне.
Крім цього, в матеріалах справи відсутні також докази придбання ОСОБА_3 саме пального, оскільки під час оформлення адміністративних матеріалів будь-яких речових доказів не вилучалося, їх експертиза не проводилася.
Таким чином, у судовому засіданні не здобуто доказів, що підтверджують факт вчинення ОСОБА_1 роздрібної торгівлі пальним, а отже в її діях відсутні подія і склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 161-1 КУпАП.
Згідно з п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи наведене вище, суддя вважає, що провадження у справі слід закрити в зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Керуючись статтями 173-2, 247, 284 КУпАП, суддя
постановив:
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 161-1 КУпАП закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Камінь-Каширський районний суд протягом десяти діб з дня винесення постанови.
Суддя: Б. С. Гамула