Ухвала від 02.11.2023 по справі 523/14881/18

Номер провадження: 22-ц/813/8124/23

Справа № 523/14881/18

Головуючий у першій інстанції Добров П. В.

Доповідач Стахова Н. В.

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

про відкриття апеляційного провадження

02.11.2023 року м. Одеса

Одеський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ: Стахової Н.В. (суддя - доповідач), Карташова О.Ю., Коновалової В.А.,

вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження

за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Трунов Георгій Анатолійович, на рішення Комінтернівського районного суду Одеської області від 28 липня 2022 року,

у цивільній справі за позовом Дачно-будівельного кооперативу “Золоті ключі” до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по членським внескам,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Комінтернівського районного суду Одеської області від 28 липня 2022 року позов Дачно-будівельного кооперативу “Золоті ключі” до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по членським внескам задоволено.

Не погодившись з вказаним рішенням суду, ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Трунов Г.А., звернулася до суду з апеляційною скаргою.

Одеський апеляційний суд ухвалою від 17 жовтня 2023 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Трунов Г.А., залишив без руху.

27 жовтня 2023 року на виконання ухвали Одеського апеляційного суду від 17 жовтня 2023 року, апелянтом надана заява про усунення недоліків.

Відповідно до ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Статтею 123 ЦПК України передбачено, що перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

Згідно ч. 3 ст. 124 ЦПК України, якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

Оскаржуване рішення ухвалено 28 липня 2022 року. Апеляційна скарга подана 29 вересня 2023 року, що підтверджується трекінгом на поштовому конверті. Отже, апеляційна скарга ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Трунов Г.А., подана з пропуском строку, встановленого ст. 354 ЦПК України.

Скаржник як на підставу для поновлення строку апеляційне оскарження рішення, посилається на те, що рішення було прийнято без участі відповідача та її представника, взагалі про дану справу ОСОБА_1 не було відомо. Про оскаржуване рішення стало відомо лише 05 вересня 2023 року, в ході ознайомлення з матеріалами іншої справи (№916/1728/23), яка розглядається в господарському суді Одеської області.

Беручи до уваги на те що, в матеріалах справи відсутні належні докази направлення відповідачу копії вищезазначеного рішення у спосіб, визначений законом, та зважаючи на те, що скаржник отримав копію рішення суду від 28 липня 2022 року 05 вересня 2023 року, а з апеляційною скаргою звернулася 29 вересня 2023 року, апеляційний суд вважає можливим визнати причину пропуску строку апеляційного оскарження рішення Комінтернівського районного суду Одеської області від 28 липня 2022 року поважною та поновити строк на апеляційне оскарження.

Судовий збір, передбачений Законом України «Про судовий збір», сплачено в повному обсязі.

Форма і зміст апеляційної скарги відповідає вимогам ст. 356 ЦПК України.

Підстав для повернення апеляційної скарги, залишення її без руху, відмови у відкритті провадження або повернення справи до суду першої інстанції не вбачається.

На підставі наведеного, керуючись ст. 354, 356, 359, 360, 361 ЦПК України, апеляційний суд

УХВАЛИВ:

Клопотання ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Трунов Георгій Анатолійович, про поновлення строку на апеляційне оскарження задовольнити.

Поновити ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Трунов Георгій Анатолійович, строк на апеляційне оскарження рішення Комінтернівського районного суду Одеської області від 28 липня 2022 року.

Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Трунов Георгій Анатолійович, на рішення Комінтернівського районного суду Одеської області від 28 липня 2022 року.

Копію ухвали про відкриття апеляційного провадження надіслати скаржнику та її представнику.

Копію цієї ухвали та копію апеляційної скарги разом з доданими до неї матеріалами направити іншим учасникам справи.

Роз'яснити учасникам справи право подати до Одеського апеляційного суду відзив на апеляційну скаргу у письмовій формі у десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали та апеляційної скарги, який за формою і змістом має відповідати ст. 360 ЦПК України, із одночасним наданням доказів надсилання (надання) копії цього відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.

Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду судового рішення суду першої інстанції (ч. 3ст. 360 ЦПК України).

