Справа № 474/1264/23
Провадження № 3/474/724/23
ПОСТАНОВА
Іменем України
07.11.23р. смт Врадіївка
Суддя Врадіївського районного суду Миколаївської області Сокол Ф.Г., розглянув матеріали, які надійшли від СРПП Відділення поліції № 2 Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, місце проживання: АДРЕСА_1 , яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, -
встановив:
27.09.2023р. до Врадіївського районного суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 894006 від 23.09.2023р., в якому зазначено, що 23.09.2023р., близько 09 год. 20 хв., гр. ОСОБА_1 , перебуваючи в АДРЕСА_2 , вчинила хуліганські дії відносно ОСОБА_2 , а саме ображала нецензурними словами, погрожувала фізичною розправою, хапала за горло, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
Протокол складений інспектором СРПП Відділення поліції № 2 Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області старшим лейтенантом поліції Кушніренком Сергієм Олександровичем.
Під час надходження до суду протоколу про адміністративне правопорушення поліцейськими СРПП Відділення поліції № 2 Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області, в порушення приписів ст. 260 КУпАП, не забезпечено доставлення ОСОБА_1 до Врадіївського районного суду Миколаївської області для розгляду справи про адміністративне правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася та в суду відсутні відомості про належне повідомлення останньої про дату та місце судового розгляду. Судова повістка направлена ОСОБА_1 на адресу зазначену у протоколі, а саме АДРЕСА_1 , повернулася до суду з відміткою відділення пошти “повертається за закінченням терміну зберігання”, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення № 5630100589440.
Згідно ч.ч. 1-3 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має своєчасно, всебічно, повно та об'єктивно з'ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.
Відповідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, тощо.
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
У відповідності до ч.ч. 1 та 2 ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
При розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173, частиною третьою статті 178, статями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.
Відповідно до ч. 2 ст. 277 КУпАП справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 178 КУпАП, розглядаються протягом доби, вказаний строк є присічним, тобто не підлягає продовженню.
Статтею 277-2 КУпАП визначено, що повістка особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, вручається не пізніш як за три доби до дня розгляду справи в суді, в якій зазначаються дата і місце розгляду справи.
Інші особи, які беруть участь у провадженні по справі про адміністративні правопорушення, повідомляються про день розгляду справи в той же строк.
З огляду на вищевикладене суд не має об'єктивної можливості у вказаний у ст. 277 КУпАП строк викликати ОСОБА_1 , шляхом вручення судової повістки, як того вимагає ст. 277-2 КУпАП, а з огляду на відсутність в матеріалах справи доказів на підтвердження ухилення ОСОБА_1 від явки до суду - застосувати до останньої привід.
В свою чергу згідно ч. 1 ст. 260 КУпАП у випадках, прямо передбачених законами України, з метою забезпечення своєчасного і правильного розгляду справ про адміністративні правопорушення допускаються адміністративне затримання особи.
Однак працівниками СРПП Відділення поліції № 2 Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області не забезпечено доставку до суду ОСОБА_1 для розгляду протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 894006 від 13.09.2023р.
Оскільки ОСОБА_1 до суду не з'явилася, а згідно ч. 2 ст. 268 КУпАП присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою, при цьому розгляд справи без неї є порушенням його права на захист, враховуючи обмежений строк розгляду справи, вважаю, що матеріали справи в порядку ст. 278 КУпАП, підлягають поверненню для належного оформлення, а саме для встановлення фактичного місця перебування, проживання особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, та доставлення її до суду для розгляду справи про адміністративне правопорушення.
Звертаю увагу на необхідність усунути зазначені недоліки в максимально стислі строки, оскільки відповідно до ст. 38 КУпАП строк притягнення до адміністративної відповідальності за вказане правопорушення складає три місяці з моменту його вчинення.
Керуючись ст.ст. 256, 268, 278, 283 КУпАП, -
постановив:
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 894006 від 13.09.2023р. складений щодо ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, повернути для належного оформлення до СРПП Відділення поліції № 2 Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області.
Скаргу на постанову може бути подано до Миколаївського апеляційного суду через Врадіївський районний суд Миколаївської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ф.Г. Сокол