Справа № 529/1480/23
Провадження № 3/529/755/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 листопада 2023 року суддя Диканського районного суду Полтавської області Петренко Л.Є., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з СПД №2 ВП №2 Полттавського РУП ГУНП в Полтавській області відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, не працюючого, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , який раніше притягувався до адміністративної відповідальності, останнього разу
- 06.04.2023 постановою Диканського районного суду Полтавської області за ч. 1 ст. 173-2, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, 2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187 КУпАП - штраф в сумі 255 грн.;
за ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
На розгляд до Диканського районного суду Полтавської області надійшли адміністративні матеріали №529/1480/23, №529/1481/23, №529/1482/23, №529/1483/23, №529/1484/23, №529/1485/21, №529/1486/23, №529/1487/23, №529/1489/23.
13.10.2023 постановою судді вказані адміністративні матеріали об'єднано в одне провадження, з присвоєнням об'єднаній справі № 529/1480/23.
Встановлено, що ухвалою Диканського районного суду Полтавської області від 28.06.2023 ОСОБА_1 продовжено на 1 рік адміністративний нагляд з відповідними обмеженнями, в тому числі визначено години заборони виходу з будинку за місцем проживання - з 20 год. 00 хв. до 04 год. 00 хв. та заборона відвідування ресторанів, кафе, барів та інших закладів, в яких продаються алкогольні напої на розлив, з метою їх придбання та розпиття спиртних напоїв.
Однак, 20.07.2023 близько 20 год. 30 хв. ОСОБА_1 , повторно протягом року, в порушення правил адміністративного нагляду, був відсутній за місцем свого проживання по АДРЕСА_1 .
28.07.2023 близько 20 год. 20 хв. ОСОБА_1 був відсутній за місцем свого постійного проживання по АДРЕСА_1 , тобто, повторно протягом року, порушив правила адміністративного нагляду, а саме заборону виходу з будинку у визначений час з 20 год. до 04 год., оскільки був відсутній за місцем свого постійного проживання.
02.08.2023 близько 23 год. 27 хв. ОСОБА_1 , повторно протягом року, в порушення правил адміністративного нагляду, був відсутнім за місцем свого проживання по АДРЕСА_1 .
21.08.2023 близько 20 год. 15 хв. ОСОБА_1 повторно протягом року, порушив правила адміністративного нагляду, а саме заборону виходу з будинку у визначений час з 20 год. до 04 год.
В подальшому, 04.09.2023 близько 20 год. 30 хв. ОСОБА_1 був відсутній за місцем свого постійного проживання, чим повторно, протягом року порушив правила адміністративного нагляду.
16.09.2022 близько 21 год. 00 хв. ОСОБА_1 був відсутній за місцем свого постійного проживання, чим повторно, протягом року порушив правила адміністративного нагляду.
26.09.2023 близько 20 год. 15 хв. ОСОБА_1 , повторно протягом року, в порушення правил адміністративного нагляду, був відсутній за місцем свого проживання по АДРЕСА_1 .
01.10.2023 близько 20 год. 10 хв. ОСОБА_1 був відсутній за місцем свого постійного проживання по АДРЕСА_1 , тобто, повторно протягом року, порушив правила адміністративного нагляду, а саме заборону виходу з будинку у визначений час з 20 год. до 04 год., оскільки був відсутній за місцем свого постійного проживання.
03.10.2023 близько 23 год. 00 хв. ОСОБА_1 , повторно протягом року, в порушення правил адміністративного нагляду, був відсутній за місцем свого проживання по АДРЕСА_1 .
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про дату та час розгляду об'єднаного адімінстративногоматеріалу повідомлений завчасно та належним чином, що вбачається з поштового повідомлення, яке знаходиться в матеріалах справи.
Враховуючи, що згідно з вимогами ч. 1 ст. 268 КУпАП участь особи, яка притягається до адміністративної відповідальності при розгляді справи за ч.2 ст.187 КУпАП не є обов'язковою, тому розгляд справи проведено у відсутність ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи приходжу до наступного.