Звернути увагу, що Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов'язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами”, який введено в дію з 18 жовтня 2023 року, передбачено обов'язкову наявність електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі для адвокатів, нотаріусів, державних та приватних виконавців, арбітражних керуючих, судових експертів, органів державної влади та інших державних органів, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб.

Інформацію щодо справи, яка розглядається, учасники справи можуть отримати на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет - https://court.gov.ua/fair/sud4813/ та в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням https://reyestr.court.gov.ua.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді Н.В. Стахова

О.Ю. Карташов

В.А. Коновалова

Попередній документ
114805861
Наступний документ
114805863
Інформація про рішення:
№ рішення: 114805862
№ справи: 523/14881/18
Дата рішення: 02.11.2023
Дата публікації: 13.11.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Одеський апеляційний суд
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із договорів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: (13.08.2024)
Результат розгляду: Приєднано до провадження
Дата надходження: 13.08.2024
Предмет позову: про стягнення заборгованості по членським взносам
Розклад засідань:
20.05.2026 01:46 Комінтернівський районний суд Одеської області
20.05.2026 01:46 Комінтернівський районний суд Одеської області
20.05.2026 01:46 Комінтернівський районний суд Одеської області
20.05.2026 01:46 Комінтернівський районний суд Одеської області
20.05.2026 01:46 Комінтернівський районний суд Одеської області
20.05.2026 01:46 Комінтернівський районний суд Одеської області
20.05.2026 01:46 Комінтернівський районний суд Одеської області
20.05.2026 01:46 Комінтернівський районний суд Одеської області
20.05.2026 01:46 Комінтернівський районний суд Одеської області
20.05.2026 01:46 Комінтернівський районний суд Одеської області
20.05.2026 01:46 Комінтернівський районний суд Одеської області
31.03.2020 12:30 Комінтернівський районний суд Одеської області
09.09.2020 10:50 Комінтернівський районний суд Одеської області
11.02.2021 12:30 Комінтернівський районний суд Одеської області
09.08.2021 10:00 Комінтернівський районний суд Одеської області
02.12.2021 09:00 Комінтернівський районний суд Одеської області
28.01.2022 12:20 Комінтернівський районний суд Одеської області
28.07.2022 10:00 Комінтернівський районний суд Одеської області
25.03.2024 17:10 Одеський апеляційний суд
01.07.2024 16:00 Одеський апеляційний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДОБРОВ ПАВЛО ВОЛОДИМИРОВИЧ
ДЯЧЕНКО ВІКТОР ГРИГОРОВИЧ
СТАХОВА НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
суддя-доповідач:
ДОБРОВ ПАВЛО ВОЛОДИМИРОВИЧ
ДЯЧЕНКО ВІКТОР ГРИГОРОВИЧ
КАРПЕНКО СВІТЛАНА ОЛЕКСІЇВНА
ПАРХОМЕНКО ПАВЛО ІВАНОВИЧ
СТАХОВА НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
відповідач:
Чеботар Вікторія Павлівна
позивач:
Дачно – будівельний кооператив «Золоті ключі»
ДБК "Золоті ключі"
адвокат:
Трунов Георгій Анатолійович
представник позивача:
Гудима Ігор Борисович
суддя-учасник колегії:
КАРТАШОВ ОЛЕКСАНДР ЮРІЙОВИЧ
КОНОВАЛОВА ВІКТОРІЯ АНАТОЛІЇВНА
член колегії:
ГУДИМА ДМИТРО АНАТОЛІЙОВИЧ
Гудима Дмитро Анатолійович; член колегії
ГУДИМА ДМИТРО АНАТОЛІЙОВИЧ; ЧЛЕН КОЛЕГІЇ
КРАСНОЩОКОВ ЄВГЕНІЙ ВІТАЛІЙОВИЧ
СЕРДЮК ВАЛЕНТИН ВАСИЛЬОВИЧ
Сердюк Валентин Васильович; член колегії
СЕРДЮК ВАЛЕНТИН ВАСИЛЬОВИЧ; ЧЛЕН КОЛЕГІЇ
ФАЛОВСЬКА ІРИНА МИКОЛАЇВНА