Справа № 515/1787/23
Провадження № 2-о/515/2182/23
Татарбунарський районний суд Одеської області
УХВАЛА
іменем України
06 листопада 2023 року суддя Татарбунарський районний суд Одеської області Зубов О.С., розглянувши матеріали справи за заявою ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 , заінтересована особа: Орган опіки та піклування Лиманської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки,
встановив:
01 листопада 2023 року заявник звернувся до суду з вказаною заявою, в якій просить визнати недієздатною його дружину ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка внаслідок психічного стану не здатна усвідомлювати значення своїх дій, керувати ними, та просить призначити його опікуном.
Статтею 299 ЦПК України визначає порядок розгляду справ про визнання фізичної особи недієздатною.
Статтею 293 ЦПК України визначено, що суд розглядає в порядку окремого провадження справи про визнання фізичної особи недієздатною у складі одного судді і двох присяжних.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01 листопада 2023 року, головуючим суддею обрано суддю Зубова О.С. Згідно з протоколом щодо неможливості призначення присяжних на справу від 01 листопада 2023 року, призначення присяжних не відбулося, оскільки не вистачає потрібної кількості присяжних для розподілу справи (фактично присяжних на даний час взагалі не обрано Білгород-Дністровською районною радою Одеської області).
Таким чином, у Татарбунарському районному суді Одеської області неможливо утворити належний склад суду для розгляду вищевказаної справи.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.31 ЦПК України у випадку, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи з інших підстав неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи суд передає справу на розгляд іншому суду.
Передача справи з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі розпорядження голови суду на розгляд суду, найбільш територіально наближеного до цього суду (частина четверта статті 31 ЦПК України).
Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність на підставі п.2 ч.1 ст.31 ЦПК України повернути дану справу до канцелярії Татарбунарського районного суду Одеської області для виконання вимог ч.4 ст.31 ЦПК.
Керуючись ст.31, 260 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Цивільну справу за заявою ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 , заінтересована особа: Орган опіки та піклування Лиманської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки на підставі п.2 ч.1 ст.31 ЦПК України повернути до канцелярії Татарбунарського районного суду Одеської області для виконання вимог ч.4 ст.31 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили в момент її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя О.С.Зубов