Справа № 373/721/22
Провадження №3/367/85/2023
ПОСТАНОВА
Іменем України
30 березня 2023 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Карабаза Н.Ф., розглянувши матеріали, які надійшли від СРПП ВП № 1 Бучанського РУП ГУНП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, місце проживання (перебування): АДРЕСА_1 , тимчасово непрацюючого
за ч.1 ст.130 КУпАП
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ААБ № 078586 встановлено, що 03.06.2022 року о 13-00 год. в м.Буча, вул.Горького, 1, водій ОСОБА_1 керував автомобілем Geely MR7151A д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками наркотичного сп'яніння (млява мова, зіниці ока не реагують на світло). Від проходження медичного огляду у встановленому законом порядку на стан наркотичного сп'яніння відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ААД № 100627 встановлено, що 10.06.2022 року о 23-40 год. в м.Буча, вул.Енергетиків, 12, водій ОСОБА_1 керував автомобілем Geely MR7151A д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками наркотичного сп'яніння (звужені зіниці очей, які не реагують на світло, порушення мови, порушення координації рухів). Від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння у встановленому законодавством порядку на стан наркотичного сп'яніння відмовився на відео, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ААБ № 078577 встановлено, що 22.06.2022 року о 21-10 год. в м.Буча, вул.Н.Шосе, 48, водій ОСОБА_1 керував автомобілем Geely MR7151A д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів). Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законодавством порядку відмовився у присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ДПР18 № 175130 встановлено, що 11.05.2022 року о 15-20 год. в Київська обл., м.Буча, вул.Горького, 69, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом Geely MR7151A д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: різкий запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння обличчя, тремтінню пальців рук. Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки за допомогою алкотестер Drager 6820 та в медичному закладі відмовився в присутності двох свідків у встановленому законом порядку, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП, суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності, оскільки у суду є дані про своєчасне сповіщення про місце і час розгляду справи. Також, від ОСОБА_1 не надходило клопотання про відкладення розгляду справи.
Оскільки протокол про адміністративне правопорушення було складено у присутності особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, отже зазначеній особі було відомо про існування судового провадження відносно нього. Проте зловживаючи своїми правами, особа, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, не вжила належних заходів, щоб дізнатись про стан судового провадження та з'явитись до суду для розгляду складеного протоколу про адміністративне правопорушення по суті.
Відповідно до п. 2.5 ПДР України, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Диспозиція ч.1 ст. 130 КУпАП вказує на керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ч. 2 ст. 266 КУпАП огляд водія на стан сп'яніння проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків.
Згідно п. 27 Постанови Пленуму Верховного Суду України N 14 від 23.12.2005 року "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті", відповідальність за ст. 130 КУпАП несуть особи, які керують транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Стан сп'яніння встановлюють шляхом огляду правопорушника, який проводять згідно з Інструкцією про порядок направлення громадян для огляду на стан сп'яніння в заклади охорони здоров'я та проведення огляду з використанням технічних засобів. Якщо водій ухилявся від огляду, то відповідні його дії та ознаки сп'яніння необхідно зафіксувати в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному у присутності двох свідків, що є підставою для притягнення до адміністративної відповідальності.
Керування транспортним засобом слід розуміти як виконання функцій водія під час руху такого засобу або інструктора-водія під час навчання учнів-водіїв, незалежно від того, керує особа транспортним засобом, який рухається своїм ходом чи за допомогою буксирування. Для притягнення до відповідальності за ст. 130 КУпАП не має значення, протягом якого часу особа, яка перебуває у стані сп'яніння чи під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, керувала транспортним засобом. Правопорушення вважають закінченим з того моменту, коли він почав рухатись.
За змістом зазначених положень особу може бути притягнуто до адміністративної відповідальності, коли вона керувала транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, що визначається лише у встановленому чинним законодавством порядку, а так само за відмову саме особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП, суддя оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Вина ОСОБА_1 в скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 130 КУпАП підтверджується протоколами серія ААБ № 078586, серія ААД № 100627, серія ААБ № 078577, серія ДПР18 № 175130, відеозаписом, поясненнями свідків та матеріалами справ №367/2057/22, №373/721/22.
Оскільки чотири адміністративних протоколи, складені відносно однієї особи за вчинення чотирьох адміністративних правопорушень одночасно розглядаються в одному суді, а саме: за ч. 1 ст. 130 КУпАП (справа № 373/721/22, провадження № 3/367/85/2023), за ч. 1 ст. 130 КУпАП (справа № 367/2057/22, провадження № 3/367/1373/2022), за ч. 1 ст. 130 КУпАП (справа № 367/2057/22, провадження № 3/367/1374/2022) та за ч. 1 ст. 130 КУпАП (справа № 367/2057/22, провадження № 3/367/98/2022), то чотири адміністративні справи та чотири провадження слід об'єднати в одну адміністративну справу та в одне провадження та присвоїти спільний номер справи 373/721/22, провадження № 3/367/85/2023.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, майновий стан, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Крім цього відповідно до ст.40-1 КУпАП у разі винесення судом (суддею) по справі про адміністративне правопорушення постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 23, 33, 36, 40-1, 252, 266, 268, ч. 1 ст. 130 КУпАП та ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір», суддя
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративну справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП (справа № 373/721/22, провадження № 3/367/85/2023), за ч. 1 ст. 130 КУпАП (справа № 367/2057/22, провадження № 3/367/1373/2022), за ч. 1 ст. 130 КУпАП (справа № 367/2057/22, провадження № 3/367/1374/2022) та за ч. 1 ст. 130 КУпАП (справа № 367/2057/22, провадження № 3/367/98/2022), то чотири адміністративні справи та чотири провадження слід об'єднати в одну адміністративну справу та в одне провадження та присвоїти спільний номер справи 373/721/22, провадження № 3/367/85/2023 об'єднати в одну адміністративну справу та в одне провадження та присвоїти єдиний спільний номер справи 373/721/22, провадження № 3/367/85/2023.
Визнати винним ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП.
Накласти адміністративне стягнення на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у виді штрафу у розмірі 17 000,00 грн (сімнадцять тисяч гривень 00 копійок) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 судовий збір в розмірі - 536 (п'ятсот тридцять шість) гривні 80 копійок на користь держави.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги чи протесту прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту прокурора без задоволення.
Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу у строк постанова надсилається для примусового виконання до Відділу ДВС та стягується подвійний розмір штрафу.
Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».
Суддя: Н.Ф. Карабаза