Вина ОСОБА_1 повністю підтверджується наступною сукупністю доказів, які взаємоузгоджуються між собою, зокрема:
- протоколами про адміністративне правопорушення 21.07.2023, 23.07.2023, 03.08.2023, 22.08.2022, 05.09.2023, 18.09.2023, 27.09.2023, 02.10.2023, 04.10.2023;
- рапортами працівника поліції, згідно яких ОСОБА_1 у зазначені дні був відсутнім за місцем свого постійного проживання по АДРЕСА_1 ;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 , відібраними безпосередньо після виявлення його місця знаходження, з яких вбачається, що 20.07.2023, 28.07.2023, 24.08.2023, 16.09.2023 останній був відсутній за адресою свого проживання у вечірній час, оскільки допомагав своєму товаришеві, 04.09.2023, 26.09.2023, 01.10.2023 - перебував у свого брата, 03.10.2023 ночував у своєї дівчини. Разом з тим, ОСОБА_1 у своїх письмових поясненнях вказав, що не був присутнім у вечірній час за своїм постійним місцем проживання 02.08.2023 оскільки він був зупинений працівниками поліції ;
- копією ухвали про встановлення адміністративного нагляду;
- підпискою піднаглядної особи, з якої зокрема вбачається про те, що ОСОБА_1 роз'яснено застосовані постановою суду про встановлення адміністративного нагляду до нього обмеження.
Таким чином, ОСОБА_1 своїми протиправними діями вчинив адміністративні правопорушення, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187 КУпАП.
Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднане одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Відповідно до ч 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що обтяжують та пом'якшують його відповідальність.
Обставини, які обтяжують та пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
Враховуючи вище викладене, дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, винність якого у вчиненні вказаного правопорушення повністю підтверджується доказами по справі в їх сукупності, приходжу до висновку про необхідність призначення йому адміністративного стягнення у виді штрафу в дохід держави в межах санкції ч. 2 ст. 178 КУпАП, що буде достатнім для попередження вчинення ним інших правопорушень в подальшому.
В той же час, як вбачається з матеріалів об'єднаної справи, зокрема з протоколів про адміністративне правопорушення від 21.07.2023, 29.07.2023 та від 03.08.2023 що адміністративні правопорушення передбачені ч. 2 ст. 187 КУпАП, вчинено ОСОБА_1 20.07.2023, 28.07.2023 та 02.08.2023.
Згідно ч. 2 ст. 38 КпАП України, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді),стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення,а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення,крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Отже, адміністративне стягнення за вчинення даних адміністративних правопорушень, відповідно до положень ч.2 ст.38 КУпАП може бути накладене не пізніше 20.10.2023, 28.10.2023 та відповідно 02.11.2023.
Пунктом 7 ст. 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю при закінченні на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбаченихст.38 КУпАП.
Отже, визначений ст. 38 КУпАП строк для накладення адміністративного стягнення за ч. 2 ст. 187 та ч.2 ст. 187 КУпАП згідно протоколів про адміністративне правопорушення від 21.07.2023, 29.07.2023 та від 03.08.2023, складених стосовно ОСОБА_1 закінчився, тому провадження по справі в цій частині підлягає закриттю.
Відповідно до Закону України “Про судовий збір” з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в дохід держави.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 36, 280, 283 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір", -
постановив:
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень за ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафа:
- за ч. 2 ст. 187 КУпАП десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 221 грн.;
- за ч. 2 ст. 187 КУпАП десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 238 грн.;
- за ч. 2 ст. 187 КУпАП п'ятнадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 238 грн;
- за ч. 2 ст. 187 КУпАП десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 238 грн.;
- за ч. 2 ст. 187 КУпАП десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 238 грн.;
- за ч. 2 ст. 187 КУпАП десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 255 грн.
На підставі ст. 36 КУпАП, остаточно визначити адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян в сумі 255 (двісті п'ятдеяст п'ять) гривень 00 копійок, який стягнути на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) грн. 80 коп.
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187 КУпАП на підставі п.7 ч.1 ст.247 КУпАП, у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строку накладення адміністративного стягнення, передбаченого ст.38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги через Диканський районний суд Полтавської області.
Суддя Л.Є. Петренко